mimikuku
01.08.08,10:46
dobrý den...mam taký problem....nainstalovala som si do pc BS - player a zároven VISTA CODEC PACKAGE - po dani dvd do mechaniky mi vypisalo - že mam ist na ovladací panel - prisposobit - a dat nizsie rozlíšenie a nižsiu kvalitu farieb...terajsie nastavenie je rozlisenie 1440 x 900 pixelov a farby - 32 bitov....dala som menxie nastavenie...1200 a farby 18 bitov a aj tak mi dvd nespustilo a obraz bol na ploche neostrý...dakujem za radu....taktiež by som potrebovala aký program mam stiahnut na napalovanie a odkial...s pozdravom mirka
Chobot
01.08.08,09:03
dobrý den...mam taký problem....nainstalovala som si do pc BS - player a zároven VISTA CODEC PACKAGE - po dani dvd do mechaniky mi vypisalo - že mam ist na ovladací panel - prisposobit - a dat nizsie rozlíšenie a nižsiu kvalitu farieb...terajsie nastavenie je rozlisenie 1440 x 900 pixelov a farby - 32 bitov....dala som menxie nastavenie...1200 a farby 18 bitov a aj tak mi dvd nespustilo a obraz bol na ploche neostrý...dakujem za radu....taktiež by som potrebovala aký program mam stiahnut na napalovanie a odkial...s pozdravom mirka

Čo je obsahom toho DVD? Je to film vo formáte DVD video? Ak áno, tak toti BSPLayer neprehraje, on prehráva iné formáty, nie DVD video formát. Na to si musíš nainštalovať inú aplikáciu. DVD video disky však prehráva Windows Media player (určite verzie 10 a 11). Nemám pocit, že by to súviselo s nastavením rozlíšenia monitora.

Práveže keď zmeníš rozlíšenie monitora (iné ako natívne), tak je samozrejmé, že sa pracovná plocha deformuje, prípadne že sa rozmažú ikony.

Na napaľovanie sú dobré napr. Nero, Alcohol120%, ale tieto sú spoplatnené. AK chceš nejaký zadarmo, treba nájsť na nete nejaký free program. Ak máš Vistu, tak dátové CD a DVD môžeš napaľovať priamo vo Windows exploreri (Správca súborov) obyčajným kopírovaním súborov.
mimikuku
01.08.08,09:31
dakujem pekne za radu..idem to vyskusat...ozvem sa ....este raz diky...mirka
mimikuku
01.08.08,09:47
tak skusila som to mam nainstalovani Windows media Player - a ked spustiv dvd - film...vypise že prehrávač Wind. m. Player nie je swhopný prehrat dvd disk..pravdepodobne bude treba znizit rozlisenie a kvalitu farieb...tak ja neviem....hm?
Chobot
01.08.08,10:30
tak skusila som to mam nainstalovani Windows media Player - a ked spustiv dvd - film...vypise že prehrávač Wind. m. Player nie je swhopný prehrat dvd disk..pravdepodobne bude treba znizit rozlisenie a kvalitu farieb...tak ja neviem....hm?


A je to určite DVD video? Čo máš na tom DVD disku? AK ho dáš prezrieť vo Windows Exoplorer, aké súbory tam vidíš? Zaujímajú ma hlavne koncovky tých súborov.

Ak je na tom disku naozaj film vo fotmáte DVD video, tak si nainštaluj nejaký free DVD prehrávač. Tu som ti našiel nejaké, vyber si:

http://www.snapfiles.com/get/avsdvd.html

http://www.cliprex.com/docman/cliprex-video-software-products.html (aplikácia Cliprex DS DVD player)

http://www.softmania.sk/Audio-A-Video/Ripovanie/Micro-Dvd-Player.html

http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-DVD-Player-Software.htm
mimikuku
01.08.08,11:54
prave som zistila že nemam widowsexplorer...dala som ho vyhladat v pc a nenaslo taku polozku a ano je to dvd format co mam na tom disku....už mam nainstalovane dvd shrink, aj fab..aj w. media player....a nic---:mee:
Chobot
01.08.08,12:06
prave som zistila že nemam widowsexplorer...dala som ho vyhladat v pc a nenaslo taku polozku a ano je to dvd format co mam na tom disku....už mam nainstalovane dvd shrink, aj fab..aj w. media player....a nic---:mee:

Máš to tam. Na betón.

Štart > Programy > Príslušenstvo > Prieskumník (anglicky Windows Explorer).

Určite to máš DVD video? Lebo DVD shrink by to mal rozpoznať. Nainštaluje si jeden z tých, čo som ti poradil. Sú free.
robovi
01.08.08,12:57
prave som zistila že nemam widowsexplorer...dala som ho vyhladat v pc a nenaslo taku polozku a ano je to dvd format co mam na tom disku....už mam nainstalovane dvd shrink, aj fab..aj w. media player....a nic---:mee:

co to mas vlastne za film? totiz uz som sa stretol s takym, ze filmy sa nedaju prehrat v pc, ale v dvd prehravaci bezia. su totiz specialne az tak chranene.
DVD shrink nie je prehravac. skus media player classic. ten je schopny prehrat aj kotuc do rozbrusovacky. :-)
Stevo5
02.08.08,09:32
1.- Vyššie si písala že máš všeličo nainštalované, aj fab... .
No tak si skús ten svoj film stiahnuť na HDD a skús ho prehrať stadiaľ. Ak to potom bude v poriadku tak si napáľ na DVD tú kópiu z HDD a malo by to byť OK.
Na to stiahnutie by ti poslúžil aj DVD fab decrypter - je free a vie "obísť" väčšinu ochrán. Máš právo si vytvoriť jednu kópiu svojho disku na svoju vlastnú potrebu.

2.- A k tomu Windows exploreru - je to tak ako ti v príspevku 7 napísal Chobot. Exploter je vlastne prostredie windows na obrazovke. Ak si zvolíš napr. "Tento počítač", otvorí sa ti okno a to si už vo Windows exploreri.
Explorer = prehliadač, objaviteľ, prieskumník.
Fero11
02.08.08,13:54
A co tak skusit VLC ?
mimikuku
02.08.08,15:15
panecku....dakujem za rady..ja som už z toho totálne mimo...neviem čo skor...a co je to VLC?...skusala som dat aj iné DVD ako som davala do teraz ale stale mi vypisuje to s tým nastavením rozlíšenia a farby...
Fero11
03.08.08,02:42
VLC - video lan client. Tento player sa pouziva skor na sietovy rezim, sledovanie TV s videoserverov, ale dokaze prehrat strasne vela formatov ....
Nepises co mas za OS, ale asi vistu, ked pises, ze si nainstal. aj VISTA CODEC PACKAGE. Nemas nahodou zapnute aero, skus ho vypnut a menej ako 32bit pre farby nedavaj
Laco60
03.08.08,13:09
Ja mám veľmi podobný problém.Na new PC som mal W Wista.Keďže mi to spomalovalo pripojenie na Net/až na 50kb/sec!/nahral som Windows XP-prof.Lenže internet sa zrýchlil 100x,
ale v Windows Media Player i mi nejde spustiť žiadne! DVD.Len CD-audio-video.Poprosil by som o radu-Wistu nechcem späť a XP je neuplné?Alebo je chyba inde?
Ďakujem.
Fero11
03.08.08,13:40
no asi ti chyba mpeg2 kodek, bud si ho nainstaluj rucne, alebo nainstaluj nejaky DVD player, ktory instaluje aj kodek, napr. powerdvd (cyberlink), windvd (intervideo) atd...
Laco60
04.08.08,16:15
Pre mňa to asi jednoduché nie je:stiahol a nainštaloval som:Codeck 6030 allin1,aj VLCfree_8676 .Z DVD toto posledné zobrazuje obrázky,ale nie plynule prehráva napr.film-priručku k šij.stroju./ Program VLC obsahuje powerDvD,ale ako to pripojiť k Media player-tak to by som prijal radu srdečne.
mimikuku
06.08.08,08:55
skusila som aj VLC a nic.....asi hovyhodim von balkonom
Theo
06.08.08,17:06
Nevyhoď-skúšaj ďalej...Len pozor na to,čo si skade sťahuješ,aby to nebola "drahá"pomôcka"plná vírusov...
machlastka
06.08.08,17:45
Ahoj Mirka ja mam jeden pc z Wistou a jeden s XP,na pocitac ktory mam z vystou neviem nainstalovat ziadny iny program okrem toho aky bol v pc.Ked tam nahodou nieco dam tak nic nejde a jednoducho pc s Wistou vobec nechce pracovat a preto sa stale priklanam len k XP a nedam na neho dopustit ,slape na kazdom cudzom programe ..Ja by som ti odporucila dat prec Wistu a natiahnut XP,ale to je moj nazor,nemusis sa podla neho riadit..Aj s programmi by sa dalo nejako pomoct ,ktore by si potrebovala .Ahoj
machlastka
06.08.08,17:48
Skus este raz nainstalovat vsetkyPREHRAVACEa aj kodeky,ak mas original xp tak nemoze ti to robit ziadne problemi
sondaw
06.08.08,19:39
Stáhni si KMPlayer, přehraje ti všechno, je free, je k němu čeština. Existuje ve dvou verzích, klasická instalace (.exe) a plná verze zip, ta je výhodná v tom, že se neinstaluje, obsah archivu zip se jen rozbalí do nějaké tebou zvolené složky, já ho mám na C:\KMPlayer293.1428_final Instaluji k němu ještě balík kodeků Codec Pack All in 1 a japonský Satsuki Decoder Pack (obsahuje také Classic Media Player). Při vhodném přiřazení formátů a dopsání nových v Možnosti - Asociace, třeba FLV - mi na všechno, co mám v PC, stačí KMP. Zcela výjimečně použiji Classic Media Player (ze Satsuki). WMP nepoužívám vůbec a nemám problém cokoliv přehrát. Bohužel jsem zde nováček a nemohu vložit přímý link na stažení programu _________________
mpca
07.08.08,07:00
S tvojim problemom som sa stretol,, teda ze DVD, (konkretne to bolo 8cm DVD-RW a zaznam na nom bol z kamery), WMP mi vypisoval presne to co aj ty pises,,, potom sa mi ho podarilo prehrat v tom VLC playeri,, avsak mam Win XP pro a CodecPack all in (verzia asi 6)...
Laco60
07.08.08,07:46
Stáhni si KMPlayer, přehraje ti všechno, je free, je k němu čeština. Existuje ve dvou verzích, klasická instalace (.exe) a plná verze zip, ta je výhodná v tom, že se neinstaluje, obsah archivu zip se jen rozbalí do nějaké tebou zvolené složky, já ho mám na C:\KMPlayer293.1428_final Instaluji k němu ještě balík kodeků Codec Pack All in 1 a japonský Satsuki Decoder Pack (obsahuje také Classic Media Player). Při vhodném přiřazení formátů a dopsání nových v Možnosti - Asociace, třeba FLV - mi na všechno, co mám v PC, stačí KMP. Zcela výjimečně použiji Classic Media Player (ze Satsuki). WMP nepoužívám vůbec a nemám problém cokoliv přehrát. Bohužel jsem zde nováček a nemohu vložit přímý link na stažení programu _________________
A čo tak poslať link na PM?
Díky.
mpca
07.08.08,08:06
A čo tak poslať link na PM?
Díky.
A čo tak sa pozret na google? :cool:
btw: http://imgcdn.pandora.tv/pan_img/KMP/Download/kmp.exe
milagros208
22.08.08,07:57
Ja mám tiež problém prehrať jedno DVD. Neviem akým formátom je to nahrané. Je to video prehraté z videokazety na DVD prehrávač a potom na DVD. V počítači mám nainštalovaný WINDOWS Media Player, ale nevie mi to spustiť. Neviete mi niekto poradiť nejaký program, ktorým by sa to dalo. Upozorňujem, že nie som veľmi technický typ, takže niečo jednoduché. Vďaka.
Fero11
22.08.08,08:37
No ked to mas z videokazety, tak predpokladam, ze to mas spravene do digitalneho formatu (zrejme avi, ale to musis vediet ty) napr. cez TV kartu a potom musis zistit ake subory a s akymi koncovkamy mas na tom DVD, potom ti napiseme, ako to prehrat
mpca
22.08.08,10:08
mno tak to asi nepotesim,,, mal som take dvd co bolo "prehravane" z VHS na DVD v stroji Thompson a v pc som ho nerozbehal,, ba dokonca ani v niektorych DVD playeroch (sony-cko malo s nim problemy)...
Chobot
22.08.08,20:08
Ja mám tiež problém prehrať jedno DVD. Neviem akým formátom je to nahrané. Je to video prehraté z videokazety na DVD prehrávač a potom na DVD. V počítači mám nainštalovaný WINDOWS Media Player, ale nevie mi to spustiť. Neviete mi niekto poradiť nejaký program, ktorým by sa to dalo. Upozorňujem, že nie som veľmi technický typ, takže niečo jednoduché. Vďaka.

Súhlasím s mpca, skutočne nie všetky DVD médiá napálené v DVD rekordéri rozpozná PC. Ale pokiaľ by to bolo nahrávané štandardným formátom DVD video, tak by to mali rozpoznať bežné DVD video aplikácie, ako napr.

VLC player (http://uberdownloads.com/software/video-player/VLC.html)

alebo Win DVD player (http://www.brothersoft.com/winx-dvd-player-53520.html). Ak to ten Win DVD player neprehraje, tak to asi nepôjde.