caucico
01.08.08,12:40
Ahojte poraďáci,
potrebujem info.. Je jedno aké sú v zápočte dátumy splatnosti? Tzn, ze keď je splatnost niekedy 22.9. a ja to vystavim teraz.. Či to je úplne jedno,len aby sedeli započítané faktúry?
Ďakujem moc.
Tweety
01.08.08,10:48
Ahojte poraďáci,
potrebujem info.. Je jedno aké sú v zápočte dátumy splatnosti? Tzn, ze keď je splatnost niekedy 22.9. a ja to vystavim teraz.. Či to je úplne jedno,len aby sedeli započítané faktúry?
Ďakujem moc.
Áno, dátumy splatnosti faktúr môžu byť rôzne. Dôležitý je dátum, kedy sa na zápočte faktúr dohodlo a správnosť súm na zápočte.
caucico
01.08.08,10:57
Áno, dátumy splatnosti faktúr môžu byť rôzne. Dôležitý je dátum, kedy sa na zápočte faktúr dohodlo a správnosť súm na zápočte.
A ten dátum,kedy sa na započte dohodlo,tiež môže byť hocijaký? Nie su nejake lehoty,kedy sa to ma vystavovat? Pretože pri zavazkoch mam splatnosti teraz v auguste a pohladavky koniec septembra.. a vystavujem to dnes,tak dnesny datum..
pytam sa pre istotu,lebo istoty nikdy nie je dost.. a sumy faktur sedia..
Tweety
01.08.08,10:59
A ten dátum,kedy sa na započte dohodlo,tiež môže byť hocijaký? Nie su nejake lehoty,kedy sa to ma vystavovat? Pretože pri zavazkoch mam splatnosti teraz v auguste a pohladavky koniec septembra.. a vystavujem to dnes,tak dnesny datum..
pytam sa pre istotu,lebo istoty nikdy nie je dost.. a sumy faktur sedia..
Ak ste sa, teda obidve strany dohodli, že dátum vzájomného zápočtu bude dnešný, tak nič tomu nebráni, aby bol.
liba2
01.08.08,11:00
dohodnúť sa o zápočte môžete kedykoľvek, aj v deň vystavenia v poradí druhej faktúry.
caucico
01.08.08,11:01
ďakujem krasne,ste mi pomohli. Tak pekný deň
Rozalka
01.08.08,14:45
Nie je to celkom tak:
Obchodný zákonník
§ 359
Proti splatnej pohľadávke nemožno započítať nesplatnú pohľadávku, ibaže ide o pohľadávku voči dlžníkovi, ktorý nie je schopný plniť svoje peňažné záväzky.
redie
05.01.12,09:12
Nie je to celkom tak:
Obchodný zákonník
§ 359
Proti splatnej pohľadávke nemožno započítať nesplatnú pohľadávku, ibaže ide o pohľadávku voči dlžníkovi, ktorý nie je schopný plniť svoje peňažné záväzky.


čiže môžeš si zvoliť/dohodnúť akýkoľvek termín zápočtu, ktorý nasleduje po splatnosti faktúry s neskorším dátumom splatnosti.

čiže napr:
DFA spl. 6.9.2011
VFA spl. 30.9.2011
- čiže môžeš si zvoliť/dohodnúť dátum zápočtu 30.9.2011 a vyšší
mokus113
17.01.12,09:44
§ 364
Na základe dohody strán možno započítať akékoľvek vzájomné pohľadávky.