Janette
01.08.08,16:28
Dobrý deň,

Kúpilo sa do spoločnosti s.r.o. nové auto na leasing - nákladné vozidlo FORD - skriňová dodávka, ako mám postupovať s cestnou podnikateľskou daňovou povinnosťou?
Kedy mám podať daňové priznanie za motorové vozidlo?
Druhá otázka: naši zamestnanci chodievajú často na svojich súkromných autách na služobné cesty, cesťák vypíšu, ale čo s cestnou daňou? nie je tam povinná nejaká podnikateľská daň?
Ďakujem veľmi pekne za ohlasy.
Tweety
01.08.08,14:32
Dobrý deň,

Kúpilo sa do spoločnosti s.r.o. nové auto na leasing - nákladné vozidlo FORD - skriňová dodávka, ako mám postupovať s cestnou podnikateľskou daňovou povinnosťou?
Kedy mám podať daňové priznanie za motorové vozidlo?
Druhá otázka: naši zamestnanci chodievajú často na svojich súkromných autách na služobné cesty, cesťák vypíšu, ale čo s cestnou daňou? nie je tam povinná nejaká podnikateľská daň?
Ďakujem veľmi pekne za ohlasy.
1.Nie je to cestná podnikateľská daňová povinnosť- ale správne daň z MV, ktorú ste povinní zaplatiť do 31.1.09.
2. Nie, nemajú povinnosť platiť daň z MV. Ale povinnosť vzniká sro.
Janette
01.08.08,14:40
Ďakujem, áno daň z motorového vozidla... ale až k januáru 2009.. a ako má postupovať s.r.o. s tou druhou otázkou?
Tweety
01.08.08,14:57
Ďakujem, áno daň z motorového vozidla... ale až k januáru 2009.. a ako má postupovať s.r.o. s tou druhou otázkou?
Tak,že v DP zaplatí daň aj z použív. MV zamestnancov.
Janette
01.08.08,15:00
Ako sa má postupovať?... autá sa nepoužívajú každý deň... je to len pár dní v mesiaci.. má sa vypočítať nejaká alikvotna časť?
Tweety
01.08.08,15:02
Ako sa má postupovať?... autá sa nepoužívajú každý deň... je to len pár dní v mesiaci.. má sa vypočítať nejaká alikvotna časť?
Naprv by bolo dobré prečítať si Zákon o dani z MV a potom pozrieť usmernenia k tejto dani:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTExB8mB2I76ke hCQLYZVtFAuGiQvq9Hfm6qvrd-gH5BbmhoRLmjIgDm2ojC/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfVDQ0Qg!!
Janette
01.08.08,15:23
Ďakujem za radu, ale kým sa pustím do čítania, poprosím o názor, ako sa má postupovať, kto má s tým skúsenosť.
Ďakujem.
Rozalka
01.08.08,16:23
Ja aby som sa najprv pustila do čítania, aby som potom rozumela názorom.
Možno by som začala tu:
http://www.porada.sk/t62615-dan-z-mv-od-2008-a.html
tinabo
13.09.08,07:46
Vie mi niekto poradiť ako je to s kúpou bagra JCB - (vraj rýpadlo;) a nie je nové)... Neviem či ho treba tiež prihlásiť na cestnú daň? a ako mám zaúčtovať jeho poistku, ktorá je len na pol rok 2008. Možem takto? 568/211 Ďakujem za každú radu..