Hanka Perka
01.08.08,15:46
Prosím vás pomôžte mi. Moja dcéra ide v nedeľu do tábora a má na mandliach hnis.Skúšala si ho aj odstrániť kloktaním slanej vody.Málo jej ho zmizlo ale predsa aspoň trošku prosím pomôžte mi!!!!:confused:
zanetth
01.08.08,13:50
V lekárni kúpiť tantum verde - na kloktanie, existujú aj pastilky, mám s nimi dobré skúsenosti. Skúsiť ten hnis zotrieť dole pomocou vaty namotanej na špajdli a namočenej do tantum verde.
Darina1234
01.08.08,13:52
Odstranenie hnisu neznamena vyliečenie, treba zvažit navstevu lekara. Ja mojim synom skusim pomoct zjest chleba s čerstvým chrenom alebo len tak im dám trochu chrenu cmulať, alebo urobím odvar za šalvie a kloktaku a piju, alebo odvar z prasličky, pripadne nakrajam slaninu na platky , dám ju varit s trochou octu a vlažnu slaninu priložm na hrdlo a zaviažem ho. preto tolko o tom viem, lebo chlapci maju velke mandle a časte hnisave anginy. ked to neustupi, pridu na rad antibiotika.
Hanka Perka
01.08.08,13:56
Darina1234
U doktora sme boli v utorok a dala BIOPAROX a alerid(na alergiu) ale s bioparoxu opuchli mandle tak sme išli aj v stredu a dala anitibiotika tie nam celkom zabrali a už je to o veľa lepšie.Ani teplota,ani nádcha len tie mandle
Darina1234
01.08.08,14:00
Moja skusenosť s BIOPAROXOM je taka ista chlapci ho už nechcu ani vidieť. ked ste chraneni ATB, tak teraz si vyber nieco z mojej ponuky, ktoru más k dispozícií a začni s liečbou. U nás zaberaju všetky, dobry je aj ten so slninou, ten mám od mojej mamy, ktora v detstve trpela angínami a lekár nebol po ruke.
Hanka Perka
01.08.08,14:06
Moja skusenosť s BIOPAROXOM je taka ista chlapci ho už nechcu ani vidieť. ked ste chraneni ATB, tak teraz si vyber nieco z mojej ponuky, ktoru más k dispozícií a začni s liečbou. U nás zaberaju všetky, dobry je aj ten so slninou, ten mám od mojej mamy, ktora v detstve trpela angínami a lekár nebol po ruke.
A pomôže to aj do dvoch dní?
jaja99
01.08.08,14:09
Kúp si genciánovú violeť (fialová vodička) a vytieraj dcére hrdlo.
Ale ja by som ju nepustila do tábora.
Hanka Perka
01.08.08,14:11
Kúp si genciánovú violeť (fialová vodička) a vytieraj dcére hrdlo.
Ale ja by som ju nepustila do tábora.
boli sme aj dnes u doktorky a tá povedala že môže ísť a na hnis nič nepovedala
Tweety
01.08.08,14:12
boli sme aj dnes u doktorky a tá povedala že môže ísť a na hnis nič nepovedala
:confused::confused:
Darina1234
01.08.08,14:13
Je to individualne ako sa organizmus s chorobou vyrovna, mohlo by to spolu s ATB pomocť. Tabor by som neodmietla, stres z toho, že nepojde nikde by jej určite nepomohol, však kontakt s taborom budeš mat a v pripade teplot by si po nu šla.
jaja99
01.08.08,14:14
Inak aj BIOPAROX je dobrý - výťažok z hlivy s prírodnými antibiotikami.
Ešte sa mi odvedčil PANTHENOL v tabletkách - vitamín B na liečenie slizníc.
Tweety
01.08.08,14:14
Je to individualne ako sa organizmus s chorobou vyrovna, mohlo by to spolu s ATB pomocť. Tabor by som neodmietla, stres z toho, že nepojde nikde by jej určite nepomohol, však kontakt s taborom budeš mat a v pripade teplot by si po nu šla.
Áno, to áno, stres , že by nikde nešla, a čo stres ostatných, ktorých tam môže prípadne nakaziť?
Hanka Perka
01.08.08,14:16
ona prosto nič na to nepovedala!Ale pri nástupe do tábora jej budú robiť zdravotníci prehliadku a keby niečo nedopadlo dobre tak ju pošlú domov
Darina1234
01.08.08,14:18
Neviem, nie som lekar, nechcem radit zle, ale myslim, že inkubačne obdobie ked by mohla nakazit ostatných je uz za nou. Samozrejme je to vec rodiča ako sa rozhodne.
Hanka Perka
01.08.08,14:21
Je to individualne ako sa organizmus s chorobou vyrovna, mohlo by to spolu s ATB pomocť. Tabor by som neodmietla, stres z toho, že nepojde nikde by jej určite nepomohol, však kontakt s taborom budeš mat a v pripade teplot by si po nu šla.
No to je jasné.Ale ešte sa mi nestalo že by mala teplotu , potom ustúpila a znovu sa vrátila.Síce viem ž je to možné ale nemyslím si že by jej už niečo okrem hrdla bolo.A tiež ako si ž hovorila, nechceme zrušiť ten tábor lebo už od mája sa tam teší a stres a plač by jej dobre určite nespravil,ale ked bude zaujatá hrami a kamarátmi tak na to zabudne a bude jej lepšie(podľa mňa)
jaja99
01.08.08,14:24
Mne mama dávala obklad na krk. Niečo podobné ako to so slaninou.
Šatku poskladala tak, aby vznikol pás, ktorým obviažeš hrdlo. Na tento pás dala pásik igelitu a vreckovku (tiež poskladanú) s bravčovou masťou. Potom to dala celé ohriať nad hrniec s vodou, aby to bolo horúce, koľko krk znesie a obviazala mi to okolo krku. Väčšinou som to mala na noc.
Darina1234
01.08.08,14:29
Ono je pravda, že tam nebude ležat, bude mat pohyb, bude na čerstvom vzduchu a to jej može len posilniť celkovo imunitu. Može aj ochorieť, ale s tým ako rodič ja vždy ratam. ja som napriklad musela ist pre syna ked bol na lyžiarskom výcviku, dostal tam chorobu, ktoru sme doteraz nepoznali, dostal laringitu,aj som sa tu na porade o nej radila. ale s takymito chorobami deti rastu, len aby to nikdy nebolo to najhorsie. Aspon ja takto pristupujem ku detským chorobám, prestala som sa stresovat , lebo deti neboli nadšene, ked ma videli ako sa o nich bojim, dostali aj oni strach.
LATRYNA
05.08.08,06:49
Ak má zahnisané mandle, tak to nebude len tak. Poslať decko do tábora s hnisavými mandlami považujem za absolútnu nezodpovednosť Teba ako rodiča a to nie iba k svojmu decku, ale aj k ostatným!!!!
Giginka184
05.08.08,07:04
ked som bola male dieta mala som hnis na mandliach kt mama ako zdrav.sestra odstranila ale isla som s tym lekarovi a ten este narezal dane miesto aby hnis vytiekol.Samozrejme mala osm to dvakrat po sebe teda lekar potom vybral aj mandle aby nedoslo k niecomu vaznejsiemu nakolko hnisave lozisko moze napadnut okolite miesto pripadne organy.
Janka 24
05.08.08,07:15
Uz je asi dost neskoro na recept ale jeden vam priložim.Ja to uz pouzivam dost dlho a 100% pomaha.dokonca aj mojim detom a hnis okamzite odchadza, tento recept mi dala doktorka ked som bola na pohotovosti s hnisavou anginou.

takze:1./ Do pol litra prevarenej vody dame vyluhovat caj: šalviu/ v sáčku/
2./ Po 5-7 min caj vyberieme a pridáme polievkovu lyžicu medu a polievkovu lyžicu octu
3./ je to taka divná chut ale treba kloktat/ celeho pol litra aby to malo ucinok/

ked ma boli hrdlo tak kloktam 3x denne a vzdy ide von hnis. je to naozaj 100% recept za to rucim po 3 az 5 kloktaniach ma hrdlo prestane boliet a ani sa mi to nevrati. pomaha to aj mojim detom len musia prekonat tu chut. takze vela zdravia. a mozete mi odpisat ci vam pomohlo budem rada pa
erika333222
09.08.08,19:30
mne sa osvedcilo kloktanie citronovej stavy zriedenej s trochou vody
toska
10.08.08,12:02
no teda ja neviem , hnisave mandle treba liecit, tu nejde totiz len o to hrdlo, moze sa to komplikovat a zapal moze prejst dalej do tela bez liecby a do tabora s hnisavymi mandlami by som hocijako zdrave a odolne dieta neposlala.
salka
13.08.08,05:31
moja čerstvá skúsenosť s angínou u 6-ročného syna:

Od zo soboty na nedeľu do rána mal sústavne vysoké teploty do 39 (klesli len na 3-4 hodinky po podaní paralenu a nurofenu), boli sme v pondelok u dr., vraj angína jak vyšitá, pritom malého vobec hrdlo nebolelo. Dr. mu urobila výter, lebo vraj može to byť len vírusového povodu a v tom prípade by ATB pochopitelne nebolo treba. Kázala len dopovať vitamínmi, tekutinami a hrdlo zaviazať; my sme pridali kloktanie šalviou.
Teploty mu prešli po 2,5 dni, tak neviem, sama som zvedavá na piatkový výsledok výteru.

Hanka Perka daj vedieť ako ste v tábore dopadli, ako sa to nakoniec vyvinulo
Hanka Perka
13.08.08,07:26
Ďakujem všetkým čo ste mi. Hnis zliezol dole úplne bez problémov aj sám. Do táboru ju pustili aj po kompletnej zdravotnej prehliadke
Hanka Perka
13.08.08,07:29
Ak má zahnisané mandle, tak to nebude len tak. Poslať decko do tábora s hnisavými mandlami považujem za absolútnu nezodpovednosť Teba ako rodiča a to nie iba k svojmu decku, ale aj k ostatným!!!!
Doktorka usúdila že do tábora ísť môže a pred táborom jej robili aj prehliadku.Takže keby sa naskytli akékoľvek ťažkosti tak ju ani neubytujú a pošlú domov
salka
16.08.08,11:25
moja čerstvá skúsenosť s angínou u 6-ročného syna:

Od zo soboty na nedeľu do rána mal sústavne vysoké teploty do 39 (klesli len na 3-4 hodinky po podaní paralenu a nurofenu), boli sme v pondelok u dr., vraj angína jak vyšitá, pritom malého vobec hrdlo nebolelo. Dr. mu urobila výter, lebo vraj može to byť len vírusového povodu a v tom prípade by ATB pochopitelne nebolo treba. Kázala len dopovať vitamínmi, tekutinami a hrdlo zaviazať; my sme pridali kloktanie šalviou.
Teploty mu prešli po 2,5 dni, tak neviem, sama som zvedavá na piatkový výsledok výteru.

Hanka Perka daj vedieť ako ste v tábore dopadli, ako sa to nakoniec vyvinulo

Výsledok výteru: prítomný bacil Hemofil. Synov organizmus s ním zabojoval a vyhral bez ATB :)
pasuliatko
16.08.08,20:43
Prosím vás pomôžte mi. Moja dcéra ide v nedeľu do tábora a má na mandliach hnis.Skúšala si ho aj odstrániť kloktaním slanej vody.Málo jej ho zmizlo ale predsa aspoň trošku prosím pomôžte mi!!!!:confused:

vybrať mandle.nebudu problemy
Dopiriakova
18.08.08,07:36
vybrať mandle.nebudu problemy


NEODPORUCAM VYBRAT mandle!! najprv to treba liecit, mandle nie su v hrdlu len tak na paradu a problem sa tym nemusi odstranit, lebo lozisko hnisu moze byt niekde inde a mandle su dost nachylne tak to vidno na nich ako na prvych!
erika333222
18.08.08,16:39
moja teraz uz 5r.dcera mala sustavne kazdy mesiac hnisavu anginu, a skoro vzdy liecenu ATB. uz vyse dvoch rokov chodime k homeopatovi a ma sa super. zo zaciatku liecby mala par krat anginu no po podani homeopatik o dva dni bola fit. odporucam kazdemu kto ma casto chore deti
Michaela Ch
22.09.10,17:39
Ja mám tiež teraz problém s mandľami zväčšené a bolestivé a začína sa mi na nich tvoriť hnis. Minulý týždeň som bola chorá z hrdlom ale doktorka mi dala len bioparox a nechcela mi dávať antibiotiká kvôli alergologyckým testom na ktoré mám ísť.
Nechcem vás strašiť ale minulý rok ma tiež bolelo hrdlo, doktorka si myslela, že je to len angína tak to liečila antibiotikami lenže ani po dvoch týždňoch čo som bola doma sa to nezlepšilo skôr zhoršilo. Mandle mi úplne celé zahnisali a prehĺtanie bolo bolestivé. Poslala ma na výter a na infekčné kde ma hospitalizovali s mononukleózou. Mala som teploty a to hrdlo bolo strašné. Dávali mi tam kloktať neviem či aj antibiotiká a na pečeň tabletky. Keďže je to vírus, ktorý "poškodzuje" pečeň a slezinu. Zo začiatku to vyzeralo ako angína ale nebola to angína. Celkovo som vymeškala zo školy mesiac a pol roka som chodila na kontroly na infekčné oddelenie. Tak si dávajte pozor radšej všetky takéto choroby doliečte než by ste mali potom takto skončiť. Lebo ej to vlastne nedoliečená angína. :( Lebo pobyt na infekčon s cigánmi, ktorý chceli ujsť oknom, ktoré rozbili naozaj nie je príjemný.. :-/
Zuzkaa2
07.03.12,10:42
Ahoj, ja pouzivam salvijovy cajik. Ked deti boli hrdlo, tazko ho ale do nich dostanem. Davam Nurofem na utisenie bolesti a tiez olejovy zabal na krk. Vzdy to zabralo.
malawka
08.03.12,20:29
Mne solny roztok na krk pomaha, ale sama mam co robit to vydrzat - je to nechutne. To obdivujem tvoju dceru, ze to do nej dostanes. Salvijova tinktura je perfektna. Ak su to opakovane ochorenia, tiez mozem doporucit homeopatika - telo moze bojovat s uplne niecim inym ale prejavi sa to iba na mandliach.
Nurofen pouzivam na bolest zubkov a horucky, na bolest hrdla som nevyskusala, ale dobre vediet, ze to zabera.
Zdravotnica
09.03.12,06:15
len si nedajte mandle odoperovať.
Zdravotnica
09.03.12,06:16
mandle sú prvý záchytný bod vírusových , bakteriálnych, parazitárnych a plesňových infekcií.
Zdravotnica
09.03.12,06:17
mandle sú prvý informačný kanál, ako nastoliť fytoterapeutickú liečbu a nie chemickú
Zdravotnica
09.03.12,06:18
chemická liečba , nikdy nedostane orgán do predchorobného stavu - do stavu normálnej funkčnosti celého organizmu.
Zdravotnica
09.03.12,06:22
správne stanovená liečba fytoterapeutikami nemá vedľajšie účinky, môžu sa však prejaviť reakcie
terezamaria
09.03.12,20:27
len si nedajte mandle odoperovať.
Neviem, komu si túto vetu adresovala, ale lekár rozhodne, či operovať alebo nie. Sú prípady, kde hrozí reumatická horúčka, následné ochorenie srdiečka, ohrozenie napr. mitrálnej chlopne. Takže ja by som to rozhodne nechala na odborného ORL lekára.
tictac7
09.03.12,20:36
len si nedajte mandle odoperovať.

...dobrá blbosť - prepáč, ale inak sa to nazvať nedá. 3 roky som išla z angíny do angíny - od kedy mi vybrali mandle (viac ako 20 rokov), som raz mala zápal priedušiek a tak raz za štyri roky nejakú nádchu....
...inak stále angíny ani srdcu nerobia dobre....
Zuzkaa2
10.03.12,14:41
fuuuha, tak teda neviem ci je dobre dat tie mandle vonku alebo nie, ale my sme v rodine nastastie nemali problem s tymto. Vzdy nam zabrali antibiotika, alebo Nurofen a bol klud. Mozno by nebola zla taka tema...
Andulka85
12.03.12,12:41
Tiez pouzivam Nurofen, ale na bolest hrdla som to zatial neskusala. Dik za radu!
AS,KE
12.03.12,15:02
Ja nurofen neodporúčam, ten len potlačí príznaky, no nelieči. Mám vyskúšaný Biomineral D6 - Calc Sulph - je veľmi dobrý na zastavenie hnisania+posilnenie imunity. Prípadne k nemu ešte Feff Phos ak je teplota. Veľmi účinné.
korela
12.03.12,16:25
V lekárni kúpiť tantum verde - na kloktanie, existujú aj pastilky, mám s nimi dobré skúsenosti. Skúsiť ten hnis zotrieť dole pomocou vaty namotanej na špajdli a namočenej do tantum verde.
Počas školy sme mali ísť na veľmi zaujímavú dvojtýždňová akciu. Predtým som dostala hnisavú angínu. Lekárka mi povedala, že ma pustí iba po kontrole.
Ráno som si privstala, zoškrabala hnis. ložiská v tvare špendlíkových hlavičiek, poriadna tortúra. Dôsledná lekárka mi však spravila sedimentáciu a ja som neišla nikde. To bola posledná angína v živote.
Neviem či by dnes tak lekár pristupoval k pacientovi, ale dodám, že to bolo v Prahe, mám aj iný názor na ich zdravotníctvo aj v rámci iných rod. skúseností, okrem jedinej.