kukuli
01.08.08,17:14
Prosim,viete mi poradit,ci existuje nejaky zakon na zamerne narusanie ci rozbijanie manzelstva teda rodiny a jej psychiky,osobou nepatriacou do danej rodiny? dakujem
kukuli
05.08.08,11:10
Prosim,viete mi poradit,ci existuje nejaky zakon proti zamernemu narusaniu ci rozbijaniu manzelstva teda rodiny a jej psychiky,obtazovaniu, osobou nepatriacou do danej rodiny? dakujem
Barbara
05.08.08,11:25
ahoj , no nato je iba 1 nepísaný zákon ,a to je, že nedovoliť nikomu sa miešať do Vaších veci. treba to riešiť rázne, a povedať tej osobe, aby sa nemiešala do takých vecí , ktoré sa ju netýkajú,aj za cenu toho, že by sa tá osoba mala aj nahnevať.

mimotemy

nemusela si znovu založiť túto novú tému, mohla si v tej pôvodnej téme -kliknúť na - odpovedať- a napísať, že -posúvam- a tvoja téma by bola zase na úvodnej stránke Porady:)
kukuli
06.08.08,11:34
ahoj , no nato je iba 1 nepísaný zákon ,a to je, že nedovoliť nikomu sa miešať do Vaších veci. treba to riešiť rázne, a povedať tej osobe, aby sa nemiešala do takých vecí , ktoré sa ju netýkajú,aj za cenu toho, že by sa tá osoba mala aj nahnevať.

mimotemy

nemusela si znovu založiť túto novú tému, mohla si v tej pôvodnej téme -kliknúť na - odpovedať- a napísať, že -posúvam- a tvoja téma by bola zase na úvodnej stránke Porady:)
ahoj,neviem sa tu este tak dobre orientovat.nasla som tuto stranku len nedavno.
Ten nepísaný zákon poznám, hoc nie som konfliktný typ. Ide o to, že pred nedávnom, asi pred pol rokom sa manžel priznal k nevere, no rýchlo si to rozmyslel a oľutoval to,ukončil ten románik a chcel veci dať doporiadku. No tá osoba s ním pracuje na jednom pracovisku a nedá sa nijako odradiť, neustále ho kontaktuje a mňa obťažuje vypisovaním pôšt a snaží sa mi nahovoriť že to neskončilo, že som aj naďalej klamaná a že ešte len teraz budú v práci každučký deň spolu. Snaží sa jej vyhýbať a hľadá si iné zamestnanie. No u nás práce niet veľmi na výber. Dôvera v našom manželstve je narušená a aj napriek tomu,že mu v tomto verím,vznikajú z toho medzi nami nezhody. Máme malé dieťa a potrebujem kľud. Na pracovisku to už vedia a po dovolenkách to vraj budú riešiť. No neviem či sa to vyrieši k spokojnosti všetkých a či sa vyrieši to aj v našom súkromí. Preto som chcela vedieť či proti niečomu takému existuje nejaký zákon.
Chobot
06.08.08,12:06
ahoj,neviem sa tu este tak dobre orientovat.nasla som tuto stranku len nedavno.
Ten nepísaný zákon poznám, hoc nie som konfliktný typ. Ide o to, že pred nedávnom, asi pred pol rokom sa manžel priznal k nevere, no rýchlo si to rozmyslel a oľutoval to,ukončil ten románik a chcel veci dať doporiadku. No tá osoba s ním pracuje na jednom pracovisku a nedá sa nijako odradiť, neustále ho kontaktuje a mňa obťažuje vypisovaním pôšt a snaží sa mi nahovoriť že to neskončilo, že som aj naďalej klamaná a že ešte len teraz budú v práci každučký deň spolu. Snaží sa jej vyhýbať a hľadá si iné zamestnanie. No u nás práce niet veľmi na výber. Dôvera v našom manželstve je narušená a aj napriek tomu,že mu v tomto verím,vznikajú z toho medzi nami nezhody. Máme malé dieťa a potrebujem kľud. Na pracovisku to už vedia a po dovolenkách to vraj budú riešiť. No neviem či sa to vyrieši k spokojnosti všetkých a či sa vyrieši to aj v našom súkromí. Preto som chcela vedieť či proti niečomu takému existuje nejaký zákon.

Proti samotnej forme kontaktovania (písanie e-mailov, pošty) sa nedá brániť, nemôžeš nikomu zakázať napísať list alebo e-mail. Iné je to však v prípade obsahu takejto pošty. Pokiaľ by text napĺňal niektoré znaky trestného činu či priestupku (napr. vydieranie, vyhrážanie sa, urážka na cti,...), dá sa voči takémuto konaniu podať podnet na polícii. No z popísaného sa ona asi nevyhráža, len vám znepríjemňuje život.

Tu asi žiadny zákon nepomôže, jedine ju úplne ignorovať. Ak veríš manželovi, tak vôbec nečítaj jej listy a maily. Ale fakt najlepšie by bolo, keby zmenil zamestnanie.
kukuli
06.08.08,13:18
Ahoj. Dakujem. Ano je to pravda,ze provokuje. Je vydata a neviem co jej manzel vie a ako a co nevie. Dostavala som od neho posty,ktore boli urazlive,vulgarne,vyhrazne a vyhrazky smerovali aj na nase dieta. Neskor sme zistili,ze to pise ona sama. Seba chvalila aka je uzasna. A tak sme, v tychto dnoch, v manzelovej praci mali rozhovor s jej nadriadenou, ktora zastupovala aj nadriadeneho mojho manzela. V praci by neboli radi keby odisiel,pretoze su s nim spokojni, tak zrejme si to nejako zlizla ona, kedze uz je par dni pokoj. V ten den moj manzel chcel hovorit aj s jej manzelom,ale on nebol ochotny. Tak ho vramci sms poprosil aby zariadil to,aby nas jeho zena neotazovala.Nechcela by som zajst az do krajnosti,kedze ona ma tiez rodinu a dieta. No ak by sa to vratilo, a ak sa to neda nejako riesit cez nejaky socialny urad pre rodiny,tak vyuzijem tu policiu.

S úsměvem jde všechno líp. - paci sa mi tato veta,len keby to slo takto stale :)
mladymuz
06.08.08,13:38
tá dotyčná sa dopúšťa trestného činu ohovárania. Prijímateľ správ je manželka takže by mal manžel podať trestné oznámenie.

Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
hanelie
06.08.08,13:47
Dostavala som od neho posty,ktore boli urazlive,vulgarne,vyhrazne

takéto prípady rieši § 11 občianského zákonníka / ochrana osobnosti
kukuli
06.08.08,14:51
tá dotyčná sa dopúšťa trestného činu ohovárania. Prijímateľ správ je manželka takže by mal manžel podať trestné oznámenie.

Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
dakujem. ak uz viem,ze nieco take existuje, tak ak to z jej strany neskonci a manzel si bude chciet udrzat rodinu, tak to vyuzijeme. vdaka
kukuli
06.08.08,15:06
takéto prípady rieši § 11 občianského zákonníka / ochrana osobnosti
dakujem, pozriem si § 11. ak pomoze ochranit a zachranit chod rodiny radi to pouzijeme. dakujem. dakujem vsetkym ktori sa pozastavili nad mojou temou. Pomohlo mi to velmi.
Barbara
07.08.08,04:04
[quote=Barbara;790120]ahoj , no nato je iba 1 nepísaný zákon ,a to je, že nedovoliť nikomu sa miešať do Vaších veci. treba to riešiť rázne, a povedať tej osobe, aby sa nemiešala do takých vecí , ktoré sa ju netýkajú,aj za cenu toho, že by sa tá osoba mala aj nahnevať.





ahoj kukuli, ospravdlňujem sa ti, ale v mojej odpovedi som sa zamerala na iný prípad, nakoľko si to nenapísala v úvodnej otázke presne,že o čo ide, takže moja odpoveď ti moc nepomohla:cool:
kukuli
07.08.08,09:02
[quote=Barbara;790120]ahoj , no nato je iba 1 nepísaný zákon ,a to je, že nedovoliť nikomu sa miešať do Vaších veci. treba to riešiť rázne, a povedať tej osobe, aby sa nemiešala do takých vecí , ktoré sa ju netýkajú,aj za cenu toho, že by sa tá osoba mala aj nahnevať.





ahoj kukuli, ospravdlňujem sa ti, ale v mojej odpovedi som sa zamerala na iný prípad, nakoľko si to nenapísala v úvodnej otázke presne,že o čo ide, takže moja odpoveď ti moc nepomohla:cool:
ahoj, to je v poriadku. nemusis sa ospravedlnovat,vdaka Tvojej odpovedi som sa dostala dalej. takze mi to iba pomohla. Dakujem