kitky
01.08.08,19:56
Poprosim vas vsetkych o rady.
Nenasla som na internete nic z toho co potrebujem vediet.
Smykla som sa v kupelni a rozdruzgala som si nepekne zapastie.
Vcera mi dali dole sadru z lavej ruky.Po siestich tyzdnoch.
Cakala som , ze niektore pohyby , v ktorych mi branila sadra sa obnovia.
Omyl.Ruka je dneska viac zapuchnuta a boli.

Chcem sa spytat kto tym presiel, ako dlho trvalo, kym bola ruka zasa pouzivania schopna a ci sa niektore polohy neobnovily vobec.
Nemozem ju otocit dlanou hore.

A co ste robili , ako ste rehabilitovali a pod.

Z jednou rukou som dost nemozna a este asi aj dost dlho budem.:)

A este pre tych, ktori tomu rozumeju:fractura radii loco typico l.dx.disl.
VladinoM
02.08.08,18:32
Ahoj Kitky, už sa viac rokov venujem magnetoterapii, ktorá má s riešením tvojich problémov veľmi dobré výsledky. V prvom rade je dôležité, aby sa ti zlomenina správne zrástla, o čom ťa môže informovať len tvoj ošetrujúci lekár. V prípade, že je všetko v poriadku, doporučujem nasledovný postup: aplikovanie pulzného magnetického pola proti bolesti, ktoré ti okrem zmiernenia alebo dokonca odstránenia bolesti zmierni i momentálny opuch a prekrví tkanivo, čo ti dovolí so zápästím cvičiť. Po cvičení je vhodné použiť magnetoterapeutickú bandáž na zápästie, ktorá bude udržiavať zápästie vo funkčnom stave. Pre vyliečenie je potrebné aplikovať pulzné magnetické pole v režime proti bolesti a v režime regenerácia" 20 až 50 krát. Zdravotná poistovňa bohužiaľ prepláca len 6 aplikácii, čo je veľmi málo. Dôležité je po každej aplikácii magnetickým polom zápästie rozcvičiť. Toto je klinicky overená metóda bez hltania tabletiek. Dá sa to i s nimi, ale trvá to poctatne dlhšie. V prípade, že by si mala záujem o ďalšie informácie, tu je na mňa kontakt: 0907743899.
legolas
03.08.08,02:52
Ahoj Kitky, už sa viac rokov venujem magnetoterapii, ktorá má s riešením tvojich problémov veľmi dobré výsledky. V prvom rade je dôležité, aby sa ti zlomenina správne zrástla, o čom ťa môže informovať len tvoj ošetrujúci lekár. V prípade, že je všetko v poriadku, doporučujem nasledovný postup: aplikovanie pulzného magnetického pola proti bolesti, ktoré ti okrem zmiernenia alebo dokonca odstránenia bolesti zmierni i momentálny opuch a prekrví tkanivo, čo ti dovolí so zápästím cvičiť. Po cvičení je vhodné použiť magnetoterapeutickú bandáž na zápästie, ktorá bude udržiavať zápästie vo funkčnom stave. Pre vyliečenie je potrebné aplikovať pulzné magnetické pole v režime proti bolesti a v režime regenerácia" 20 až 50 krát. Zdravotná poistovňa bohužiaľ prepláca len 6 aplikácii, čo je veľmi málo. Dôležité je po každej aplikácii magnetickým polom zápästie rozcvičiť. Toto je klinicky overená metóda bez hltania tabletiek. Dá sa to i s nimi, ale trvá to poctatne dlhšie. V prípade, že by si mala záujem o ďalšie informácie, tu je na mňa kontakt: 0907743899.

Nechcem to rozoberať , ale poviem len toľko: každá zlomenina a najmä na ohybných častiach tela/ zápästie, lakeť, rameno a pod./ sú po vyliečení bolestivé. Takže, ak sa to pekne zrastlo a nie sú žiadné komplikácie tak len cvičiť a cvičiť hoci to bolí;) pamätaj, že už to nikdy nebude také ako to bolo pred zlomením:cool:
kitky
03.08.08,09:45
VladinoM dakujem.Pozriem si o tom nieco viac a ked ma to oslovi, ozvem sa.
Zatial potrebujem skor prakticke rady a skusenosti.
kitky
03.08.08,09:48
Nechcem to rozoberať , ale poviem len toľko: každá zlomenina a najmä na ohybných častiach tela/ zápästie, lakeť, rameno a pod./ sú po vyliečení bolestivé. Takže, ak sa to pekne zrastlo a nie sú žiadné komplikácie tak len cvičiť a cvičiť hoci to bolí;) pamätaj, že už to nikdy nebude také ako to bolo pred zlomením:cool:

Dakujem.Boli to dost a mam pocit, ze do urcitej polohy ju uz nikdy nedostanem.
Ale "mudrejsia budem" tak o dva mesiace.
VladoaKatka
03.08.08,10:58
Dakujem.Boli to dost a mam pocit, ze do urcitej polohy ju uz nikdy nedostanem.
Ale "mudrejsia budem" tak o dva mesiace.
Ja som mala zlomené zápästie, museli mi aj naprávať lebo mala som zápästie do L. Vtedy mi jeden chirurg hovoril, že bude dobré, ak s tou rukou budem vedieť niečo podržať, ale ak chcem lepšie výsledky mám denne niekoľkokrát žmýkať mokré prádlo v rukách. Len tak namočiť uterák a pláchať a žmýkať. Robila som to denne tak 1/2 hodiny, teraz niekedy ani neviem ktorá ruka to bola.
mimotemybuď rada, že si mala len jedno zápästie, môj syn ako prvák si zlomil obe zápästia naraz, bez mojej pomoci, ani na malú nemohol. Ešteže sa mu to nestalo v puberte :eek::D.
kitky
03.08.08,11:12
Ja som mala zlomené zápästie, museli mi aj naprávať lebo mala som zápästie do L. Vtedy mi jeden chirurg hovoril, že bude dobré, ak s tou rukou budem vedieť niečo podržať, ale ak chcem lepšie výsledky mám denne niekoľkokrát žmýkať mokré prádlo v rukách. Len tak namočiť uterák a pláchať a žmýkať. Robila som to denne tak 1/2 hodiny, teraz niekedy ani neviem ktorá ruka to bola.
mimotemybuď rada, že si mala len jedno zápästie, môj syn ako prvák si zlomil obe zápästia naraz, bez mojej pomoci, ani na malú nemohol. Ešteže sa mu to nestalo v puberte :eek::D.

Vidis , super, tak toto je rada na ktoru cakam. Dakujem.
To je presne to co nemozem robit. To su tie vruty alebo akoby som to nazvala.Budem zmykat a zmykat.
Moj syn ako futbalista uz mal zlomene tusim vsetko.Ale on to tak dobre znasal, ze som si myslela, ze jedna zlomenina hore - dole.:)
Uz som v obraze. Ale ja ju prinutim, aby robila to co budem chciet ja.:)
vieramaria
06.02.09,16:51
ahoj kitky, mám ten istý problém ako si mala ty. je to pravá ruka a som po úraze 4 týždne. mám obavy, čo to bude po snatí sadry. už teraz nezohnem prsty. zlomené mám obidve kosti a sadra má ukrutne tlačí na kostičku z vonkajšej strany zápästia. už to nejako vydržím, čo mi iné zostáva. ak budeš mať čas, prosím ťa napíš ,ako to prebiehalo a dopadlo s tebou. ps- prepáč,píšem jednou rukou vierka
pasuliatko
06.02.09,18:01
ja som nemala zlomeninu zápästia ale inej časti,mna to potom tiež bolelo,skús si na to dať octanovú masť alebo studený zábal (namočíš froté uterák do studenej vody a obtočíš to na zápästie,a na to daj ešte jeden suchý frote uterák cca 20.min.) je to dobré na opuch alebo Flektor gél je dobrý a chladivý,ak to neprejde chod za lekárom a dúfam,že to máš obviazané ovínadlom,lebo aj to vie stiahnuť opuch ;) držím palce
pasuliatko
06.02.09,18:03
ahoj kitky, mám ten istý problém ako si mala ty. je to pravá ruka a som po úraze š týždne. mám obavy, čo to bude po snatí sadry. už teraz nezohnem prsty. zlomené mám obidve kosti a sadra má ukrutne tlačí na kostičku z vonkajšej strany zápästia. už to nejako vydržím, čo mi iné zostáva. ak budeš mať čas, prosím ťa napíš ,ako to prebiehalo a dopadlo s tebou. ps- prepáč,píšem jednou rukou vierka

okamžite za lekárom lebo je zle naložená sádra a to preto ti môžu robiť trampoty tie prsty a to myslím naozaj!!!!!
vieramaria
07.02.09,08:18
dakujem za radu. v pondelok idem lekárovi. mám dojem, že sa mi zhoršujú prsty,bojím sa ,aby sa mi nezúžili nervy.ahoj
BXLmiami
07.02.09,09:48
Toto do pondelka nepočká,treba s tým ist a dať dole sadru,zrejme tam nie je všetko v poriadku,sadra nemá takto veľmi tlačiť.Pokiaľ s tým budeš budeš čakať,môže dojsť v nevratným zmenám a tu ruku už nerozcvičíš.Nielen nervy ale aj cievy môžu byť utlačované.Treba bud ist,alebo dať sadru dole.
vieramaria
07.02.09,13:52
dakujem za radu, hned som išla nabrať odvahu k príbuznému mudr., overiť si tvoj názor ,a budem žiadať odstránenie sadry a predpis ortézy.
vieramaria
26.02.09,14:41
drhí moji poradáci, napíšem vám ako som dopadla s mojim zápästím no stalo sa to , čoho som sa obávala najviac. chirurg mi nechcel za žiadnych okolností snať sádru a musela som ju mať 5 týždnov. utrpenie hrozné! mala som sa vzbúriť a sama si ju prepilovať! zdravitný personál tam urobil precitlevelku, možno aj psychopatku. teraz chodím na rehabilitáciu. daľšie týždne utrpenia. kto viete, čo to je, tak mám sudeka ako vyšitého. poučenie : spoliehajte sa na svoje pocity a nenechajte si ich spochybniť! Dakujem dopredu všetkým, ktorí so mnou cítia za podporu.
nuvacik
16.03.09,19:29
Ja som mala zlomené zápästie, museli mi aj naprávať lebo mala som zápästie do L. Vtedy mi jeden chirurg hovoril, že bude dobré, ak s tou rukou budem vedieť niečo podržať, ale ak chcem lepšie výsledky mám denne niekoľkokrát žmýkať mokré prádlo v rukách. Len tak namočiť uterák a pláchať a žmýkať. Robila som to denne tak 1/2 hodiny, teraz niekedy ani neviem ktorá ruka to bola.
mimotemybuď rada, že si mala len jedno zápästie, môj syn ako prvák si zlomil obe zápästia naraz, bez mojej pomoci, ani na malú nemohol. Ešteže sa mu to nestalo v puberte :eek::D.


Mám 13, stalo sa mi taktiež to isté tento rok, spadol som z bycikla a hneď obidve zápästia zlomené. Týždeň v dlahe, 3 týždne v sadre, 3 týždne rehabilitácie, teraz bez problémov
elwiss
21.05.09,10:33
cavte, ja mam podobny problem. padol som na korculiach a zlomil som si zapasie na pravej ruke.
po 6 tyzdnoch mi to dali dole, dostal som ortezu a ziadne rehabilitacie.
ruka zostala trochu kriva a pohyblivost minimalna.
chcem to rozcvicit co najrychlejsie, lebo potrebujem novy job, nokolko ma z toho stareho vyhodili v skusobnej dobe koli tej zlomenej ruke.
ruku nemozem otacat do vnutornej strany a do vonkajsej tak isto nie, dole iba mierne a hore skoro vobec.
nepoznate nejake cviky a triky ako na to.
okrem toho žmýkania uteraku.
diky za odpoved
ja.nus.ka34
21.05.09,13:25
cavte, ja mam podobny problem. padol som na korculiach a zlomil som si zapasie na pravej ruke.
po 6 tyzdnoch mi to dali dole, dostal som ortezu a ziadne rehabilitacie.
ruka zostala trochu kriva a pohyblivost minimalna.
chcem to rozcvicit co najrychlejsie, lebo potrebujem novy job, nokolko ma z toho stareho vyhodili v skusobnej dobe koli tej zlomenej ruke.
ruku nemozem otacat do vnutornej strany a do vonkajsej tak isto nie, dole iba mierne a hore skoro vobec.
nepoznate nejake cviky a triky ako na to.
okrem toho žmýkania uteraku.
diky za odpoved
ahoj elwis...tak ja som si myslela ze len ja mam taku smolu,lebo aj ja som spadla na korculiach a mala som triestivu zlomeninu vretennej kosti v zapasti a uz druhy tyzden rehabilitujem.sadru som mala 5 tyzdnov a ked mi ju dali dole,tak ruka ma bolela viac ako ked som si ju zlomila.v prvom rade si davaj na nu ladove obklady tak aspon na 10 az 15 minut,to pomaha od bolesti a opuchu.nechapem,preco nemas rehabilitacie,lebo ja chodim na vodo liecbu,cvicenie a elektroliecbu...cvicenie mi pomaha najviac,sice to dost boli,ale vidim vysledky.tiez som nemohla pohnut s rukov ako ty,cviky ti tazko poradit,to by ti najlepsie ukazala rehab. sestra.ja robim aj zmykanie uteraka,aj to je dobre,aj stlacanie makkej lopticky.hlavne sa chod pytat na rehabilitacie.....a kupila som si mast TRAUMAPLANT,vraj je dobra na doliecenie pourazovych stavov.ale vraj cele vyliecenie trva aj dva mesiace,pokym sa ruka dostane do normalu.to stve aj mna,lebo som pn uz dva mesiace a tiez sa bojim o flek...tak skore uzdravenie.
elwiss
28.05.09,21:35
dakujem za odpoved, tak ja uz som dostal ponuku na iny job a makam s ortezou na ruke, co uz, nemam na vyber.
co sa tyka ruky, ide to straaaasne pomalicky, ale uz startujem auto z kľucom v pohode, zmykam uterak, otvaram gulovu klucku a umyvam si tvar s oboma rukami,co ma tesi najviac.
zajtra si idem vypytat rehabilitacie, nedali mi ich preto lebo som mal v orteze ruku doliecit, a nemal som ju zatazovat, ale musel som.
no snad mi zajtra daju elektro liecbu a rehabky.
ma ruku pouzivam mast traumel. je paradna!
diki a skore uzdravenie prajem
mantidea
18.10.11,20:18
Toto do pondelka nepočká,treba s tým ist a dať dole sadru,zrejme tam nie je všetko v poriadku,sadra nemá takto veľmi tlačiť.Pokiaľ s tým budeš budeš čakať,môže dojsť v nevratným zmenám a tu ruku už nerozcvičíš.Nielen nervy ale aj cievy môžu byť utlačované.Treba bud ist,alebo dať sadru dole.

BXL miami nemozes prosim poradit aj mne? vdaka :)