Johny_Lax
01.08.08,22:02
Ahojte,
mam taky problem. Dal som si reklamovat mobil u jedneho z nasich operatorov zacinajuceho na T-mobi*. Uz druhykrat ta ista vada. To vsak nie je podstata. Telefon som pouzival uz 10 mesiacov a mal od pouzivania jemne zodraty lak na rohoch. Ked som si prisiel pre "opraveny" mobil, okolo predneho displeja (moj mobil je vyklapacka) mal zoskriabany lak vo velkosti nechtu na palci. Vyzeral ako mobil zo smetiska. Ale kedze pri zadavani reklamacie do formularu vypisali, ze je osuchany, tvrdili, ze aj ten displej uz bol taky zniceny. Kedze mlady brigadnik, co sedel za pultom nevedel ako sa postupuje v takomto pripade, mobil som tam nechal, a mam prist o 4 dni.
MOJA OTAZKA ZNIE:
Viete ako mam spravne postupovat aby sa nevyhli spravodlivosti? Naco mam narok? Je tu sanca, ze sa mi podari zvitazit? Nejde mi o to, aby som mal novy mobil. Ja chcem svoj stary, ale v stave aby som sa zan nehanbil. Bojovat sa nebojim :)
DAKUJEM ZA KAZDU RADU
Watson
04.08.08,10:54
Spíš novú reklamáciu ohľadom tohto problému, kde uveď všetky skutočnosti a okolnosti a že, žiadaš vrátiť vec v stave v akom bol odovzdaný na reklamáciu (teda nie nový kryt).
Opísanie stavu veci vyjadrením ošúchaný je príliš všeobecné. Namietni, že vec pri vrátení mala estetickú vadu v rozsahu v akom ju nemala pri odovzdaní.
Dobre si spravil, že si vec neprevzal. Ale, ak ti neuznajú tvoju pravdu a tvrdenia, budeš to musieť riešiť súdnou cestou. Telefón si prevezmi len po vyhotovení fotozáznamu, ktorý si nechaj potvrdiť v predajni, že v takom stave si ho preberáš späť.
Valikoza
19.08.08,11:36
Mám takýto problém:
Zákazník reklamoval mobilný telefón zakúpený v našej predajni, predavač ho ihneď poslal na reklamáciu do servisu. Reklamácia mu nebola uznaná a servis mu ponúkol opravu mobilu na vlastné náklady, s čím zákazník súhlasil.
Opravu ( okolo 1000sk) zaplatila predajňa a následne si mal zákazník s peniazmi za opravu prísť preň. Uplynulo už 9 mesiacov, zákazník bol telefonicky i doporučeným listom viackrát upozornený, no pre mobil si neprišiel.
Existuje nejaká lehota, dokedy musí predajňa držať opravený tovar na svojom sklade?
V reklamačnom poriadku nemáme žiadnu takúto lehotu uvedenú, môžme tam uviesť nejakú lehotu pre takéto prípady?
Ďakujem
Watson
28.08.08,10:18
Áno, odporúčam v reklamačnom poriadku uviesť lehotu, do ktorej si je povinný zákazník prevziať vec, inak sa vystavuje povinnosti uhradiť poplatok za uskladnenie a po výzve a márnom uplynutí lehoty aj predaju veci na jeho účet po odpočítaní si nákladov spojených s predajom a uskladnením veci nad rámec lehoty. Všetky tieto skutočnosti musia byť preukázateľne oznámené zákazníkovi. Poplatok za uskladnenie by mal zahŕňať len skutočné náklady a primeranú odmenu. Lehotu na uskladnenie odporúčam max. 6 mesiacov od povinnosti prevziať si vec.