maykaV
01.08.08,23:24
Mala by som na Vas otazku, respektive by som potreboval pomoct :

Zamestnavatelovi som dala ziadost o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou 25 maja. On ju prevzal iba s tym, ze trva na 2 mesacnej vypovednej lehote. Takto mi to napisal aj do mojej ziadosti. Takze mne zacala plynut vypovedna lehota od 1 juna. Novy zamestnavatel ale nemohol na mna cakat do augusta tak som sa s nim dohodla,ze k nemu nastupim 1 jula a staremu zamestnavatelovi som oznamila,ze u neho nastupim do zamestnania. On samozrejmes tym nesuhlasil a tak nerozviazal som nou pracovny pomer. Vravel,ze ho somnou rozviaze pomer az ked na moje miesto prijme ineho zamestnanca. Viem,ze od 1 jula na moje miesto nastupila ina zamestnankina. On mi teraz tvrdi, ze mi ide vycislit skody, ktore mu vznikli tym,ze som nenastupila do zamestnania. Moja otazka teda smeruje: ake skody mi moze vycislit a do akeho terminu ma nato pravo? (pracovnu zmluvu som mala na minimalnu mzdu, a vykonavala som funkciu spediter MKD, nemala som spisanu ziadnu hmotnu zodpovednost, vo firme okrem mna speditersku cinnost vykonavali este 3 osoby, firma ma 15 aut)
liba2
02.08.08,08:26
Tu sa riešil podobný prípad.

http://www.porada.sk/t85700-62-zakonnika-prace.html

Máš to v prac. zmluve dohodnuté ? ak nie, nemusíš nič platiť.
Prečítaj si celý § 62 zák. práce - je aj tu na porade na 1. strane.
veronikasad
02.08.08,12:11
Mala by som na Vas otazku, respektive by som potreboval pomoct :

Zamestnavatelovi som dala ziadost o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou 25 maja. On ju prevzal iba s tym, ze trva na 2 mesacnej vypovednej lehote. Takto mi to napisal aj do mojej ziadosti. Takze mne zacala plynut vypovedna lehota od 1 juna. Novy zamestnavatel ale nemohol na mna cakat do augusta tak som sa s nim dohodla,ze k nemu nastupim 1 jula a staremu zamestnavatelovi som oznamila,ze u neho nastupim do zamestnania. On samozrejmes tym nesuhlasil a tak nerozviazal som nou pracovny pomer. Vravel,ze ho somnou rozviaze pomer az ked na moje miesto prijme ineho zamestnanca. Viem,ze od 1 jula na moje miesto nastupila ina zamestnankina. On mi teraz tvrdi, ze mi ide vycislit skody, ktore mu vznikli tym,ze som nenastupila do zamestnania. Moja otazka teda smeruje: ake skody mi moze vycislit a do akeho terminu ma nato pravo? (pracovnu zmluvu som mala na minimalnu mzdu, a vykonavala som funkciu spediter MKD, nemala som spisanu ziadnu hmotnu zodpovednost, vo firme okrem mna speditersku cinnost vykonavali este 3 osoby, firma ma 15 aut)
Bolo by dobré, keby si citovala odpoveď zamestnávateľa. Ak nesúhlasil s dohodou, možno si mala do konca mája podať novú žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru výpoveďou. V tomto prípade by výpovedná lehota bola 2-mesačná, začala plynúť 1.7. a skončila 31.8.2008, ktorú už zamestnávateľ nemá právo predlžovať a pracovný pomer 31.8.musí skončiť bez ohľadu na to, či má náhradu alebo nie.

Čo sa stalo k 31.7.? Máš už výstupné papiere ? /zápočet rokov.../ Ak si v júli nechodila do práce vykazoval ti zamestnávateľ absenciu ?

Doplň prosím informácie
maykaV
03.08.08,12:43
Byvali zamestnavatel mi pise absenciu. 31.7 somnou nerozviazal pracovny pomer ani mi nedal ziadne dokumenty. Akurat mi napisal list v ktorom mi oznamil,ze mi pise absenciu a ze mi chce vycislit skody, ktore mu vznikli tym,ze som nenastupila do zamestnania.
Ja som mu dala ziadost o rozviazanie prac. pom. dohodou, on mi to prevzal s tym,ze tam napisal : "Suhlasim s dvojmesacnou vypovednou lehotou." Preto som mu uz nadavala vypoved. kedze mi podpisal tento papier.
Ked som odisla zo zamastnania pocas vypovednej doby, pisomne mi neoznamil,ze trva na tom aby som nadalej pracu vykonavala. Tym padom nema narok na nahradu skody podla § 78 ?
Do kedy mi moze pisat absenciu, ked vypovedna lehota mi uplinula 31.7?
Kristína
03.08.08,16:16
Za absenciu Ťa veru platiť nebude, jednoducho povedané...
Aj nárok na dovolenku sa kráti. Možno Ti dá k náhrade sumu za odvody do ZP. Tie sa musia platiť, aj keď máš napísanú neospravedlnenú absenciu. Platí sa z minimálneho VZ. Do SP je v takomto prípade prerušenie poistenia.