TommyHot
02.08.08,00:27
Dobry den, v prvom rade sa chcem ospravedlnit ak som to zaradil do zlej kategorie.

Mam takyto problem a jednoznacnu odpoved som nenasiel ani na internete.

V oktobri minuleho roku som zacal robit vodicak v jednej nemenovanej autoskole. Absolvoval som teoriu, trenazer a niekedy v juny aj prvu jazdu (nemal som moc na autoskolu cas). Casom som ale zistil, ze pristup majitela autoskoly ako aj dalsich zamestnancov, sa da porovnat k pristupu alkoholikov v tretotriednej krcme. Preto som sa rozhodol, ze z tejto autoskoly odidem. Musel som ale zaplatit 1250sk (3x trenazer a 1x jazdu ktoru som absolvoval). Samozrejme peniaze za 1000sk kolok ani 300 korunove potvrdenie od lekara mi nevratili. Bol som sa na toto pytat v inej autoskole (do ktorej mimochodom aj prestupujem) a tam mi bolo povedane, ze kolok ako aj lekarske potvrdenie je moje a autoskola mi ho musi vratit.

Preto by som rad vedel, ci mam naozaj narok na vratenie kolku (resp 1000sk) a potvrdenia od lekara? Ak ano, kde najdem znenie zakona, ktory sa tymto zaobera? Prehladaval som rozne stranky, ale na tuto temu som nic nenasiel.

Za pomoc vopred dakujem.
riccado
02.08.08,15:30
samozrejme, kolok predstavuje spravny poplatok za vykonanie skusky. ak si na nu nesiel, autoskola si to nemoze nechat. v opacnom pripade sa bezdovodne obohatila...
TommyHot
03.08.08,10:24
samozrejme, kolok predstavuje spravny poplatok za vykonanie skusky. ak si na nu nesiel, autoskola si to nemoze nechat. v opacnom pripade sa bezdovodne obohatila...
Dakujem za odpoved. Su aj nejake konkretne paragrafy, ktore sa tymto zaoberaju? Resp cim sa mam "ohanat", ked pridem znova do autoskoly a budem trvat na vrateny kolku?