jan1971
02.08.08,06:39
Dobrý deň, prosím o pomoc:
Som neplatca DPH. Chcem v Čechách kúpiť čisté tričká, doviezť ich k nám na Slovensko, potlačiť ich vo svojej firme a ďalej predať.
Firma v ČR ktorá predáva tričká, je platcom DPH.
Musím platiť DPH pri kúpe tričiek?
Ďakujem za radu.
Rozalka
02.08.08,04:54
Ak sa pýtaš na samozdanenie, nemusíš, lebo DPH zaplatíš (českú).
Pozor na hranicu nákupu 420 000 Sk (§7 ZDPH)
VladoaKatka
02.08.08,05:22
Dobrý deň, prosím o pomoc:
Som neplatca DPH. Chcem v Čechách kúpiť čisté tričká, doviezť ich k nám na Slovensko, potlačiť ich vo svojej firme a ďalej predať.
Firma v ČR ktorá predáva tričká, je platcom DPH.
Musím platiť DPH pri kúpe tričiek?
Ďakujem za radu.
Ano, dodávateľ z ČR ak je plátca DPH môže vystaviť daňový doklad bez DPH len plátcovi DPH iného štátu, napr. SR. Ty musíš zaplatiť českú DPH jemu pri kúpe tričiek aj napriek tomu, že si zo SR.
Pozor na tú hranicu, ktorú v predošlej odpovedi máš.
Ak by si sa stal plátcom DPH a budeš registrovaný v SR pre plátcu, oznámiš dodávateľovi odkedy a on už odvtedy musí vystaviť FA bez DPH a Ty spravíš samozdanenie na Slovensku.
rickman
06.08.08,10:31
Som rád, že je táto téma ešte čerstvá (to je podľa mňa hlavný problém porady a toho, že sa ľudia pýtajú 10x to isté = nevedia, či tá daná informácia ešte platí).

Mňa by zaujímala nasledujúca situácia:
Neplatca dph na Slovensku nakúpi tovar z USA. Oni tam velmi dph nepoznaju iba sales tax, preto ju nakupca zo Slovenska neplati. Je to aj v tomto pripade bez samozdanenia?
Zoltán Kovács
06.08.08,10:33
Som rád, že je táto téma ešte čerstvá (to je podľa mňa hlavný problém porady a toho, že sa ľudia pýtajú 10x to isté = nevedia, či tá daná informácia ešte platí).

Mňa by zaujímala nasledujúca situácia:
Neplatca dph na slovensku nakúpi tovar z usa. oni tam velmi dph nepoznaju iba sales tax, preto ju nakupca zo slovenska neplati. Je to aj v tomto pripade bez samozdanenia?

Pri nákupe z USA nejde o samozdanenie. Samozdanenie funguje iba v rámci členských krajín EU.
Pri nákupe v USA ti colnica vyrúbi clo a DPH.
rickman
06.08.08,13:47
Pri nákupe z USA nejde o samozdanenie. Samozdanenie funguje iba v rámci členských krajín EU.
Pri nákupe v USA ti colnica vyrúbi clo a DPH.

Ok. Dik :).
rickman
07.08.08,06:38
A este jedna podotazka: z akej sumy? Zo sumy uvedenej na fakture?
Zoltán Kovács
07.08.08,06:40
A este jedna podotazka: z akej sumy? Zo sumy uvedenej na fakture?

K tej sume sa pripočítavajú dopravné náklady, až potom sa vyrubuje clo a daň.