Misak
02.08.08,09:31
Poprosim niekoho kto ma skusenost o tom ze uz u nas na Slovensku boli zverene deti do vychovy otca. Moj brat ma taky problem. Jeho manzelka nikde nepracuje, len sedi doma na p.... a nasla si niekoho ineho (roma). Brat sa stara o dvoch synov, jeden je jeho a druhy je z prveho manzelstva jeho "zeny" o ktoreho sa stara od cca 4 rokov. Navyse ziju v druzstevnom byte ktory je pisany na manzelku ale nadobudli ho uz pocas manzelstva. Ake su sance ked sa chce o deti starat nadalej, ze by mu boli prisudene?
Dakujem.
iriska
03.08.08,16:53
je niekoľko takých prípadov. každopádne, muž má ťažšie presviedčanie súdu, že sa stará dobre o deti. Ak ich chce do výchovy, nech si podá návrh na súd, kde popíše od kedy sa stará o deti, ako prispieva k ich výchove, či matka prejavuje o ne záujem, a tak... celú situáciu... Možno by sa dali navrhnúť aj svedkovia, ktorí mu to potvrdia (ale to som ešte v reále nevidela, aj keď som o tom počula)
p.s. a tá žena vyzerá tak, že by robila problémy, keby ich chcel do výchovy?
JankaKopernicka
03.08.08,17:56
Poprosim niekoho kto ma skusenost o tom ze uz u nas na Slovensku boli zverene deti do vychovy otca. Moj brat ma taky problem. Jeho manzelka nikde nepracuje, len sedi doma na p.... a nasla si niekoho ineho (roma). Brat sa stara o dvoch synov, jeden je jeho a druhy je z prveho manzelstva jeho "zeny" o ktoreho sa stara od cca 4 rokov. Navyse ziju v druzstevnom byte ktory je pisany na manzelku ale nadobudli ho uz pocas manzelstva. Ake su sance ked sa chce o deti starat nadalej, ze by mu boli prisudene?
Dakujem.
Nepíšeš ako žije brat s manželkou,no ak sa matka o deti nestará a zanedbáva ich,môže brat požiadať o pomoc soc. pracovníka UPSVaR vo vašom meste,ak soc.pracovník potvrdí porušenie §28-30Zákona o rodine,môže podať návrh na súd o zverení detí otcovi.Na úrade ho odmietnuť nemôžu lebo-

Vzhľadom na vymedzenie postavenia štátnych orgánov v čl. 2, ods. 2
Ústavy Slovenskej republiky sú orgány sociálnoprávnej ochrany detí
a sociálnej kurately povinné konať vždy, ak si to vyžaduje záujem
maloletých detí. Nekonanie v takýchto prípadoch je porušením
ústavného práva na osobitnú ochranu detí a mládeže, ako aj práv
zakotvených v Dohovore o právach dieťaťa, ktorým je Slovenská
republika viazaná.
Misak
11.08.08,06:57
dakujem za radu. myslim si ze by robila problemy. ako takmer kazda zena.