amoo
02.08.08,10:55
Je mozne pouzit na osetrenie dreveneho zahradneho plota proti vlhkosti spaleny motor. olej?
Ak ano bolo by mozne natriet starsi krov...
Odvolavam sa na nemenovanu televiznu relaciu kde dotycny si takto natrel chalupu.
Predpokladam ze spaleny olej obsahuje nejake kysle zbytky...
no bol by zadarmo.
Ma s tym niekto skusenosti? vdaka
Nathan
02.08.08,09:46
ahoj,nemam konkretne skusenost s hranolmi,ale s preglejkou,ktora bude pouzivana na plachetnici ako paluba...bolo mi poradene natriet to horucou fermezou...(horuca sa vpije lepsie)...impregnacia by mala pomerne slusne odolavat vode...navyse fermez je pomerne lacna a dostupna
wagner
02.08.08,11:25
Moji rodičia kedysi na drevárni aj na plote natierali drevo - teda hranoly aj dosky zvonku takýmto olejom. Môžem potvrdiť, že vydržali a vôbec nehnili, lebo olej bol mastný a odpudzoval vodu.
Zoltán Kovács
02.08.08,12:02
Moji rodičia kedysi na drevárni aj na plote natierali drevo - teda hranoly aj dosky zvonku takýmto olejom. Môžem potvrdiť, že vydržali a vôbec nehnili, lebo olej bol mastný a odpudzoval vodu.

A v takýchto teplotách, kým je náter čerstvý, aj poriadne smrdí. Sused má krov natretý starým olejom. Pred rokom sa to nedalo vydržať na dvore pri takýchto teplotách, ten zápach starého oleja sa šíril všade.
Kazu
02.08.08,12:04
A v takýchto teplotách, kým je náter čerstvý, aj poriadne smrdí. Sused má krov natretý starým olejom. Pred rokom sa to nedalo vydržať na dvore pri takýchto teplotách, ten zápach starého oleja sa šíril všade.

Ešteže sa to nezapálilo :eek: