radoooo
03.08.08,11:34
Dobry den,

kupujem novobyt v projekte, ktory sa nedavno zacal realizovat a skolauduje sa v druhej polovici buduceho roku.

Nakolko zaplatim vacsiu cast ceny bytu pri podpise zmluvy o buducej zmluvy o prevode vlastnictva, dohodol som sa s developerom, ze samotnu zmluvu o prevode vlastnictva podpiseme uz po dokonceni hrubej stavby a nie po samotnej kolaudacii - ako to bolo ustanove v zmluve prvotne.

Viete o pripadnych okolnostiach, na ktore by som si mal dat pozor pri tomto postupe? Vopred dakujem.
felix1
04.08.08,21:12
Prajem Vam prijemny a optimistricky den. Pravdepodobne je to Vasa prva investicia ktora Vam dava pravo verit ze kolaudacia bude v 2 polovici buduceho roku. Treba len dufat, ze investor nebude mat zaujem realizovat ,, zmenu stavby pocas vystavby,, ktora sposobi protireakciu dotknutych osob ( vid ,, partizanske ,, navysenie povolenej podlaznosti na Lubinskej , Sancovej ulici a inych miestach v Ba). V tom lepsom pripade budete stastnym vlastnikom nedokoncenej stavby.
radoooo
05.08.08,07:07
Dakujem. Neviem, ci som vas spravne pochopil, poukazovali ste na fakt, ze mnoho bytoviek sa dokoncuje v oneskorenych terminoch, zmeny projektov alebo nieco ine? Mozete byt prosim konkretnejsi?
felix1
06.08.08,19:21
1)Časť problémov spôsobuje nedostatok stavebných pracovníkov v SR.
2)V lokalite, kde investor pocíti dostatočný záujem o byty ( možno to má v pláne už pri prvotnom stav. konaní, ale takto je to schodnejšie...), sa snaží využiť ,, zmenu stavby počas výstavby,,. V snahe vybudovať viac bytov s cieľom lepšieho zisku na pôvodnom pozemku, dochádza k navýšeniu pôvodnej podlažnosti, pripadne iným zásahom do okolia stavby. Týmto konaním spôsobí poškodenie práv vlastníkov v susedstve stavby. Spor sa často končí až na súde a pri známej rýchlosti našich súdov je čakanie na dokončenie stavby pre kupujúceho nekonečné. Vo Vašom prípade sú ,,kocky hodené,, a treba len veriť že to nebude Váš prípad. Možno by som v budúcnosti kupoval niečo čo je už postavené aj za pár % naviac.
radoooo
06.08.08,19:39
dakujem felix za uzitocnu informaciu. dufajme, ze to dopadne dobre.