kitky
03.08.08,12:33
Moja svokra mala urcite zabehnute ritualy, ktore som ako mlada baba nechapala , ako aj vsetko co suviselo so stereotypom.
Az ovela, ovela neskor som pochopila, ake dolezite su ritualy a stereotypy v nasom zivote.Vnasaju do zivota pokoj a pomahaju nam najst pevny bod, ked sme strateni v chaose.
Zaujimalo by ma co si o tom myslite, ci mate aj vy svoje ritualy, nie spolocne s partnerom , ale iba vase. Mozno aj take, s ktorymi leziete partnerovi na nervy.:)

Alebo vam viac vyhovuje improvizacia a vsetko mozne, len nie stereotyp.
Ja sa ponevieram niekde medzi ale viac ku chaosu.:)

P.s. dala som to do temy zdravie, pretoze to ma uzky suvis s dusevnou hygienou.
durisovad
03.08.08,13:22
Hovori sa sice, ze zmena je zivot, ale ja mam radsej svoje stereotypy, napr. den zacinam tym, ze si uvarim kavu, kym vyjdem z domu, prezehnam sa, aj ked do kostola chodim len na vyrocite sviatky, obedovavam o dvanastej, po obede si idem na hodinku do postele pocitat. A kazde Vianoce mame rovnake menu, ktore sme mali este doma u rodicov. Zmeny nemam velmi rada, ale ak je to nevyhnutne, prisposobim sa, hoci len na chvilu, potom zasa prejdem k svojmu osvedcenemu a zauzivanemu. A som spokojna so svojim zivotom, citim sa dobre.
kitky
03.08.08,13:53
Hovori sa sice, ze zmena je zivot, ale ja mam radsej svoje stereotypy, napr. den zacinam tym, ze si uvarim kavu, kym vyjdem z domu, prezehnam sa, aj ked do kostola chodim len na vyrocite sviatky, obedovavam o dvanastej, po obede si idem na hodinku do postele pocitat. A kazde Vianoce mame rovnake menu, ktore sme mali este doma u rodicov. Zmeny nemam velmi rada, ale ak je to nevyhnutne, prisposobim sa, hoci len na chvilu, potom zasa prejdem k svojmu osvedcenemu a zauzivanemu. A som spokojna so svojim zivotom, citim sa dobre.

Moja mama oddychuje poobede tiez v posteli.Uz dlhe roky.
A hoci je uz v dost vysokom veku, ma kondiciu lepsiu ako ja.
Na tom poobednajsom odpocinku nieco bude.
durisovad
03.08.08,16:30
Veru na tom nieco je, clovek vstane ako pokropeny zivou vodou a do vecera moze fungovat bez problemov. Odporucam kazdemu, aj moja dcera to praktikuje, ak jej to praca dovoli.
Ajuška
03.08.08,17:23
...ovela neskor som pochopila, ake dolezite su ritualy a stereotypy v nasom zivote.Vnasaju do zivota pokoj a pomahaju nam najst pevny bod, ked sme strateni v chaose...

...taaak presne toto som si uvedomila časom aj ja...:rolleyes:... aplikujem sama na sebe oveľa účinnejšie ako rôzne barbituráty... (tabletku od bolesti - čohokoľvek - či na ukľudnenie som vlastne ani za celý svoj život nevzala do úst ...nie že by nebol dôvod...:D...)
...práve "maličkosti" sú môj svet... tak si ho teda spríjemňujem ako sa len daa... od ranného medíka, cez citrónovú vodu... kýbel:--- zázvorového čaju, riadnu sprchu s drsnejšou masážou... a potom už môžu na mne aj "orať" :D:D Viem prežiť aj bez tejto kombinácie, ale len dočasne a z nevyhnutných dôvodov. Rozdiel je však na mne ľahko badateľný... :rolleyes: ...
kitky
03.08.08,17:31
...taaak presne toto som si uvedomila časom aj ja...:rolleyes:... aplikujem sama na sebe oveľa účinnejšie ako rôzne barbituráty... (tabletku od bolesti - čohokoľvek - či na ukľudnenie som vlastne ani za celý svoj život nevzala do úst ...nie že by nebol dôvod...:D...)
...práve "maličkosti" sú môj svet... tak si ho teda spríjemňujem ako sa len daa... od ranného medíka, cez citrónovú vodu... kýbel:--- zázvorového čaju, riadnu sprchu s drsnejšou masážou... a potom už môžu na mne aj "orať" :D:D Viem prežiť aj bez tejto kombinácie, ale len dočasne a z nevyhnutných dôvodov. Rozdiel je však na mne ľahko badateľný... :rolleyes: ...

Aj rozmaznavat sa treba vediet.Toto sa este musim naucit, krupica.
Ja viem donemoty rozmaznat len ludi ktorych mam rada vratane nasho psa.:)Mozno mi aj toto pomoze sa prebrat.
Ajuška
03.08.08,17:36
Aj rozmaznavat sa treba vediet.Toto sa este musim naucit, krupica.
Ja viem donemoty rozmaznat len ludi ktorych mam rada vratane nasho psa.:)Mozno mi aj toto pomoze sa prebrat.

Robilo mi dobre rozmaznávať... (vrátane nášho psa:D) ...kým som si neuvedomila, že sa nápadne zrovnávam s mojím ojazdeným veteránom...:rolleyes:...
Servis a náhradné súčiastky sa síce dajú kúpiť, ale vsadila som skôr na kartu že organizmus (ak mu vytvorím podmienky) sa dokáže vysporiadať aj s veľkými šokmi...
kitky
03.08.08,22:47
Robilo mi dobre rozmaznávať... (vrátane nášho psa:D) ...kým som si neuvedomila, že sa nápadne zrovnávam s mojím ojazdeným veteránom...:rolleyes:...
Servis a náhradné súčiastky sa síce dajú kúpiť, ale vsadila som skôr na kartu že organizmus (ak mu vytvorím podmienky) sa dokáže vysporiadať aj s veľkými šokmi...

Verim ti. Je to vidiet na tvojom synovi. Vracia to spatky svojmu synovi.
Nikdy nekonciaci kolobeh.:)
Prijala by som, keby sa zacali vyrabat suciastky aj pre ludi.
Dlhsie by sme vydrzali pokope.:---
VladoaKatka
04.08.08,03:32
A som spokojna so svojim zivotom, citim sa dobre.
Toto si napísala krásne.
Aj ja.
durisovad
04.08.08,12:49
Dakujem. Prajem kazdemu, aby bol spokojny.