d.j.
23.04.05,23:35
kedze mi nezaregistrovali sro so zdovodnenim ,ze nemam v zakladatelskej listine uvedeny sposob tvorenia rezervneho fondu, prosim Vas o pomoc so spravnou formulaciou

ta moja znela takto:


Výška rezervného fondu a spôsob jeho dopĺňania:

Výška rezervného fondu je stanovená na 10% zo základného imania spoločnosti

Rezervný fond sa bude každoročne dopĺňať o sumu vo výške najmenej 5% z čistého zisku spoločnosti vyčísleného v ročnej účtovnej závierke až do jeho stanovenej výšky

-------------------------------------------------------------------------

treba k namietke voci nezaregistrovaniu prilozit znova len 2 x notarsky overene zakladatelske listiny so zmenenym znenim clanku listiny?
a ako vlastne ma zniet taka namietka?

srdecna vdaka
dusan
Evanka
24.04.05,07:34
kedze mi nezaregistrovali sro so zdovodnenim ,ze nemam v zakladatelskej listine uvedeny sposob tvorenia rezervneho fondu, prosim Vas o pomoc so spravnou formulaciou

ta moja znela takto:




Výška rezervného fondu a spôsob jeho dopĺňania:





Výška rezervného fondu je stanovená na 10% zo základného imania spoločnosti

Rezervný fond sa bude každoročne dopĺňať o sumu vo výške najmenej 5% z čistého zisku spoločnosti vyčísleného v ročnej účtovnej závierke až do jeho stanovenej výšky

-------------------------------------------------------------------------

treba k namietke voci nezaregistrovaniu prilozit znova len 2 x notarsky overene zakladatelske listiny so zmenenym znenim clanku listiny?
a ako vlastne ma zniet taka namietka?

srdecna vdaka
dusan Radšej zvoľ znenie ako je v OZ a nemeň ho. Poznám prípad, kedy nezapísali spoločnosť pre zmenené znenie, hoci zdalo sa, že význam je ten istý. Tak doporučujem takéto znenie.
Spoločnosť vytvorí rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Po vytvorení rezervného fondu dopľňa ho spoločnosť každoročneo sumu vo výške 5 % z dosiahnutého čistého zisku, najmenej však do výšky 10% základného imania.

Musíš znova poslať celé znenie spoločenskej zmluvy, vlastne v tvojom prípade zakladateľskej listiny. Podpis by mal byť overený. Podáš znova návrh na zápis do OR (do určenej lehoty). Poplatok sa už neplatí.
d.j.
24.04.05,07:58
Dakujem ti, Evanka, to som potreboval vediet
zda sa mi zbytocne pisat to inak ako vseobecne
len to vseobecne znenie som, zial, nenaformuloval spravne :-)
Dusan