bv_alexandra
03.08.08,12:36
Ahojte, chcela by som sa poradiť s niektorými ohľadom tejto choroby. Bola mi diagnostikovaná zhruba pred rokom. Asi o mesiac ma čaká prvá kúpeľná liečba.Píšem preto že pred tromi dňami som dostala ťažký astmatický záchvat, a celkom ma to vyľakalo.
Budem rada každému za akékoľvek postrehy a rady ako sa naučiť žiť s týmto nežiadúcim partnerom a hlavne ako sa dá predchádzať týmto záchvatom. Poprípade možno nejaká bylinková kúra:)
JankaKopernicka
03.08.08,11:17
Máme v rodine astmatika,žije s tým už 8 rokov.
Na začiatku si písal denník,kde a v akom prostredí bol a tak sa prišlo nato,čo u neho spôsobuje záchvaty.
Musí sa vyhýbať výparom z čistiacich prostriedkov,cigaretám,psom,mačkám a nemôže užívať penicilín a acylpirín všetko toto vyvoláva u neho záchvat.Pravidelne sa dáva očkovať proti chrípke.
Dôležité je zistiť,čo záchvat vyvolá a vylúčiť to a mať po ruke vždy lieky.
bv_alexandra
03.08.08,11:38
No ja som vlastne takýto záchvat mala prvý krát, inokedy mávam len zťažené dýchanie ktoré po ventoline ustúpi.
Bola by som najradšej aby som mohla ovplyvniť tieto záchvaty. Písal si dennik? to akým spôsobom trošku asi nerozumiem. vždy večer si zapísal kde bol alebo ako?
Dá sa táto choroba dostať vôbec do stavu že mi prestane prekážeť pri živote? :)
lindusaaa
03.08.08,12:33
Aj mne bola diagnostikovana asi pred rokom, s konecnou platnostou pred pol rokom. Vraj to nie je zle-mam lahsi az stredny stupen(tak nejako mi to doktorka vravela).
Ale praveze ja nemam takmer ziadne problemy(klop-klop :) ). Ziadne problemy s dychom(Ventolin som este nemusela pouzit), ziaden zachvat. Diagnostikovali mi to na zaklade kasla, ktory po vybrati ATB neustupil a nebol tam ani nalez, tak mi alergologicka spravila spirometriu.
Ale ci sa da dostat do stavu, aby choroba neprekazala? Pocula som, ze niektorym to casom polavilo a uz vobec nic neberu a ani zachvaty a problemy s dychom nemaju. Ale ten dennik je celkom dobry napad, ako si aspon trochu pomoct a prist na to co vyvolava zachvat.
Neviem ako si ho pisal dotycny, ale podla mna, by si si mala pospominat kde si bola ci tam nebolo nieco by mohlo byt spustacom a zapises si a budes sa snazit tomu vyhnut.
A tie kupele ti odporucil lekar, alebo si si ich sama vyziadala? A kam ides?
JankaKopernicka
03.08.08,12:36
No ja som vlastne takýto záchvat mala prvý krát, inokedy mávam len zťažené dýchanie ktoré po ventoline ustúpi.
Bola by som najradšej aby som mohla ovplyvniť tieto záchvaty. Písal si dennik? to akým spôsobom trošku asi nerozumiem. vždy večer si zapísal kde bol alebo ako?
Dá sa táto choroba dostať vôbec do stavu že mi prestane prekážeť pri živote? :)
Brat dostal od lekára zoznam,čo všetko spôsobuje astmu,vždy po záchvate sa zoznam prešiel a vybralo sa všetko,s čím v ten deň prišiel do styku zapísalo do denníka a tak sme časom vybrali to,čo mu najviac vadí,pokiaľ sa tomu vyhýba nemá záchvaty a momentálne aj športuje,len v zime sa nemôže lyžovať,vadí mu studený vzduch,ale plávanie,korčule,bicykel a pod.sú v pohode,astmu dnes berie ako súčasť života.
bv_alexandra
03.08.08,12:47
Aj mne bola diagnostikovana asi pred rokom, s konecnou platnostou pred pol rokom. Vraj to nie je zle-mam lahsi az stredny stupen(tak nejako mi to doktorka vravela).
Ale praveze ja nemam takmer ziadne problemy(klop-klop :) ). Ziadne problemy s dychom(Ventolin som este nemusela pouzit), ziaden zachvat. Diagnostikovali mi to na zaklade kasla, ktory po vybrati ATB neustupil a nebol tam ani nalez, tak mi alergologicka spravila spirometriu.
Ale ci sa da dostat do stavu, aby choroba neprekazala? Pocula som, ze niektorym to casom polavilo a uz vobec nic neberu a ani zachvaty a problemy s dychom nemaju. Ale ten dennik je celkom dobry napad, ako si aspon trochu pomoct a prist na to co vyvolava zachvat.
Neviem ako si ho pisal dotycny, ale podla mna, by si si mala pospominat kde si bola ci tam nebolo nieco by mohlo byt spustacom a zapises si a budes sa snazit tomu vyhnut.
A tie kupele ti odporucil lekar, alebo si si ich sama vyziadala? A kam ides?
Liečenie mi odporučil lekár. Idem do Štósu. http://www.kupele-stos.sk/ Bolo potrebné odporúčanie od pluciara a alergologa, a zaniesla som to do ZP. ZP mi schválila 21 dní v skupine A. Idem aj s dcérou takže to bude kvázi neskoršia dovolenka. :)Mne bola astma diagnostikovaná tiež po ťažkom zápale priedušiek. Na spirometrii mi zistili aj miernu obštrukciu. Robili mi aj alergologické testy a tie boli čisté. To by doslova doktor povedal že také čisté testy ešte nevidel.

Brat dostal od lekára zoznam,čo všetko spôsobuje astmu,vždy po záchvate sa zoznam prešiel a vybralo sa všetko,s čím v ten deň prišiel do styku zapísalo do denníka a tak sme časom vybrali to,čo mu najviac vadí,pokiaľ sa tomu vyhýba nemá záchvaty a momentálne aj športuje,len v zime sa nemôže lyžovať,vadí mu studený vzduch,ale plávanie,korčule,bicykel a pod.sú v pohode,astmu dnes berie ako súčasť života.
Ja sa snažim ju tiež tak brať, ako súčasť života.
A nejaká bylinková liečba neexistuje na zmiernenie?
Ešte by som sa chcela opýtať či by si aspon stručne nemohla napísať zoznam tých spúčťačov. Dosť by mi to pomohlo. Skúsiim si aj ja zapisovať denník.
Ja som tiež začala terazky cvičit a nemam pocit že by mi to vadilo. Verím že mi to len a len pomôže.
olybaba
03.08.08,13:06
pozdravujem,
- moji obaja synovia - teraz uz dospeli maju od detstva astmaticke problemy, kupele kazdy rok a pod., najhorsie obdobie je u nich leto a spustacom je zmena pocasia, taketo vykyvy pocasia ako su teraz uz citia tyzden dopredu, stazene dychanie a ventolin,
- ked boli mali pravidelne v lete pobyt v nemocnici
- dobre je dat sa otestovat aj na alergeny
- da sa s tym zit, ale vyliecit vraj nie
- do stosu vam prajem vela peknych dni a odvahy
JankaKopernicka
03.08.08,13:11
Zoznam: roztoče-matrace,deky,koberce,paplóny,pulóvre
múka,vôňa kávy,čaju,gumy,plastu,živice,dreva,parfumy,lak, amoniak,lúh
pikantné jedlo
stres,telesná námaha
peľ
chemické prípravky-prach na pranie,okena,mydlo,šampón-vône
srsť zvierat,perie vtákov
prašné prostredie
plesne spôsobené vlhkom
cigaretový dym

Neviem či to je všetko,ale dúfam,že aspoň trochu pomôže.
bv_alexandra
03.08.08,13:11
pozdravujem,
- moji obaja synovia - teraz uz dospeli maju od detstva astmaticke problemy, kupele kazdy rok a pod., najhorsie obdobie je u nich leto a spustacom je zmena pocasia, taketo vykyvy pocasia ako su teraz uz citia tyzden dopredu, stazene dychanie a ventolin,
- ked boli mali pravidelne v lete pobyt v nemocnici
- dobre je dat sa otestovat aj na alergeny
- da sa s tym zit, ale vyliecit vraj nie
- do stosu vam prajem vela peknych dni a odvahyprečo odvahy?:eek: dúfam že nás tam nečaká nič zlé. Ak máte skúsenosti môžte mi napísať niečo viac?
Ja mam tiež pocit že ked ide pršať a je tak ako bolo včera tak sa mi tažšie dýcha. dnes som doma v absolútnom kľudovom režime (nariadenie lekára) a aj tak sa necítim dobre.;)
bv_alexandra
03.08.08,13:12
Zoznam: roztoče-matrace,deky,koberce,paplóny,pulóvre
múka,vôňa kávy,čaju,gumy,plastu,živice,dreva,parfumy,lak, amoniak,lúh
pikantné jedlo
stres,telesná námaha
peľ
chemické prípravky-prach na pranie,okena,mydlo,šampón-vône
srsť zvierat,perie vtákov
prašné prostredie
plesne spôsobené vlhkom
cigaretový dym

Neviem či to je všetko,ale dúfam,že aspoň trochu pomôže.
Aspon takto posielam ticíc bodíkov
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
JankaKopernicka
03.08.08,13:24
prečo odvahy?:eek: dúfam že nás tam nečaká nič zlé. Ak máte skúsenosti môžte mi napísať niečo viac?
[/b]Ja mam tiež pocit že ked ide pršať a je tak ako bolo včera tak sa mi tažšie dýcha. dnes som doma v absolútnom kľudovom režime (nariadenie lekára) a aj tak sa necítim dobre.;)

Spôsobuje to tlak vzduchu a vlhko,najlepšie riešenie,keď prší zostať doma-nie vždy reálne,ja všetkým skôr prajem aby ste sa s tým naučili žiť a zároveň žili svoj život.
olybaba
03.08.08,13:32
- nechcela som ta postrasit, ani odstrasit s tym prianim odvahy, ale tieto kupele poznam
- syn tam bol a je to aj nedaleko od nas - "cez kopec"
- spokojna s pobytom budes podla toho, co od kupelov ocakavas (ja som bola v aprili v kupeloch lucky a bola som velmi spokojna, pritom sa kazdy cudoval, ze s diagnozou pohybovou - po operacii idem na take miesto, tzv.zapadakov)
- pisem to preto, lebo kupele stos su este vacsi zapadakov priamo v ihlicnatom lese, je to zopar pavilonov, cesticiek na prechadzky, asi aj bufet a koniec, na to sa musis pripravit
- neviem ako vyzeraju pavilony teraz, ale ked syn bol pred cca 10.rokmi, bolo to ubohe
- vzduch je fantasticky, prechadzky super, ked bude dobre pocasie a najdes si slnko, tak sa aj opalis
- neviem ake procedury budes mat, urcite inhalacie a prechadzky - vlastne o to ide, aby si sa nadychala lieciveho vzduchu - prirovnam to k dielu janka jesenskeho : slnecny kupel
- dufam, ze pobyt s dcerkou bude krasny a po 21.dnoch prides domov s novymi silami a lepsim zdravotnym stavom, daj potom vediet, ze ako bolo
- inac tu uz bola tema kupele stos
http://www.porada.sk/t73197-kupele-stos.html
bv_alexandra
04.08.08,05:45
- nechcela som ta postrasit, ani odstrasit s tym prianim odvahy, ale tieto kupele poznam
- syn tam bol a je to aj nedaleko od nas - "cez kopec"
- spokojna s pobytom budes podla toho, co od kupelov ocakavas (ja som bola v aprili v kupeloch lucky a bola som velmi spokojna, pritom sa kazdy cudoval, ze s diagnozou pohybovou - po operacii idem na take miesto, tzv.zapadakov)
- pisem to preto, lebo kupele stos su este vacsi zapadakov priamo v ihlicnatom lese, je to zopar pavilonov, cesticiek na prechadzky, asi aj bufet a koniec, na to sa musis pripravit
- neviem ako vyzeraju pavilony teraz, ale ked syn bol pred cca 10.rokmi, bolo to ubohe
- vzduch je fantasticky, prechadzky super, ked bude dobre pocasie a najdes si slnko, tak sa aj opalis
- neviem ake procedury budes mat, urcite inhalacie a prechadzky - vlastne o to ide, aby si sa nadychala lieciveho vzduchu - prirovnam to k dielu janka jesenskeho : slnecny kupel
- dufam, ze pobyt s dcerkou bude krasny a po 21.dnoch prides domov s novymi silami a lepsim zdravotnym stavom, daj potom vediet, ze ako bolo
- inac tu uz bola tema kupele stos
http://www.porada.sk/t73197-kupele-stos.html
No to som počula že je to pekný západakov,a le rozhodla som sa že pôjdem autom aby sme mohli čo to popozerať. :)
Zita5
04.08.08,06:03
V tejto príručke máš aj , ako viesť denník
Psycholog
04.08.08,10:48
Ahojte, chcela by som sa poradiť s niektorými ohľadom tejto choroby. Bola mi diagnostikovaná zhruba pred rokom. Asi o mesiac ma čaká prvá kúpeľná liečba.Píšem preto že pred tromi dňami som dostala ťažký astmatický záchvat, a celkom ma to vyľakalo.
Budem rada každému za akékoľvek postrehy a rady ako sa naučiť žiť s týmto nežiadúcim partnerom a hlavne ako sa dá predchádzať týmto záchvatom. Poprípade možno nejaká bylinková kúra:)
Moje odpověď je z oblasti asijské alternativní medicíny. Předpokládám, že se jedná o průduškové astma s pravidelnými či nepravidelnými záchvaty dušnosti s zhruba 4-12 hodinami po styku s alergenem. Příčinou může být alergie na soli kovů, nebo prachové a plísňové částečky. Nejedná se tedy o kašel s hnisavým sputem ve značném množství, vč. otoku prstů a kloubů, případně i s krvácením z plic.
U průduškového astmatu je nejdůležitější odhalit alergeny a ty pak odstranit – v současném životě to jde velmi těžce, jsme obklopeni tolika spouštěči, že je to skoro nemožné, zde pak tělo jako celek detoxikuje iontová elektrolýza, která se dá koupit. U mých klientů je aplikována 2x týdně, kdy přes reflexní zóny na chodidlech se čistí receptory močových cest, receptory příštipných tělísek a plic.
Dále doporučuji užívání gemmoterapeutické kúry ASTMATIN KS9 po dobu cca dvou měsíců. Kúra obsahuje tinktúry z nechtíku lek.+breza+čierna ríbezľa+lieska. Tuto kúru je možné nahradit čajem Rp.493/101, který mohu zaslat.
Následně pak dodržovat tyto praktické rady: nekouřit, jíst vždy teplé, lehce stravitelné jídlo. Dále hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Obden po skromné večeři stroužek česneku (omlouvám se všem Vám nejbližším). Pít odvar heřmánku oslazený medem, čaj musí mít nižší teplotu než 40 st. Celsia! Na noc do 3 litrového hrnce horké vody nakapat 4 až 6 kapek tohoto složení: 4 g olej mátový + 2 g olej borovicový + 2 g olej jalovcový (borievka) + 2 g olej eukalyptový a postavit v ložnici. Vdechováním výparů během noci léčí průdušky. Důležitý je i klid a pozitivní přístup k životu.
Petr
lusi.amis
04.08.08,13:47
ahoj ja som astmaticka 8 rokov mam za sebou tiez liecenia, ktore mne osobne velmi pomohli na urcity cas......na jednom z lieceni ma naucili cvicebnu jednotku jogy pre astmatikov(mozem ti navod poslat mailom) .......zaberie 10 minut denne a su to uzasne cviky na roztiahnutie branice a celkovo medzirebroveho svalstva.........a mne sa inak zije s astmou ok akurat sa nemozem velmi namahat ale urcite to zvladnes ked spoznas tvoje spustace astmy:)........a skus aj stranku zasr.sk
olybaba
04.08.08,15:30
No to som počula že je to pekný západakov,a le rozhodla som sa že pôjdem autom aby sme mohli čo to popozerať. :)
pozdravujem,
- s autom to bude lahsie : uz aj doprava do kupelov, vyuzitie volneho casu - krasne okolie a mnozstvo zaujimavosti, ci jaskyne, hrady, kastiele a pod.
- aj podla toho budes kupele zvladat aka velka je tvoja dcerka ? dufam ze ti bude len pre radost a kupele budu len prijemnou spomienkou na jednu kratku etapu tvojho zivota
- vsetkym astmatikom prajem dobre dychanie
bv_alexandra
04.08.08,15:43
pozdravujem,
- s autom to bude lahsie : uz aj doprava do kupelov, vyuzitie volneho casu - krasne okolie a mnozstvo zaujimavosti, ci jaskyne, hrady, kastiele a pod.
- aj podla toho budes kupele zvladat aka velka je tvoja dcerka ? dufam ze ti bude len pre radost a kupele budu len prijemnou spomienkou na jednu kratku etapu tvojho zivota
- vsetkym astmatikom prajem dobre dychanie
Olybabka vdaka za povzbudivé slová, a určite dám vedieť ako sa nám darilo, a dokonca ak tam bude signál tak to budú infošky doslova live, lebo ntb ide somnou:DMali sme isť už teraz v lete ale sa prerába detská časť, tak vlastne pôjde okoštovať nové
Malá má 9rokov takže verím že to bude pre nás veľký spoločný zážitok. Dovolenkovať s ňou je najúžasnejšie čo môže byť. Aj minulý rok sme boli spolu pri mori a bolo nám fantasticky. :)

Moje odpověď je z oblasti asijské alternativní medicíny. Předpokládám, že se jedná o průduškové astma s pravidelnými či nepravidelnými záchvaty dušnosti s zhruba 4-12 hodinami po styku s alergenem. Příčinou může být alergie na soli kovů, nebo prachové a plísňové částečky. Nejedná se tedy o kašel s hnisavým sputem ve značném množství, vč. otoku prstů a kloubů, případně i s krvácením z plic.
U průduškového astmatu je nejdůležitější odhalit alergeny a ty pak odstranit – v současném životě to jde velmi těžce, jsme obklopeni tolika spouštěči, že je to skoro nemožné, zde pak tělo jako celek detoxikuje iontová elektrolýza, která se dá koupit. U mých klientů je aplikována 2x týdně, kdy přes reflexní zóny na chodidlech se čistí receptory močových cest, receptory příštipných tělísek a plic.
Dále doporučuji užívání gemmoterapeutické kúry ASTMATIN KS9 po dobu cca dvou měsíců. Kúra obsahuje tinktúry z nechtíku lek.+breza+čierna ríbezľa+lieska. Tuto kúru je možné nahradit čajem Rp.493/101, který mohu zaslat.
Následně pak dodržovat tyto praktické rady: nekouřit, jíst vždy teplé, lehce stravitelné jídlo. Dále hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Obden po skromné večeři stroužek česneku (omlouvám se všem Vám nejbližším). Pít odvar heřmánku oslazený medem, čaj musí mít nižší teplotu než 40 st. Celsia! Na noc do 3 litrového hrnce horké vody nakapat 4 až 6 kapek tohoto složení: 4 g olej mátový + 2 g olej borovicový + 2 g olej jalovcový (borievka) + 2 g olej eukalyptový a postavit v ložnici. Vdechováním výparů během noci léčí průdušky. Důležitý je i klid a pozitivní přístup k životu.

Vrelá vďaka za rozsiahle informácie aspo) takto posielam bodíky:):):):):):):):):):):)

ahoj ja som astmaticka 8 rokov mam za sebou tiez liecenia, ktore mne osobne velmi pomohli na urcity cas......na jednom z lieceni ma naucili cvicebnu jednotku jogy pre astmatikov(mozem ti navod poslat mailom) .......zaberie 10 minut denne a su to uzasne cviky na roztiahnutie branice a celkovo medzirebroveho svalstva.........a mne sa inak zije s astmou ok akurat sa nemozem velmi namahat ale urcite to zvladnes ked spoznas tvoje spustace astmy:)........a skus aj stranku zasr.skBudem vĎačná ak mi to pošleš, meil mam v profile, ale myslím že ak sa dá môžeš to pripnúť aj sem nech to poslúži všetkým :);)
lindusaaa
21.08.08,06:34
Ahojte, mate niekto skusenosti s inhalatormi?
lindusaaa
21.08.08,06:38
Moje odpověď je z oblasti asijské alternativní medicíny. Předpokládám, že se jedná o průduškové astma s pravidelnými či nepravidelnými záchvaty dušnosti s zhruba 4-12 hodinami po styku s alergenem. Příčinou může být alergie na soli kovů, nebo prachové a plísňové částečky. Nejedná se tedy o kašel s hnisavým sputem ve značném množství, vč. otoku prstů a kloubů, případně i s krvácením z plic.
U průduškového astmatu je nejdůležitější odhalit alergeny a ty pak odstranit – v současném životě to jde velmi těžce, jsme obklopeni tolika spouštěči, že je to skoro nemožné, zde pak tělo jako celek detoxikuje iontová elektrolýza, která se dá koupit. U mých klientů je aplikována 2x týdně, kdy přes reflexní zóny na chodidlech se čistí receptory močových cest, receptory příštipných tělísek a plic.
Dále doporučuji užívání gemmoterapeutické kúry ASTMATIN KS9 po dobu cca dvou měsíců. Kúra obsahuje tinktúry z nechtíku lek.+breza+čierna ríbezľa+lieska. Tuto kúru je možné nahradit čajem Rp.493/101, který mohu zaslat.
Následně pak dodržovat tyto praktické rady: nekouřit, jíst vždy teplé, lehce stravitelné jídlo. Dále hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Obden po skromné večeři stroužek česneku (omlouvám se všem Vám nejbližším). Pít odvar heřmánku oslazený medem, čaj musí mít nižší teplotu než 40 st. Celsia! Na noc do 3 litrového hrnce horké vody nakapat 4 až 6 kapek tohoto složení: 4 g olej mátový + 2 g olej borovicový + 2 g olej jalovcový (borievka) + 2 g olej eukalyptový a postavit v ložnici. Vdechováním výparů během noci léčí průdušky. Důležitý je i klid a pozitivní přístup k životu.
Petr[/I][/COLOR]

Ak mam zistenu alergiu na liesku a brezu, mozem aj napriek tomu skusit tu kuru? Dakujem.
ZuzanaP
21.08.08,07:00
Mne astmu zistili po tom, čo ma očný lekár:eek: odporučil na alergológiu. Poslali ma na spirometriu a aj na základe rodinnej anamnézy (mamina je astmatička) mi ju stanovili. Nasadili liečbu, po ktorej som pribrala 10 kg a len sa prepchávala liekmi. Min. rok som si povedala dosť a už viac ako rok som bez liekov, sem tam s dýchacími problémami, ale v pohode to zvládam. Prinajhoršom nejaké homeopatiká. Našťastie mám len tú najľahšiu formu astmy a zatiaľ bez vážnejších komplikácii (ťuk-ťuk). S alergiou je to trošku horšie, najviac trpím nádchou (tú mám celý rok) a problémami s očami.
Psycholog
21.08.08,11:46
Ak mam zistenu alergiu na liesku a brezu, mozem aj napriek tomu skusit tu kuru? Dakujem.
Většina alergií je na pyly - z břízy, lísky apod. V gemmoterapii se jedná o extrakty z pupenů (púčikov), ne z plodů, v lihové nebo olejové konzistenci. U 99% klientů alergických na cokoliv, jsou tyto tinktury užívány bez jakýchkoliv alergických problémů. To jedno procento je spíš psychická alergie - obavy z neznámého. Petr
brezňanka
21.08.08,12:17
Dnes som objavila túto tému. Mne už astma robí spoločnosť 10 rokov a mám astmu ťažkú. Ale chvalabohu dnešnej medicíne a moderným liekom pracujem ako ekonóm, čo je psychicky dosť náročné, však to všetci vieme a pomocou liekov to v pohode zvládam. Mám samozrejme lepšie aj horšie obdobia, preliečujem to každoročne pobytom v sanatóriu v Tatrách čo mi pomáha prežiť minimálne polrok v absolútnej pohode. Netvrdím, že vždy sa cítim stopercentne, ale môžem športovať nie samozrejme náročné športy, ale plávanie priam prospieva astmatikom a snažím sa hýbať aby som nestrnula. Takže žiadny strach, záchvat síce vždy prekvapí, aj mňa po 10 rokoch a nikdy sa neprestanem báť, pretože prestať dýchať nie je nič príjemné. ZuzanaP odporúča homeopatiká, nezaznávam, ale viem, že keď len na chvíľu vysadím lieky, ktoré mám ordinované nie je to správne riešenie, ani v období, keď sa astma tvári, že neexistuje.
dusansl
01.09.08,19:44
Vážená pani,
lekár Vám diagnostikoval ochorenie, správne ho pomenoval len Vám pozabudol oznámiť, že vlastne ste alergička.
Máte alergiu na vlastné pľúca! Mám pre Vás ešte jednu správu.Dnes sa už dá vyliečiť alergia na vlastné zuby s názvom paradentóza, ale astma sa žiaľ liekmi vyliečiť nedá.
Čo sa ale dá, je odstrániť alergiu na vlastné pľúca v jej podstate. Je nevyhnutné odstrániť s krvi všetky toxíny ktoré do nej prenikli, čím sa získa základ obnovy celého organizmu. Až po dosiahnutí úplnej rovnováhy energií v tele nastáva stav vyzdravenia. Je to proces zdĺhavý, pomalý , ale po absolvovaní celej regenerácie úspešný. Od pacienta vyžadujúci veľkú dávku trpezlivosti prejsť cestu od začiatku až dokonca.
Som ale presvedčený, že tento prístup k riešeniu problému je zmysluplný. Zároveň vylučuje nutnosť učiť sa žiť neplnohodnotný život s chorobou.
Pekný večer praje dušansl.
motylik7
02.09.08,19:13
Mne astmu zistili po tom, čo ma očný lekár:eek: odporučil na alergológiu. Poslali ma na spirometriu a aj na základe rodinnej anamnézy (mamina je astmatička) mi ju stanovili. Nasadili liečbu, po ktorej som pribrala 10 kg a len sa prepchávala liekmi. Min. rok som si povedala dosť a už viac ako rok som bez liekov, sem tam s dýchacími problémami, ale v pohode to zvládam. Prinajhoršom nejaké homeopatiká. Našťastie mám len tú najľahšiu formu astmy a zatiaľ bez vážnejších komplikácii (ťuk-ťuk). S alergiou je to trošku horšie, najviac trpím nádchou (tú mám celý rok) a problémami s očami.
Presne takto to prebiehalo u mojej mladšej dcérky. Najprv jej zistili alergie a potom už u nej začínala aj ľahšia forma astmy. Sú to jasné signály tela, že lymfatický systém je preťažený. Pokiaľ sa odstráni základný problém, telo funguje bez alergií i bez astmy a už netreba viac svoj život prispôsobovať alergiám. Treba vyriešiť problém a užívať si voľnosť vyplývajúcu z čistého a ničím nezaťaženého tela.
Len treba vedieť, ako na to, my už máme našťastie po probléme :---
dusansl
16.09.08,10:41
Pekný deň ,
vo svojom prvom príspevku som sa asi nevyjadril dostatočne výrečne preto tento dodatok.
Teda k problémuchcem uviesť nasledovné:
Viete, o vzniku astmy v našich zemepsiných šírkach koluje toľko legiend, ako snáď o Jánošíkovi. Poväčšine je to taký nezmysel, ako tvrdenie, že keď niekoho často páli žáha, má mnoho žalúdočnej kyseliny!
Opak je pravdou! Má jej málo. Na odstránenie tohoto problému postačí vypiť 200ml vody, do ktorej ste nakvapkali 20-30 kvapiek citrónovej šťavy.
A teraz k astme. môže vzniknúť ak pacient trpí:
a, dysbakteriózou
b, má vážne problémy s pečeňou
c, má v tele premnožené parazity (lamdie, klebsiely a pod)
d, je nosičom genetickej informácie na základe ktorej pri trvalo zníženej imunite príde k spustenui onemocenia

Varujem všetkých už chorých pacientov, urobte všetko pre to, aby ste sa vyhli používaniu rôznych inhalátorov, vo väčšine obsahujú ako jednu zo zložiek hormóny. Ich dlhodobejšie používanie vedie k porušeniu prirodzeného ľudského hormonálneho reťazca, v dôsledku čoho dochádza potom k poruchám funkcií štítnej žľazy, slinivky brušnej, hypofýzy, činnosti pohlavných orgánov atď... Mystika? Bohužiaľ nie! Realita.
Akýkoľvek syntetický hormón v našom tele spôsobuje poruchy, ktorých dôsledkom je znížená tvorba prirodzeného hormónu v dotknutom orgáne. To je začiatok reťaze následných nie ľahkých porúch-ochorení.
Prečo to píšem, aby ste zobrali na vedomie , že nie je všetko zlato čo sa blíska.
Z problému ochofrenia na astmu je východisko. Je pomalé postupné ale účinné. Jeho základy sú vo východnej tibetsko -čínskej medicíne, ktorej počiatky sa datujú 4-5000 rokov pred našim letopočtom. Tá je dnes uznávaná v 64 krajinách sveta ako medicína prvého kontaktu. Je bežne aplikovaná na klinikách v Číne, japonsku, Koórei atď..., pričom jej účinkovanie je biochemicky sledovateľné.
Návrat zdravia spočíva vo výžive-ktorá lieči. Ak má chorý človek informácie, mal by si ďašiu cestu starostlivosti o svoje zdravie režírovať na ich základe sám.
K danej teme, ale nie len k nej, viem navrhnúť kroky nápravy. Tie ale musí robiť každý sám. Ak o ponúknutú pomoc je záujem, kontakt je možný cez SS.
Veľa zdravia praje Dusansl.
khe
17.09.08,10:26
Dobry den. Chcem sa podelit so svojou skusenostou, ako sa mi podarilo "svojpomocne" vymazat astmu zo svojej kazdodennej reality. Uplne najskor: nie som ziadnym sposobom zainteresovany v predaji spomenuteho vyrobku.
Pred dvoma rokmi som bol v stave uplne oslabenej imunity - iste to poznate - silna alergia na pel, prach a roztoce, opakovane a vlekle zapaly priedusiek, neuspesne pokusy lekarov najst to spravne antibiotikum, pravidelne navstevy na plucnom, neustaly kasel a diagnostikovana astma. Kedze som sa uz predtym zaujimal o vplyv ionizovaneho vzduchu na imunitu, rozhodol som sa kupit terapeuticky ionizator Elanra MKII australskej vyroby, ktory je v Australii certifikovany pre pouzitie v zdravotnictve. Bolo to financne narocne, ale veril som ze pomoze, kedze som nasiel mnoho pozitivnych ohlasov aj na nezavislych forach.
Prve tyzdne sa mi stav zhorsil, nevedel som v noci spat. Vyrobca ma ubezpecil, ze je to normalne - organizmus sa ocistuje. Odporucili mi nemenit nastavenie pristroja a vydrzat min.2 mesiace. Postupne som prestal uzivat Ventolin spray. Citelne zlepsenie stavu som pocitil po takych 3 mesiacoch. Teraz po roku a pol uzivania mozem povedat, ze moja imunita je uplne OK. Tento rok som vobec nebol chory. Alergiu som na jar mal, ale ovela slabsiu ako predtym. Astmaticke dusnosti sa uplne stratili ! Musim vyklopat. :)
Pristroj sa pouziva dvojakym sposobom: 1. dlhodobe posobenie na imunitu - iba v noci pocas spanku s nastavenou frekvenciou 4Hz. Ionizator ma byt tesne vedla postele na drevenom stoliku asi meter od hlavy. 2. priame vdychovanie ustami, tzv. "special treatment" pri stavoch dusnosti. Jedna zo 4 ihiel pristroja sa nasmeruje k otvorenym ustam asi zo vzdielenosti 8-10cm. Idealne pri vecernom sledovani TV - ucinkuje skoro okamzite.
Tento ionizator ma oproti inym este jednu funkciu naviac: negativne iony vysiela v pulzoch alebo vlnach podla nastavenej frekvencie. Na imunitu ma najlepsi vplyv nastavenie 4Hz, proti stresu sa mi osvedcilo 7,83Hz - to je Schumannova rezonancna frekvencia. Ionizator vlastne takto ovlyvnuje frekvenciu mozgovych vln.
Pristroj sa dal do roka vratit s prislubom vratenia penazi, ale nemal som na to dovod.
Samozrejme, tato moja pozitivna skusenost nic nedokazuje. Vedecke studie uz boli urobene na vacsich poctoch pacientov. Daju sa vyhladat na internete. Pokojne sa ale moze stat, ze u niekoho ineho ionizator Elanra astmaticky stav nezlepsi.
Pevne dufam, ze moj prispevok niekomu pomoze.
anavi33
04.03.09,18:29
no aj mne diagnostikovali astmabronchiale...mala som tazkosti s dychanim po namahe...ako som pobehla uz ma dráždil kašel a sa mi ťažko dýchlo ...jeden cely rok som necvičila tento rok v škole cvičim a zatial je všetko v poriadku ....stále užívam lieky...a zároveň by som sa vas chcela spytat ci sa dá z toho dostat tak aby som nemusela užívat lieky?dakujem
lorelei
04.03.09,19:24
Neda mi nepripojit sa k teme. Aj ked neviem, ci dam presnu radu, ako na to, ale skusim sa aspon podelit s mojou skusenostou. Od malicka som mala nabeh na astmu, stale zapaly priedusiek, pluc, zachvaty kaslu atd. Uz ako 5-rocna som bola v kupeloch v Štose na 3 mesiace, potom o 3 roky neskor zasa na 2 mesiace v Lucivnej. Pomohlo urcite - ved uz len horsky vzduch dychat...ale docasne. Nespocetne mnozstva tabletiek, co som brala, po doktoroch, a rtg...a najlepsie boli injekcie B12 - myslim Histaga sa to volalo. Odvtedy neznasam a to doslova tabletky, injekcie a vobec chodenie po doktoroch. Stacilo tiez, ze som prechladla a uz to tu bolo. Zistili mi aj alergie, ale uz si to ani nepamatam presne na co vsetko, co viem, tak na perie. Perinu som musela vymenit a ja perinu zboznujem, tu tucnu klasicku tazku perinu :) . Po tomto vsetkom som strasne pribrala a to tak, ze v 13-tich rokoch som mala 85 kg!!! Dakujem pekne, tak to mi teda nepomohlo nijako, a nehovorim o komplexoch. To som sa v 8.rocniku dostala na liecenie odtucnovacie. A tam som mala riaditelku skoly, ktora nam dala precitat si jednu knizku, o surovej strave, a ako sa vyliecit. Ona sama sa dostala z rakoviny. Nikdy predtym som sa nestretla s podobnou knihou, ale tato ma zaujala, ze som si ju celu opisala, pretoze ma realnymi argumentami presvedcila o zdravom stravovani, a tym aj o tom, ako sa strava sprava v nasom tele atd... Od 16 rokov som sa postupne priblizovala tomuto stravovaniu sa, ale postupne. Zacala som postupne, ale presla som aj do extremu ako je surova strava /nic proti/, ale chcela som vyskusat vsetko od zakladu, aby som vedela posudit, co mi chyba a co nie, a ako sa k tomu stavia moj organizmus. Postupne som pridavala mliecne vyrobky a dnes zjem aj tuniaka z konzervy, sardinkovu pomazanku a bravcovu mast. Je to skutocne, ze som schudla 25 kg, nie hned, postupom casu...ale to najdolezitejsie, ze som sa zbavila vsetkych chorob, vratane astmy. Ale na to som od malicka jedla cibulu a veeeela. Aj dnes som stale cibulova. Pamatam si, ze ked som v noci vacsinou medzi 4-5 hodinou nad ranom - sedi to s organovymi hodinami, vtedy pracuju pluca - dostala zachvat a nevedela dychat, tak som si nakrajala riadnu cibulu, a jedla ju s lyzickou, a len zajedala kuskom chleba. Vzdy to na ten moment pomohlo, alebo lyzicku chrenu.Viem,ze stravovanim som si pomohla po zdravotnej stranke, vysledky mam super, a uz roky neviem, co je to astma. Tabletky nevylucujem uplne, ale ja ich neberiem, ked, tak len homeopatika. A co som mala, tak na zapal vajecnikov, to som fest prechladla. Ale inac ziadne, to nie je odsudzovanie tbl, len konstatovanie mojho stavu a som velmi rada tomu. Takze nenavadzam nikoho na vegetarianstvo -to netvrdim ani ja ze som, proste nejem maso, alebo sa zdravo stravujem. Treba mat vyvazenu stravu aj ked bez masa a clovek je fit. No ako najlepsi liek odporucam vela surovej cibule, alebo aj cibuloveho caju - to zase ja nemusim, alebo cibulovy sirup. Ak ste prechladnuti, vyhybajte sa aj mliecnym vyrobkom- trocha obmedzit, su hlienotvorne, co zase len drazdi .Vela cerstveho vzduchu, a spravne dychanie branicou -napr. ja cvicim 5 Tibetanov. Nemusi so mnou nikto suhlasit, len som chcela napisat o tom, ako som si pomohla ja - takze hlavne CIBULA.
lijana1
05.03.09,16:38
mojej dcere diagnostikovali astmu pred 10 rokmi ako stredne tazku.vtedy mala naotdinovane tazke lieky ale po rokoch zostala len na minimalnych davkach kortikoidov a pravidelne berie liek proti alergii, ktora zapricinila vznik astmy.zachvaty uz nastastie nema.na bylinky by som sa nespoliehala .vela rastlin je spustacom zachvatov.existuju aj napriklad skrizene reakcie.napriklad ak si alergicka na brezu,tak zachvat ti moze sposobit aj napriklad cerstva uhorka alebo melon.drtim ti prsty a dufam, ze sa tvoj stav zlepsi:o
Izuzan
08.04.09,11:14
ak ti môžem poradiť, je to choroba s ktorou sa musíš naučiť žiť.
To znemená musíš zistiť čo ti vyvoláva alergie.
Ja už chvalabohu cca 12 rokov nemám problém s astmou.
Jeden múdry Dr. mi povedal, že ja viem ako mi je a nik iný ani lekár to nevie.
Mala som astmatický záchvat aj keď som sa schuti zasmiala.
Bez spreja som sa nepohla ani na krok. Manžel kúpil bicykle a ja som si myslela že mu preskočilo.Športom sa mi kapacita pľúc rozšírila, naučia som sa dýchať bruchom to je pre astmatika veľmi dôležite.
Alergia to je u mňa druha kapitola, ale už aj tu zvládam ÚSPEŠNE.
Držím ti palce.
Izuzan
08.04.09,12:08
Zabudla som ešte napísať, že psychická pohoda je veľmi dôležitá.
Prvom rade si ty až potom uprataný byt, spokojný manžel, dieťa ....
Moja rodina si zvykla a veľmi rýchlo, par krát ma sanitka odviezla
do nemocnice, a vedeli sme že moje zdravie je dôležite.
Bas_Ha
10.04.09,07:35
ahojte
mne diagnostikovali astumu ked som mala okolo jedneho roka. pravdepodobne to bolo na zaklade zachvatu ktory som vtedy dostala. na zaciatku naozaj treba najst dovod preco ten zachvat nastal a vyhybat sa tomu ale po nejakych tych rokoch sa to pravidelnym uzivanim liekov skoro uplne upravilo. zachvaty alebo stazene dychanie som mavala vecinou v noci po chorobe ale dnes uz aj ked prichadzam do styku s alergenmi nic sa nedeje :) proste astma je pod kontrolou. uz ani neviem ze ju mam. len treba pekne dodrziavat rady lekarov a lieky uzivat pravidelne. vhodne je sportovat a tym zvysovat odolnost pluc =)...to je odo mna vsetko. casom by sa mala kazda astma dostat na taku uroven ze uz vam nebude robit problemy :)
elpka
21.05.10,08:35
ahojte, prečítala som si všetky príspevky v tejto téme a všetci čo majú astmu, tak sú aj alergici.....ja som začala mať problémy s dýchaním, hlavne sa to prejavilo keď som išla po schodoch, nevládala som doslova vyliezť na 1 poschodie, nemohla som dýchať...robili mi všetky možné vyšetrenia srdce, pľúca-CT či nemám tumor, lebo spirometrie mi dopadli strašne slabo, aj vyšetrenie kyslíku v krvi bol strašne nízky, potom ako posledné ma poslali ku alergologičke a tá mi zistila astmu, je tomu asi vyše mesiaca...chcem uviesť, že som predtým dosť športovala..korčule, bicykel, lyže, turistika-prešla som celé Tatry a teraz mám problém ísť na korčule, ale jedno je zvláštne, že nie som na nič alergická, čo som sa dočítala, tak astma väčšinou vzniká pri alergii...nerozumiem z čoho som mohla dostať astmu.....no chcem sa hlavne opýtať na lieky, alergologička mi dala na vdychovanie taký prášok v tabletkách a sprej na akútne stavy, ale ten prášok čo musím vdychovať každý deň mi môj stav zhoršil, začala som mať záchvaty kašľa, čo predtým som nikdy nemala a som stále unavená, chcela by som sa opýtať či mal niekto takúto skúsenosť...neviem či tie lieky mám užívať, alergologička mi povedala, že musím, ale neviem či mám, keď mi stav skôr zhoršujú ......
vopred ďakujem za vaše rady a názory, či skúsenosti......evka
kaivorus
21.05.10,15:44
Astmu bronchiale podnecuje mikroorganizmus.
Táto choroba sa dá liečiť. Je to na nemocnom ako sa zhostí navrhnutej liečby. Podarilo sa nám, trpezlivým - chorým, veľmi uľahčiť a dvoch klientov mám takých, ktorí si s astmou poradili.
Je to na klientoch, či sa rozhodnú , také niečo podstúpiť.
Zdenka175
21.05.10,16:50
Aj môjmu synovi alergologička diagnostikovala astmu. On býval ako dieťa stále chorý. V dvoch rokoch mal 10 ATB. Chodíme na alergologiu od 2006 a od vtedy mal ATB myslím 2x. Jednoducho mu pomohla.Nemá žiadne problémy. Máva len kašel pri nádche. Denne užíva inhalátor a aj alergie sa mu stratili. Povedala nám, že astma sa nevylieči ,ale dokáže sa kontrolovať. Tak uvidíme
lujza.j
21.05.10,19:27
môj chlap má astmu od narodenia-zdedil si ju, asi:confused: ale dnes už snáď ludia nezomierajú na astmatické záchvaty, liečba sa posunula dopredu a keď je pacient nastavený na liekoch a je disciplinovaný tak si myslím, že do ok. mne diagnostikovali astmu bronchiále pred pár rokmi, ale ja som ten nedisciplinovaný pacient lieky pravidelne neužívam, až ked sa dusím od kašlu tak potom mi to príde, že som chorá, ale to je môj problém. ja by som bola si tá čo v dnešnej dobe umrela n astmatický záchvat:D:---:rolleyes:
Viem pomôcť
23.05.10,12:49
Kvalitnymi prirodnymi doplnkami vyzivy dostanete astmu tiez pod kontrolu,a to bez antibiotik, pretoze tie maju vedlajsie ucinky a oslabuju imunitny system.
Viem pomôcť
23.05.10,12:55
Este dodam, ze je velmi dolezite aj otuzovanie a suhlasim s tymi, ktori tu radia aj sportovat,teda pohyb-plavanie, turistika, bicykel...Moj syn ma teraz uz 30rokov, ked mal 6 trpel astmou, aj ju ma doagnostikovanu.Odvtedy absolutne nepouzivame antibiotika, ked ma nadchu alebo chripku/ak ju dostane, lebo pracuje s ludmi/,vzdy nam pomozu prirodne produkty, ktore doma mame.Pokial nie su nevyhnutne antibiotika, snazte sa im vyhybat.Neskor sa prejavia ich neziaduce ucinky v inej podobe,s cim ste problem vobec nemali, pretoze imunitny system sa oslabi.
Melnick
23.05.10,12:59
Nemusíte tomu veriť, ale ak skúsite- naozaj si nemôžete ublížiť. :)

http://www.porada.sk/1408945-post164.html

Navyše je obdobie, keď majú rastlinky úžasnú silu.
PanStres
14.06.10,18:49
Ja mam tiež astmu :( ale záťažovú neviem tie odborné názvy takto mi to povedala doktorka. Prvý záchvat som dostal ešte ako 12 ročný a to len stoho že som za vonku bláznil ako máli viete o čom hovorím :) No a potom neskoro v noci som nemohol vydýchnuť drhol som sa :/ Hneď som mnou utekali na pohotovosť injekcia do zadku a užaj som to rozchodil ale následky zostávajú. Prvý mesiac som nevychádzal skoro ani z domu bál som sa :/. Potom pre mňa boli ostatné roky utrpením nemohol som nič naplno robiť. Ale teraz tento rok ako keby svitla nádej na lepšie časy. Podľa testov sa mi zvýšila kapacita pľúc a vydýchnem väčší objem vzduchu ako pred tým a to len vďaka plávaniu :) Ak máte astmu doporučujem chodievať plávať.
Veľmi to pomáha a nie len na astmu. Bral som nejaké spreje teraz beriem obdeň jednu tabletku. Doktorka povedala že ak budú dobré testy tak mi ich vysadí. Rapidne mi to pomohlo tak to skúste pomáha to.
dusansl
20.06.10,17:20
Vážená pani,
so záujmom som si prečítal Váš krátky a priznám sa aj vystrašeným dojmom pôsobiaci príspevok.
Som fitodietológ špecializujúci sa na Tibetsko-čínsku medicínu a východnú diagnostiku telesných nedostatočnosťí, s ktorých pramenia neskôr všetky telesné choroby, ako ich priamy prejav.
Rád by som Vás potešil svojou správou. Zneje nasledovne:
ak Vás prestane baviť koexistovať so svojou chorobou, poradím Vám ako sa jej celkom sama dokážete zbaviť. Musíte ale zobrať na vedomie skutočnosť, že tento stav sa podarí zmeniť len postupnými krokmi za nie krátku dobu. Hoci zlepšovanie svojho zdravotného stavu pocítite už po niekoľkých mesiacoch obnovenie svojho plného zdravia dosiahnete omnoho neskôr. Potešiteľné na celom prípade je, že Vás nebudú prekvapovať záchvaty a iné nepríjemné sprievodné prejavy.
S určitosťou ale prehlasujem, žiadne kúpele na svete nemajú žiaľ tú vlastnosť aby zvrátili priebeh choroby a prinavrátili zdravie. To dokážete len vy ,resp. mažlel sám osobne.
S pozdravom dusansl.
P.S. Bude mi potešením Vám poradiť ako.
armagedon74
20.06.10,18:07
Liečenie astmy nieje až tak ťažké ak viete ako na to. Jediný problém je ten, že rastlina ktorá to v skutočnosti dokáže sa veľmi ťažko zháňa aj keď rastie na Slovensku. Názov rastlinky je Rosička okruhlolísta. Mám známu z Rakúska, ktorá sa zaoberá bylinkami už 57 rokov a úspešnosť liečenia astmy v jej prípadoch je úžasná. Mala 17 prípadov a s toho 14 sa vyliečilo. Neužívali nič iné len túto rastlinku. Je to zázrak prírody, ale ako som už povedal je ju strašne ťažko zohnať. Prikladám kópiu aj z jednej starej múdrej knihy.
Štefan Helenčík
19.01.11,20:07
Pekný deň ,
vo svojom prvom príspevku som sa asi nevyjadril dostatočne výrečne preto tento dodatok.
Teda k problémuchcem uviesť nasledovné:
Viete, o vzniku astmy v našich zemepsiných šírkach koluje toľko legiend, ako snáď o Jánošíkovi. Poväčšine je to taký nezmysel, ako tvrdenie, že keď niekoho často páli žáha, má mnoho žalúdočnej kyseliny!
Opak je pravdou! Má jej málo. Na odstránenie tohoto problému postačí vypiť 200ml vody, do ktorej ste nakvapkali 20-30 kvapiek citrónovej šťavy.
A teraz k astme. môže vzniknúť ak pacient trpí:
a, dysbakteriózou
b, má vážne problémy s pečeňou
c, má v tele premnožené parazity (lamdie, klebsiely a pod)
d, je nosičom genetickej informácie na základe ktorej pri trvalo zníženej imunite príde k spustenui onemocenia

Varujem všetkých už chorých pacientov, urobte všetko pre to, aby ste sa vyhli používaniu rôznych inhalátorov, vo väčšine obsahujú ako jednu zo zložiek hormóny. Ich dlhodobejšie používanie vedie k porušeniu prirodzeného ľudského hormonálneho reťazca, v dôsledku čoho dochádza potom k poruchám funkcií štítnej žľazy, slinivky brušnej, hypofýzy, činnosti pohlavných orgánov atď... Mystika? Bohužiaľ nie! Realita.
Akýkoľvek syntetický hormón v našom tele spôsobuje poruchy, ktorých dôsledkom je znížená tvorba prirodzeného hormónu v dotknutom orgáne. To je začiatok reťaze následných nie ľahkých porúch-ochorení.
Prečo to píšem, aby ste zobrali na vedomie , že nie je všetko zlato čo sa blíska.
Z problému ochofrenia na astmu je východisko. Je pomalé postupné ale účinné. Jeho základy sú vo východnej tibetsko -čínskej medicíne, ktorej počiatky sa datujú 4-5000 rokov pred našim letopočtom. Tá je dnes uznávaná v 64 krajinách sveta ako medicína prvého kontaktu. Je bežne aplikovaná na klinikách v Číne, japonsku, Koórei atď..., pričom jej účinkovanie je biochemicky sledovateľné.
Návrat zdravia spočíva vo výžive-ktorá lieči. Ak má chorý človek informácie, mal by si ďašiu cestu starostlivosti o svoje zdravie režírovať na ich základe sám.
K danej teme, ale nie len k nej, viem navrhnúť kroky nápravy. Tie ale musí robiť každý sám. Ak o ponúknutú pomoc je záujem, kontakt je možný cez SS.
Veľa zdravia praje Dusansl.
Chcel by som poznat cestu k naprave. Moja manzelka sa lieci na astmu. Dakujem.
Kvaka
04.09.12,08:46
Nemám astmu, ale máme v rodine jedného. Dnes som našla odkaz na článok, kde sa o tom píše. http://butejko.sk/?gclid=CMuY4rrQm7ICFUPxzAodX00A0g
Možno to niekomu pomôže. Vyzerá byť zaujímavé, máte s tým regulovaným dýchaním niekto skúsenosti?
lujza.j
04.09.12,08:55
Nemám astmu, ale máme v rodine jedného. Dnes som našla odkaz na článok, kde sa o tom píše. http://butejko.sk/?gclid=CMuY4rrQm7ICFUPxzAodX00A0g
Možno to niekomu pomôže. Vyzerá byť zaujímavé, máte s tým regulovaným dýchaním niekto skúsenosti?
ja mám....aj môj chlap, asi tak od dectva fakt bol malinký....on je disciplinovaný pacient "fúka" pravidelne, ale je fajčiar.....či správne dýcha netuším a asi by nato ani nemal teraz čas, ale za pokus by to u neho stálo.....
ja som nedisciplinovaný pacient "nefúkam" pravidelne, iba ked idem cvičiť tak nafúkam 4x a potom ked zdochýnam v polovici zase 2x, ale dýcham nosom......možno je to tým,tak mám pocit že nepotrebujem, ale ked rýchlo rozprávam, alebo sa hádam s deckom...koniec, pajšle stiahnuté.... dík za článok kuknem nato....
Kvaka
04.09.12,09:37
ja mám....aj môj chlap, asi tak od dectva fakt bol malinký....on je disciplinovaný pacient "fúka" pravidelne, ale je fajčiar.....či správne dýcha netuším a asi by nato ani nemal teraz čas, ale za pokus by to u neho stálo.....
ja som nedisciplinovaný pacient "nefúkam" pravidelne, iba ked idem cvičiť tak nafúkam 4x a potom ked zdochýnam v polovici zase 2x, ale dýcham nosom......možno je to tým,tak mám pocit že nepotrebujem, ale ked rýchlo rozprávam, alebo sa hádam s deckom...koniec, pajšle stiahnuté.... dík za článok kuknem nato....
No veď práve to, keď rýchlo rozprávaš alebo si rozrušená, začneš akoby zhlboka dýchať a oni to tam aj vysvetľujú, že tým CO2 to je. Preto ten nácvik dýchania. Ja to tiež posuniem tým, čo poznám, aké majú problémy.
ja.nus.ka34
22.09.12,10:13
moja dcéra ma diagnostikovanú astmu od januára tohto roku...v lete sa to utíšilo a mysleli sme si že už je pokoj...a teraz začala mať také záchvaty,že sa nemôže nadýchnuť a dostane takú paniku,že sa celá roztrasie a začne plakať...potom je celá slabá a nemôže ani chodiť,musí ostať v kľude...je to normálne??? má 18 rokov a momentálne má nejaké nezhody s partnerom...čítala som že aj stresy môžu ovplyvniť záchvaty astmy...má s tým niekto skúsenosť??
pasuliatko
04.10.12,20:38
AHojte, mne po dlhšej dobe potvrdili diagnózu astma bronchiale, tak mám zatiaľ SERETIDE sprej-inhalátor a zatiaľ mi robí dobre,beriem to 2x denne 1 vstrek. máte s ním skúsenosti?
brala som aj Ventolin ale ten mi vždy priťažil tým,že mi neskutočne bilo srdiečko, dlho a dosť ťažko.
ilona
10.11.12,13:41
Viete mi niekto poradiť či niekto organizuje 2-3 týždňové liečebné pobyty pre deti s astmou pri mori?
lujza.j
10.11.12,13:47
Viete mi niekto poradiť či niekto organizuje 2-3 týždňové liečebné pobyty pre deti s astmou pri mori?
http://www.alergoimun.sk/