mambi
03.08.08,21:22
Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadne jednej veci. Chcem sa opýtať ako dlho, resp. kedy sa môže nezamestnaný prihlásiť, alebo žiadať o prácu na VPP? Či ho automaticky na to "odporučí" UP?

Ďakujem.
wagner
03.08.08,19:42
Neviem čo myslíš VPP. Ja teda neviem že by sa organizovali práce na VPP. Dnes sú už menšie obecné služby a tam môže nezamestnaný pracovať pokiaľ už neberie podporu v nezamestnanosti a spĺňa určité podmienky a tiež pokiaľ si Ťa zamestnávateľ zoberie. Bližšie Ti to vysvetlia na úrade práce.
JankaKopernicka
04.08.08,04:23
Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadne jednej veci. Chcem sa opýtať ako dlho, resp. kedy sa môže nezamestnaný prihlásiť, alebo žiadať o prácu na VPP? Či ho automaticky na to "odporučí" UP?

Ďakujem.
Na VPP práce ťa UP neodporučí.
Prihlásiť sa môžeš kedykoľvek,ak si poberareľka soc.dávok, ak obec alebo mesto má určené že musíš odpracovať do týždňa 12 hodín a ty sa na VPP prihlásiš 28.8. hodiny odrobíš,vznikne ti nárok na celý aktivačný príspevok.
Najprv si však over,či ťa obec alebo mesto môže zamestnať,lebo pred podpísaním dohody medzi obcou a UPSVaR,musí obec oznámiť koľko ľudí bude zamestnávať.napr.ak majú v zámere 50 ľudí a 50 zamestnávajú budeš musieť počkať kým sa budú obnovovať dohody a obec si bude môcť v zámere zvýšiť počet ľudí,momentálne sa dohody podpisavali na 3 mesiace,ale záleží to od kraja.
Ak nemáš schválené soc.dávky a podpíšeš dohodu o VPP,nevznikne ti nárok na aktivačný príspevok-buseš musieť robiť zadarmo,lebo pri porušení dohody to bude brané ako nespolupráca s UPSVaR a budeš vyradená z evidencie.