Drienková
24.04.05,18:02
prosím súrne o radu do zajtrajšej dph. Firma platca dph fakturuje tiež platcovi dph cestovné za za zamestnanca , ktorý vykonával poradenskú činnosť. Je cestovné s dph alebo bez ?
Johanka
24.04.05,16:07
Zamyslela som sa, že prečo by to malo byť bez DPH? Takže s DPH.

Myslim, že firmy bežne faktúrujú napr. za opravu nejakého stroja a k tomu cestovné, všetko + DPH.
Paula
24.04.05,16:19
Platca DPH faktúruje všetko s DPH aj neplatcovi, pokiaľ nefaktúruje niečo, čo je od DPH oslobodené. V tomto prípade cestovné oslobodené nie je.
Najka
20.11.08,06:37
Ahojte, vie mie niekto poradiť?
Zamestnanec firmy A bol na pracovnej ceste v Izraeli, robil programatorske prace pre firmu B. Firme A vystavil vyuctovanie cestovneho. Firma A chce to cestovne vyfakturova firme B, akurat neviem ci s DPH alebo bez. (obe firmy su platcovia DPH a sidlo maju v SR)
Tweety
20.11.08,06:46
Ahojte, vie mie niekto poradiť?
Zamestnanec firmy A bol na pracovnej ceste v Izraeli, robil programatorske prace pre firmu B. Firme A vystavil vyuctovanie cestovneho. Firma A chce to cestovne vyfakturova firme B, akurat neviem ci s DPH alebo bez. (obe firmy su platcovia DPH a sidlo maju v SR)
A programátorské práce nebude fakturovať? Ale ak aj nie, bude fakturovať s dph.
L-M
13.07.09,07:09
Pekný deň, potrebovala by som súrne poradiť, ak si znalec vo faktúre za znal. posudok vyúčtováva aj cestovné náhrady- 0,183 € za km a je platiteľom DPH.
Na túto sumu si ešte nahodí DPH, alebo suma 0,183 € je už s DPH? Pretože SW mu to ráta už ako cenu s DPH, ale mali tam už všelijaké chyby, tak teraz neviem ako to má byť?
ďakujem veľmi pekne za pomoc
pozn.:auto je zaradené v OM.
Tweety
13.07.09,07:23
Pekný deň, potrebovala by som súrne poradiť, ak si znalec vo faktúre za znal. posudok vyúčtováva aj cestovné náhrady- 0,183 € za km a je platiteľom DPH.
Na túto sumu si ešte nahodí DPH, alebo suma 0,183 € je už s DPH? Pretože SW mu to ráta už ako cenu s DPH, ale mali tam už všelijaké chyby, tak teraz neviem ako to má byť?
ďakujem veľmi pekne za pomoc
pozn.:auto je zaradené v OM.
Ak je platiteľom dph, svoje služby si musí účtovať s dph. Takže aj na tie cestovné náhrady si pripočíta dph.
L-M
13.07.09,07:50
Ak je platiteľom dph, svoje služby si musí účtovať s dph. Takže aj na tie cestovné náhrady si pripočíta dph.
Ďakujem veľmi pekne, nedá sa mi ti pridať bodík, že musím najprv niekomu inému. Tak nabudúce :)