Francesco
24.04.05,18:36
Som živnostník, miesto podnikania mám v mieste trvalého bydliska - teda doma. Venujem sa opravám elektroniky, ktorú opravujem doma. Mám obavy z vykradnutia. Môžem si dať do nákladov zakúpenie bezpečnostných dverí? Vopred ďakujem za radu.
porfin
24.04.05,16:42
Podľa môjho názoru, ak máš miesto podnikania napr. v BYTE ktorý obývaš s rodinou... tak dať si bezpečnostné dvere do daň nákladov nemôžeš.
Iná vec by bola, ak by si podnikal napr. v rodinnom dome a tam by si mal vyčlenenú špeciálnu miestnosť/ s ktorej by bolo jasné, že jeurčená len na podnikanie - vyčlenená/, a túto miestnosť by si si zabezpečil bezpečnostnými dverami, potom by to bol Výdavok daňový.
Zuziana
03.05.05,15:48
Tak ako porfin. Všetky FO máme na živnostenskom liste miesto podnikania doma. Zariadenie a zabezpečenie domácnosti do výdavkov spravidla nedávame. O to tu už téma bola . Skús si ju vyhľadať. Okrem toho môžeme mať iné miesto na výkon činnosti, napr. kanceláriu, predajňu dielňu. Zariaďovanie a zabezpečovanie týchto priestorov výdavkom bude.
ondrejvla
03.05.05,16:01
Aj mne by sa šikli nové vchodové dvere na rodinný dom, ale dať si ich do nákladov?! A mám kanceláriu doma, mám 2 x PC, účt.doklady viacerých firiem, ale toto by som neriskla! Ak máš zmluvu o prenájme a bude tam jasné, o aké priestory sa jedná, v tom prípade si to môžeš dať do nákladov.
*Fénix
19.11.06,08:22
V prenajatých priestoroch som si dal namontovať bezpečnostné dvere.Faktúra je vystavená nasledovne:

Bez.dvere a príslušné ........................ ks 21420 1 19% 21420
a stavebné práce spočívajúce
v dodávke a osadzovaní
bezpečnostných zárubní .....................ks 10970 1 19% 10970
--------------------------------------------------------------
.................................................. ....ZD 19%......... 27218,5
.................................................. ...DPH 19% ..........5171,5
.................................................c elkom k úhrade.... 32390.-

Účtujem v JÚ -nie som platiteľ DPH
Ako mám zaúčtovať? Ďakujem.
sway
19.11.06,08:48
V prenajatých priestoroch som si dal namontovať bezpečnostné dvere.Faktúra je vystavená nasledovne:

Bez.dvere a príslušné ........................ ks 21420 1 19% 21420
a stavebné práce spočívajúce
v dodávke a osadzovaní
bezpečnostných zárubní .....................ks 10970 1 19% 10970
--------------------------------------------------------------
.................................................. ....ZD 19%......... 27218,5
.................................................. ...DPH 19% ..........5171,5
.................................................c elkom k úhrade.... 32390.-

Účtujem v JÚ -nie som platiteľ DPH
Ako mám zaúčtovať? Ďakujem.


Faktúru uhradíš ako výdaj NDZ.
Treba zaradiť do majetku lebo si presiahla sumu 30 000.
Koncom roka budeš majetok do nákladov odpisovať.
Myslím, že je potrebný súhlas majiteľa objektu.
*Fénix
19.11.06,08:51
Sway ,napísal som,že v prenajatých priestoroch a v JU.:)
sway
19.11.06,08:54
Sway ,napísal som,že v prenajatých priestoroch a v JU.:)

všimla som si , už som to opravila;)
*Fénix
18.03.07,17:33
V prenajatých priestoroch som si dal namontovať bezpečnostné dvere.Faktúra je vystavená nasledovne:

Bez.dvere a príslušné ........................ ks 21420 1 19% 21420
a stavebné práce spočívajúce
v dodávke a osadzovaní
bezpečnostných zárubní .....................ks 10970 1 19% 10970
--------------------------------------------------------------
.................................................. ....ZD 19%......... 27218,5
.................................................. ...DPH 19% ..........5171,5
.................................................c elkom k úhrade.... 32390.-

Účtujem v JÚ -nie som platiteľ DPH
Ako mám zaúčtovať? Ďakujem.

Pozeral som všetky príspevky ohľadom bezpečnostných dverí,ale názory sa diametrálne odlišujú. Má niekto odobrený spôsob zaúčtovania v JU od DÚ?
Ako ho zaradiť do majetku? Ktorá odpisová skupina?
Za reakcie vopred ďakujem.
Sway Ty si ako dopadla s tými dverami????:)
koňo
18.03.07,17:36
Nestretol som sa s tým a nepoznám žiaden taký prípad. Z opatrnosti by som si daňovo uznal polovicu, pretože dvere chránia aj súkromie, aj moje podnikanie. Verím, že by som si to obhájil. Účtoval by som to ako prev. réžiu.
*Fénix
18.03.07,17:43
Koňo ,tie dvere sú v prenajatých priestoroch a chránia nie lacné prístroje.
Dvere na svoj byt,by som si ako daňový výdavok neuplatňoval,ale v príspevkoch čo som prelúskal sa aj k takýmto dverám v prenajatých priestoroch dosť rozdielne vyjadrovali a v podstate v ničom ma nepresvedčili. Neslúžia na parádu - majú chrániť drahé meracie prístroje ,pred prípadnou krádežou.:)
renča1
18.03.07,18:17
Pozeral som všetky príspevky ohľadom bezpečnostných dverí,ale názory sa diametrálne odlišujú. Má niekto odobrený spôsob zaúčtovania v JU od DÚ?
Ako ho zaradiť do majetku? Ktorá odpisová skupina?
Za reakcie vopred ďakujem.
Sway Ty si ako dopadla s tými dverami????:)

Neviem aký typ bezpeč.dverí to je, ale v niektorých prípadoch sa výmena dverí považuje aj ako oprava. Ak bezpeč.dvere splňajú TZ, tak odpisová skupina bude 4, prečítaj si aj celé priložené témy:


http://www.porada.sk/t21074-dvere-na-prenajatej-prevadzke-odpis.html?highlight=dvere+odpisov%E1+skupina (http://www.porada.sk/t21074-dvere-na-prenajatej-prevadzke-odpis.html?highlight=dvere+odpisov%E1+skupina)

http://www.porada.sk/t18344-odpisova-skupina.html?highlight=dvere+odpisov%E1+skupina (http://www.porada.sk/t18344-odpisova-skupina.html?highlight=dvere+odpisov%E1+skupina)