Vendelin
04.08.08,07:48
Dobrý deň,

pripravujem si žiadosť o vyňatie pôdy z pôdneho fondu, dokiaľ platí starý zákon. Narazil som ale na jedného úradníka, ktorý mi tvrdí, že pre vyňatie potrebujem tú istú projektovú dokumentáciu ako pre žiadosť o stavebné povolenie.

Ja na projekte ešte len pracujem, ale mám hotovú situačku rodinného domu, kde sú presne určené odstupy od hraníc pozemku, je tam zakreslená prístupová cesta a teda je jasné kde dom bude stáť. K tomu mám samozrejme aj geometrický plán akú časť pozemku chcem vyňať. Problém je, že neviem kedy bude hotová kompletná projektová dokumentácia ale moji známi mi potvrdili, že im bezproblémov akceptovali práve ten situačný výkres ako postačujúcu projektovú dokumentáciu pre vyňatie. Bojím sa, že teraz nestihnem podať žiadosť podľa doterajšieho zákona.

V zákone je bohužial napísané iba, že k žiadosti je potrebná projektová dokumentácia, neni však uvedené v akom rozsahu.

Mne príde nelogické aby úradník pre vyňatie potreboval vidiet interiér domu, elektrické rozvody a podobne.

Neviem ako na daného úradníka vyzrieť, môžete mi niekto prosím poradiť?

Vďaka.
chandler
04.08.08,06:57
mohol by si prilozit aspon studiu - to su dva podorysy a pohlady, myslim ze s tym by mohol byt spokojny. a to by si mohol mat hned.