pseudo
04.08.08,09:55
Ahoj, prosim Vas, chcem sa poradit, ako je to so stravnymi listkami. V predchadzajucej praci mi zamestnavatel za 12hod. zmenu poskytoval 2 stravne listky v hodote 89,-Sk. V sucasnosti pracujem v 11 hodinovej zmene (z toho 1 hod. prestavka) a poskytuje mi jeden listok v hodnote 80,-Sk. Viem, ze sa nedavno hodnota listkov menila na tusim 98,-Sk a ze v predchadzajucom zamestnani nam davali viac ako museli. No sucasnych 80,-Sk sa mi zda byt malo na zabezpecenie obeda i vecere.Ako sa urcuje hodnota stravneho listka, ktoru zamestnavatel musi poskytnut?
Gabi03
04.08.08,08:04
Hodnota sa určuje podľa § 152 ods. 4 ZP, čiže 75 % z hodnoty stravného pri pracovnej ceste v trvaní 5-12 hodín, čo je momentálne 98,-, čiže hodnota stravného lístka by mal byť minimálne 74,- Sk.
Ak dostávaš 80,- Sk stravné lístky, je to v poriadku. Ak by si chcel stravné lístky s vyššou nominálnou hodnotou, úmerne by sa zvyšovali aj tvoje výdavky, ktoré musíš "kompenzovať" voči zvýšeniu NH SL.
Čo sa týka 11 hodinovej smeny... správne si to pochopil, ZĽ nemusí poskytnúť ďalší.
Čiže ZĽ si svoju zákonnú povinosť vo všetko splnil.
To, či vám poskytne vyššiu NH bez zvýšenia vašich výdavko, prípadne ďalší SL, je na sociálnej politike firmy.
jana32
04.08.08,08:12
Prosím Vás ak máme zamestnanca, ktorý počas školského roku sa nestravoval v školskej jedálni, cez prázdniny však pracuje 8 hodín denne, má nárok na stravné lístky ?
Gabi03
04.08.08,08:15
Prosím Vás ak máme zamestnanca, ktorý počas školského roku sa nestravoval v školskej jedálni, cez prázdniny však pracuje 8 hodín denne, má nárok na stravné lístky ?

Má nárok na jedno teplé jedlo. Či to zabezpečíte v školskej jedálni, alebo cez SL, je na vás.
jana32
04.08.08,08:22
Ďakujem , mňa len zaskočilo, že ak sa vôbec cez ško.rok nestravuje či potom vyslovene cez tie prázdniny mu tie lístky môžem dať. Dík.
pseudo
04.08.08,19:07
Ahoj Gabi, dakujem pekne :-)