dabratranec
04.08.08,09:53
Nerád zakladám "novú tému" ale v podobnej téme ktorú som našiel mi zatiaľ nikto neodpovedal. Chcem sa spýtať na kontakt ohľadom vŕtania (kopania, narážania) studne pri Novom Meste nad Váhom - Čachtice. Prosím, môže niekto doporučiť nejakých vrtárov v tejto lokalite? Chcel by som priemer 200-400 a hĺbku cca 15m. Koľko Sk to asi vychádza? Vďaka
Rosch
05.08.08,09:14
Ja idem stavať domček (samozrejme chcem navŕtať studňu na pozemku...) v okrese PK a po mojich zisteniach v našej obci vŕtala jedna partia studne priemer 300 mm a cena bola 1500,- Skk za meter hĺbky. V cene bolo vŕtanie, plastová rúra paženia studne, vyčistenie a kontrola výdatnosti prameňa. Bohužiaľ zatiaľ nemám na nich kontakt. Keď sa mi podarí zohnať na nich kontakt, dám ho sem na fórum.
KEJKA
08.12.08,17:23
Ja idem stavať domček (samozrejme chcem navŕtať studňu na pozemku...) v okrese PK a po mojich zisteniach v našej obci vŕtala jedna partia studne priemer 300 mm a cena bola 1500,- Skk za meter hĺbky. V cene bolo vŕtanie, plastová rúra paženia studne, vyčistenie a kontrola výdatnosti prameňa. Bohužiaľ zatiaľ nemám na nich kontakt. Keď sa mi podarí zohnať na nich kontakt, dám ho sem na fórum.
podarilo sa ti zohnať ten kontakt? S akým výsledkom?
mvlko
08.12.08,20:00
Ja som zohnal z Dubnica nad Vahom studniara Omar (pan Rendek). Uz mi urobil jeden geologicky vrt a za bezny meter na studne si pita 2500,-. Citam, ze sa da aj lacnejsie ale tak nezabijem sa a hlavne ze je to clovek, ktory zatial dodrzal vsetko co slubil a taky sa cenia. Ak je zaujem dam aj kontakt cez SS.
kvalitar
09.12.08,06:15
ja osobne som vrtal s jednym okolie trnavy bratislavy. ale nema problem prist aj niekam dalej. Ma vlastny stroj s prejazdom 80cm cize velmi flexibilny aj do zle pristupnych miest.vrtali sme do 25 metrov.(vrta sa podla potreby a vydatnosti)Ma aj svojho prutikara ktory vie presne odhadnut kde je najviac vody a aka bude vydatnost.Ja osobne som spravil s nim asi 5 studni a majitelia boli s nim spokojny. Ak chcete kontakt napiste mi ss
fefe30
12.12.08,05:30
Ahojte ja sa chcem spýtať aká studňa je lepšia. Vŕtaná alebo kopaná.
Vŕtaná ma asi menší priemer. Kopaná väčší. Z akej studne sa lepšie čerpá voda? Ktorá je praktickejšia?

Jednu kopanu som videl, ale tá mala veľký priemer cca 1m. To sa mi zdá priveľké.

Ďakujem
borob
12.12.08,11:16
čo je lepšie formula alebo traktor ??? Blba otazka že... Idem pretekať alebo orať? potom sa dá odpovedať. Zaklad je vždy sa rozhliadni okolo seba či staviaš či robiš strechu alebo kupuješ auto.. To čo je tam dlho a je to tam pomali v každom dome to SA OSVEDČILO!!!!! čo sa neosvedčilo tam už asi nieje alebo velmi malo a s kompromismi.
Ked chceš robiť studnu prva a najdoležitejšia vec je PRITOK!!!!!
Od toho sa odvadza všetko. Tam kde valí spodna voda 10l/sec tam stači aj naraziť ale tam kde celý pritok je prasklinka v skale kade priteká taký číčur ako ked preteká vodovod alebo WC tam sa musí studna vykopať a naspodu riadne rozširiť aby si si tam spravil velky rezervar do ktoreho bude stale voda pritekať aj ked spim alebo som v práci či na dovolenke. Dalšia otazka ja otazka ceny- dnes si vrtari pitaju za meter tolko ako kopači. Do vrtu sa dá dať iba jedno čerpadlo ktore pri odbere 1l/sec cčerpá vodu rýchlosťou 5cm vodneho stlpca za sekundu to znamena ak je slabý prítok tak každých 20 sec klesne hladina o 1 m!!!!
Aký vodný stlpec by ste museli mať aby rezervar vo vrte bol dostatočný??? to znamená vrtať iba tam kde podložie dáva viac ako 1lvody za sekundu všade inde treba KOPAŤ!!!!
Dalej ak je studna kopaná dá sa čisťiť alebo aj prekopať- Ukažte mi jedneho vrtara ktorý vám pride vybrať zo studne trebars zašprajcovanu tehlu ktoru tam hodili hravé deti a tá sa spriečila o ruru s čepadlom... Dalej nedaj Boh aby tam padlo zviera- myš mačka pes.. A čo ak tam padne dake dieťa!!!! V taliansku cely narod sledoval takuto dramu a skončilo sa to tak že v mikrofone ktorý bol spustený vo vrte prestal tlkot srdca.
Ako som tu už davnejšie písal studna je živý organizmus a stači kuštiček dreva listok alebo ako som už pisal utopená myška a dostať mikrobiologicke hodnoty do normy je nemožné- aspom ja som o tom presvedčený.
Dalši nepriatel su piesky a kaly. ako som pisal pri slabom pritoku klesa hladina vo vrte 5cm/sec ak pri tom ešte aj vibruje čerpadlo tak to je idealne na to aby začali piesky alebo kaly zasipavať vrt. prejaví sa to poklesom prietoku, kaly vo vode a rozumny človek už teraz vie že je zle zle zle ale vačšina si mysli to sa spraví -nie už to bude len horšie!!! prestane isť voda tí čo si to nezjednodušili a dali čerpadlo na ocel ruru tak za pomoci heverov maju ešte šancu ti lakomejši vačšinou ťahaju za hadicu, tu utrhnu potom utrhnu kábel od čerpadla a je po vrte! lebo je zaštuplovaný a nepoznem nikoho komu sa to podarilo zachraniť.

Takže boj vrt verzus kopaná studna.
Cena -asi vyhrá vrt ale iba o konsku hlavu!
Čas vyhra vrt.
Odpratanie zeminy -vyhra vrt.
Čistenie udržba dezinfekcia vyhra na celej čiare kopaná a vrt asi nikdy nedobehne ani do ciela.
Množstvo vody jednioznačne vyhrava kopaná do tej sa dá dať aj 5 čerpadiel a každý si servisuje svoje čerpadlo a platí svoju elektriku.
Každý má svoju hlavu a tiež vie kam mu siahuju možnosti a penaženka ale ja by som vrt asi volil len vo velmi obmedzenom množstve pripadov .
studniam som sa venoval 20 rokov a sučastnej dobe už nemožem zo zdrav. dovodov ale rád poradim každemu na tel č. 0903150937 prosim volať večer.
Boro
Ak vas čokolvek zaujima a budem vedieť rad poradim.
KEJKA
12.12.08,15:17
Ahoj, ja som na Žitnom ostrove, tu by malo byť vody habadej. Aj tak som za kopanú studňu, počítala som práve s človekom, ktorý so zdravotných dôvodov nemôže, ale rád poradí..... poradí aj seriozneho náhradníka?
borob
14.12.08,08:28
Bohužial učňa som si nevychoval :-)))
borob
14.12.08,08:29
Boéhužial učňa som si nevychoval :-)))
Composite
14.12.08,17:14
pre domácnosť stačí vrtaná a kopaná je zbytočná ;)
borob
14.12.08,20:04
Akosi kto ustele tak si aj lahne.
Nikdy nieje dosť času a peňazi niečo spraviť poriadne ale vždy je dosť času a penazí urobiť to znova.
Človeku môžeš ukazať cestu ale kráčať už musí každý sám.
borob
14.12.08,20:06
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:;)
KEJKA
14.12.08,20:21
ja som za kopanú po všetkých tých príspevkoch, ale v Šamoríne je chlap, ktorý robí len vŕtané.
Asi je to rýchlejšie, pohodlnejšie, teda rentabilnejšie....aspoň pre toho majstra.
Composite
14.12.08,20:31
mám vŕtanú na chate a bez problém výdatnosť vynikajúca a postačujúca, čistenie v pohode.

A kopanú na chalupe a rozdiel je len v tom, že tam čerpadlo spúšťam až dole a vidím koľko tam je vody ;)
Väčšinou sú tam 3-4 skružle ;)
jepeto
13.03.09,21:16
S velkym zaujmom som si precital vsetky prispevky v tejto teme, pretoze idem stavat a rad by som vyuzil vodu aj zo studne. Problem je vsak v tom, ze neviem v akej vzdialenosti si mam nechat NAVRTAT studnu od domu. Cital som niekde, ze je vhodne mat studnu vo vzdialenosti 10 m od domu. Chcem ju vyuzivat nielen na polievanie ale aj v dome povedzme na WC, sprchu atd. Vie mi niekto poradit ??? Vopred dakujem
KEJKA
14.03.09,13:20
S velkym zaujmom som si precital vsetky prispevky v tejto teme, pretoze idem stavat a rad by som vyuzil vodu aj zo studne. Problem je vsak v tom, ze neviem v akej vzdialenosti si mam nechat NAVRTAT studnu od domu. Cital som niekde, ze je vhodne mat studnu vo vzdialenosti 10 m od domu. Chcem ju vyuzivat nielen na polievanie ale aj v dome povedzme na WC, sprchu atd. Vie mi niekto poradit ??? Vopred dakujem

posúvam..........
rob999
30.03.09,21:19
Prečítal som si vaše príspevky, hlavne podrobný príspevok borob-a.
My sme kúpili dom s problémom so zásobovaním pitnou vodou (nebudem tu rozoberať podrobnosti). Ako jediný zdroj vody máme studňu - vŕtanú. Prečo vŕtanú? Nakoľko som obvolal niekoľko firiem ktoré sa tomu venujú profesionálne a všetci mi odporúčali vŕtanú studňu.
Máme vrt 200 mm do hĺbky 19,5 mt. Okolitý susedia kopané a dokonca o niečo hlbšie studne. Keď sme začali vŕtať všetci múdri susedia krútili hlavami že sme mali kopať, že bude málo vody, nebude sa dať čistiť ....
Dnes máme viac vody ako oni. Je pravda, vodu nie je vidieť ako keď sa oni pozerajú do skruží. Výsledok je taký, že náš prítok sa stále postupne zväčšuje ale oni majú prítoky stále horšie. Keď studňu neťaháš - prítoky sa zanášajú. A čistenie? Dnes sa predsa všetko rieši chemicky - postačuje obyčajné SAVO (to nie výmysel - môj otec pracuje vo vodárňach). Mimo toho sme investovali do filtrácie a úpravy vody a na pitie a varenie prechádza voda 6-násobnou filtráciou (reverzná osmóza). Výsledná voda má vynikajúce mikrobiologické hodnoty, 2 x za rok vyčistím 9 mikrónový filter na piesok (studňa bude mať v máji len 2 roky) a samotné čistenie mi zaberie 1 deň.
Rovnako geologický prieskum Handlová mi odporučil vŕtanú studňu (oni sami vŕtajú iba 160 mm). A ako môže do (vŕtanej) studne niečo spadnúť? Veď všetko je kompletne uzavreté v šachte, tu nehrozí ani pád mačky ani dieťaťa - to sú kraviny. Odporúčam vŕtanú a ak by som sa mal rozhodnúť ešte raz, rozhodnem sa rovnako.
M@rtiNius
31.03.09,15:05
my mame na zahrade uz cca 25 rokov "narazanu" studnu. tato technologia sa uz nepouziva? pamatam si, ze to robili svojpomocne (trojnozka a rura so zavazim) a vody na polievanie bolo vzdy dost.:)
mvlko
31.03.09,15:15
jasne ze pouziva... napr moj sused riesil studnu tymto sposobom. Ale na studne nad 10 m hlboke si tento sposob neviem predstavit.
M@rtiNius
03.04.09,14:31
nemate niekto tu narazacku? za kolko poziciate?
skill
03.04.09,19:46
Nemáte niekto kontakt na firmu, ktorá vrta studnu v okoli BA, Hamuliakovo,Šamorín? Čo pýtajú za meter?
Dík
buchač
03.04.09,20:36
Chcem sa spýtať na kontakt ohľadom vŕtania (kopania, narážania) Chcel by som priemer 200-400 a hĺbku cca 15m. Koľko Sk to asi vychádza? Vďaka

Jedná sa pravdepodobne o skruže , nakoľko nie je udaný rozmer , predpokladám , že ide o cm .

Voľakedy kopáči robili , kopali , studňu tzv. podkopávaním .
Jednalo sa o taký spôsob kopania , že sa vykopala jama na prvú skruž ,
potom sa táto systematicky podkopala a na ňu sa položila ďaľšia ........

Cena sa určovala pyramídovým radom :

1 ks = 1.000
2 ks = 2.000
3 ks = 4.000
4 ks = 8.000

atď , čiže ľahké počty ale tááááááááá suma ;)

No nečudo , nakoľko bolo bežné , že kopáča občas zavalilo ...
Či ešte niekto také dačo robí , to je už iná otázka .

A na nete je toho habadej ..http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=kopanie+studn%C3%AD&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8 :cool:
Bionda
04.04.09,07:36
Nemáte niekto kontakt na firmu, ktorá vrta studnu v okoli BA, Hamuliakovo,Šamorín? Čo pýtajú za meter?
Dík
Dnes niekedy nájdeš firmu, ktorá ti to lacnejšie vyvŕta a nie je z tvojho okolia :)
Bionda
04.04.09,07:59
My sme za 19 metr. studňu zaplatili 33t -vŕtali nám ju v 2007.
buchač
04.04.09,17:17
XXXL Buchač
Junior Member

Pán plukovník , dovoľte mi vyjadriť sa k príspevku !
http://www.porada.sk/1011341-post26.html

Otázka bola daná tak ako som citoval .
Chcel by som priemer 200-400
Zvyšok som neriešil , či bazénik pre detičky alebo potápačov , alebo akí vrtáci ...

Akurát som dal nejaké info , v akých cenových rozpätiach sa niekedy tieto práce pohybovali ....

Pán plukovník , skončil som !

Ďakujem za Váš stratený čas !!!
gaspi
19.05.09,10:48
Taktiez uvazujem o studni. Preto mam prosbu, ak vie niekto poradit nejaku firmu / partu v okoli Trnavy, nech mi prosim napise SS. Vopred vdaka ;)
KEJKA
19.05.09,11:35
ja som našla na google.sk, ale vo svojom okolí, naozaj je tam toho dosť. Stačí zadať studňa, studniari, lepšie zadať aj aká...vrtaná,kopana , naražaná, tých stránok je habadej.
a kontakty sú aj tu na porade.....prelustruj príspevky pod heslom STUNA
RomanSCHLOSS
27.07.09,17:05
Dobrý deň ,

ak chcete vykopať , vyčistiť alebo prehĺbit studňu ozvite sa mi na t.č. alebo na mail.


TEL.Č.: 0910 350 286

WEB: rsstudne.estranky.sk

Naša firma ma dlhodobe skúsenosti. Vo všetkých lokalitách SR!
mareeeeeeeek
08.11.09,20:15
chcel by som sa opytat teda ak mozem dali sme si vykopat studnu mali sme tam prutkara ktory nam povedal 6,5 metra na vodu narazili v 4,5m a prestali kopat ze to staci pretoze sme nemali betonove skruze ale plastove z dovodu nepristupnosti a povedali ze sa im to bude zosuvat teras nevieme ci mame este kopat ci to nechat tak za den sme tam mali 1,5 skruze vody + niaka voda co bola za skruzami a oni povedali ze ked to budeme cerpat tak sa nam to bude zvacsovat je to mozne? viem je to tazko takto ked to nevidite ale tak skusil som :D dakujem
bettylou
09.11.09,15:48
Dobrý deň ,

ak chcete vykopať , vyčistiť alebo prehĺbit studňu ozvite sa mi na t.č. alebo na mail.


TEL.Č.: 0910 350 286

WEB: rsstudne.estranky.sk

Naša firma ma dlhodobe skúsenosti. Vo všetkých lokalitách SR!

Tak ako vo všetkých lokalitách, keď na východe nerobíte?
Šváro
18.11.09,21:18
Vŕtame studne, hlavne v okolí Prievidze, ale je to vec dohody. (alebo skôr úhrady za dopravu) Kontakt:0903701822, web: studne-vrty.nazory.eu
Šváro
19.11.09,07:16
RE:mareeeeeeeek
Toto býva najčastejšia chyba kopáčov alebo vŕtačov amatérov, alebo investora s malým rozpočtom ktorý si povie že mu to stačí. Správne vám argumentovali tým že nemáte skruže a preto nemôžu kopať ďalej. Zvodnelá hornina býva často nesúrodá, takže bez paženia sa nedá pokračovať, lebo dielo sa zavaľuje. Aj mi musíme pri vŕtaní v nesúrodých horninách používať technologické paženie ktoré sa po vystrojení vrtu zo zeme vytiahne.
bettylou
19.11.09,13:19
Vŕtame studne, hlavne v okolí Prievidze, ale je to vec dohody. (alebo skôr úhrady za dopravu) Kontakt:0903701822, web: studne-vrty.nazory.eu

Aha, ďakujem
Šváro
02.12.09,21:40
Ešte aby som sa vyjadril k danej téme: Každý si háji svoje a ja nekopem, ale vŕtam , takže je jasné aký je môj názor. Kopaná studňa sa hodí len tam, kde dosiahne bagrová lyžica, alebo je v možnostiach a schopnostiach investora zhotoviť si ju svojpomocne. Ak zaplatíte za meter kopanej studne s betónovými skružami o priemere 1000 mm 200,-Eur za meter a vŕtanej studne s priemerom vrtu 250 mm s plastovou výstrojou 160 mm a obsypom v medzikruží 83,-Eur za meter, ktorou cestou sa dostaneme ďalej? A to nehovorím o tom, že v kopanej studni je vo väčšine prípadov viac presakov, ako kvalitnej spodnej vody.
hydrogeolog
29.12.09,18:22
ej Borob Borob, citim z teba cloveka z praxe, avsak zoceleneho tou "svojou" metodou. Nebudem ti oponovat vo vsetkych veciach, v ktorych sa mylis, lebo verim, ze mas za sebou kus poctivej prace, ale trklo mi do oka tvrdenie, ze ak je pritok mensi ako 1l/s, treba kopanu studnu. Viem ze to nemyslis zle, ale taki majitelia vrtanych 50 m studni na upati M. Karpat, s vydatnostou cca 0,5 l/s by sa asi nepotesili, ak by si im navrhol kopat 50 m do kamena :))). A pritom im studen funguju k plnej spokojnosti. V zasade tvrdim to, ze studna nie je az taka jednoducha vec a ani lacna, aby som si ju trufol robit bez odbornika. Pokial sa podari, vsetci maju usmevy na tvari a niet nad majstra, ktory mal svatu pravdu. Velmi vela je vsak ludi, ktori by pri slove studna najradsej niekoho odstrelili. Casto vidim velmi zle spravenu robotu, zodrate novucicke cerpadla, upchate zavlahy od piesku, zavalene studne...atd atd. KAZDEMU, kto sa zaobera myslienkou studne odporucam ako prve zavolat hydrogeologovi. Ak je seriozny, uz v telefonate vam podla lokality povie, aku mozno cakat u vas geologiu, odporuci typ studne, predpokladanu hlbku, upozorni na rizika...a hlavne vam vysvetli, ako pritok v danom prostredi funguje. Treba zohladnit viacero veci, od geologie, cez sezonne vykyvy, odber vody v okoli (by ste sa cudovali, ako sa ludia nahanaju po sudoch, ked si pri 200-tisicovych studniach navzajom zacali stahovat vodu), sposob planovaneho vyuzitia, atd atd. Co sa tyka prihlasovania studni na uradoch, v tazsich geol. podmienkach, kde nie je vela vody by som to urcite prihlasil, uz len z toho dovodu, ze ak mate studnu a odber vody z nej zaevidovane, musia ludia v okoli pri budovani novych studni na to brat ohlad a nemoze sa stat, ze ostanete na suchu. Prikladov je vela. Dobry odbornik vam dalej poradi s vyberom cerpadla, ktore sa tiez vybera az na zaklade cerpacej skusky a nie ako castokrat, ked sa domaci rozhodne pre vlastnu studnu a zacne kupou strieborneho cerpadla v akcii na nejakej vystave :))) Takze prijemne polievanie prajem vsetkym.
hydrogeolog
03.01.10,21:30
... a co sa tyka suboja vrtana versus kopana studna, odpoved najdete vzdy len na konkretnej lokalite podla danych podmienok v zemi. Su miesta, kde je vhodnejsia kopana studna a naopak, je mnoho miest kde je kopana studna nezmysel a vrtanie je daleko efektivnejsie. Ak by bolo treba, kludne a ozvite 0904/586153. Pekny den.
kamil polak
29.01.10,15:33
v cachticiach je prolivialni zosuv ,zmes neogenu a zahlinenych balvanov(dolomit,vapenec,granit,brekcia) do 50m vhodne na kopanu,podlozie ma slabu tokovu rychlost.nad 50 zvodneli krionidovi vapenec (zaruka na vydatnost a cistotu vody) vystrojenie tlakove trubka so zavitom (strihove podlozie)) vrtny sposob vzduch mitsubisi max bit,koloidny rostok. dvaja zaveseni a dvaja tocia,vypulene oci ,nulove znalosti,vo firme ziadny majetok=kanalova diera (kanal je konsturucne do 2m) vodnevrty.sk
tiger111
29.01.10,18:39
Prečítal som si vaše príspevky, hlavne podrobný príspevok borob-a.
My sme kúpili dom s problémom so zásobovaním pitnou vodou (nebudem tu rozoberať podrobnosti). Ako jediný zdroj vody máme studňu - vŕtanú. Prečo vŕtanú? Nakoľko som obvolal niekoľko firiem ktoré sa tomu venujú profesionálne a všetci mi odporúčali vŕtanú studňu.
Máme vrt 200 mm do hĺbky 19,5 mt. Okolitý susedia kopané a dokonca o niečo hlbšie studne. Keď sme začali vŕtať všetci múdri susedia krútili hlavami že sme mali kopať, že bude málo vody, nebude sa dať čistiť ....
Dnes máme viac vody ako oni. Je pravda, vodu nie je vidieť ako keď sa oni pozerajú do skruží. Výsledok je taký, že náš prítok sa stále postupne zväčšuje ale oni majú prítoky stále horšie. Keď studňu neťaháš - prítoky sa zanášajú. A čistenie? Dnes sa predsa všetko rieši chemicky - postačuje obyčajné SAVO (to nie výmysel - môj otec pracuje vo vodárňach). Mimo toho sme investovali do filtrácie a úpravy vody a na pitie a varenie prechádza voda 6-násobnou filtráciou (reverzná osmóza). Výsledná voda má vynikajúce mikrobiologické hodnoty, 2 x za rok vyčistím 9 mikrónový filter na piesok (studňa bude mať v máji len 2 roky) a samotné čistenie mi zaberie 1 deň.
Rovnako geologický prieskum Handlová mi odporučil vŕtanú studňu (oni sami vŕtajú iba 160 mm). A ako môže do (vŕtanej) studne niečo spadnúť? Veď všetko je kompletne uzavreté v šachte, tu nehrozí ani pád mačky ani dieťaťa - to sú kraviny. Odporúčam vŕtanú a ak by som sa mal rozhodnúť ešte raz, rozhodnem sa rovnako.

uplne s tebou suhlasim....ten clanok od borob sa da lahko vysvetlit......venoval sa tomu 20 rokov-a to sa naozaj ceni,ale techn. napreduje a 20 rokov dozadu sme boli niekde inde......tam moze niekto,alebo nieco spadnut,len pokial nie je dokoncena,lebo potom je uzavreta-ci nie?....presne tak isto ako do kopanej....a nechcem nikoho urazit,ale preco odbornici v dnestnej dobe odporucaju vzdy vrtanu? asi nie zo srandy.......ok-toto je len moj NAZOR-nie urazka
tiger111
29.01.10,18:44
Tak ako vo všetkých lokalitách, keď na východe nerobíte?

normalka ....firma na slovensku-co sa cudujes?
hydrogeolog
24.02.10,09:00
uplne s tebou suhlasim....ten clanok od borob sa da lahko vysvetlit......venoval sa tomu 20 rokov-a to sa naozaj ceni,ale techn. napreduje a 20 rokov dozadu sme boli niekde inde......tam moze niekto,alebo nieco spadnut,len pokial nie je dokoncena,lebo potom je uzavreta-ci nie?....presne tak isto ako do kopanej....a nechcem nikoho urazit,ale preco odbornici v dnestnej dobe odporucaju vzdy vrtanu? asi nie zo srandy.......ok-toto je len moj NAZOR-nie urazka


Neda sa povedat, z odbornici dnes odporucaju vzdy vrtanu studnu. Mozno je to tvoj pripad, ked si volal viacerym odbornikom a vsetci sa zhodli na tom, ze pre tvoj pozemok bude vyhovovat vrtana. Vela zakaznikom som daval cislo na kopacov, aj ked sam sa zaoberam iba vrtanim. Malo by vyznam ist vrtat niekde, kde vopred viem, ze vodu za pol minuty vycerpam? Tazko by sa mi odovzdavala taka robota. Netvrdim ale, ze take firmy nie su, dokonca poznam lumpov, co sami naliali vodu bandaskami do plytkej vrtanej studne, potom zavolali domacu, zapli na pol minuty cerpadlo, ze ako pekne strieka a ze uz musia ist. Tak asi tak :)
Benyx
24.02.10,17:58
Ako sa pohybuje cena betónových skruží?
radek666
24.02.10,19:39
Ako sa pohybuje cena betónových skruží?

priemer 1m výška 1m cca 60EUR s DPH. 0,5m na výšku okolo 35EUR
avadski
15.05.10,19:26
Potrebujem studnu na Zahori. Samy piesok do hlbky niekolkych metrov. Spodna voda sa nachadza menej ako 3 metre pod povrchom. Na cerpanie mi staci rucne cerpadlo (klasicka "pumpa" ktora na jeden zatah naberie cca liter vody). Moja stara mama byvajuca par dedin vedla ma v zemi zeleznu trubku ktora je dlha 6 metrov a siroka zopar centimetrov. Vodu ma k dispozii prakticky nonstop ci uz cerpala rucnym cerpadlom ked este mohla, alebo elektrickym teraz. Voda bola vzdy cista a sluzila len na polievanie. Moja studna by na ine ucely ako polievanie tiez nemala sluzit.

Aka je teda najvhodnejsia studna ak chcem mat obdobny "system" aky ma babka? Vrtana ci narazana? Kolko by stal 1 meter? Dakujem.