dabratranec
04.08.08,09:56
Ahojte, mám otázku ohľadom postupnej výstavby domu. Máme v pláne za našetrené peniaze začať stavať. Predpokladáme že by sme sa mohli dostať po základnú platňu (čiastočne podpivničený dom)+múry. Ide o bungalov z eurolinesk č.467. Otázka znie či môžeme zažiadať v štádiu rozostavaného domu o úver zo šfrb. Ak áno v akom predstihu? Keď je žena na materskej (ešte 2,5 roka bude) ako to vplýva na situáciu s úverom zo šfrb keďže máme vlastne len jeden príjem? Mám sa so žiadosťou trápiť sám alebo je lepšie niekoho tým poveriť a zaplatiť si to? Ďakujem
Milan.Žiška
04.08.08,08:01
Vždy mi dobre poradil pán Mgr. Príbeľský BA (simmal@centrum.sk ), pomáhal aj pri vybavovaní. Ak nemá veľa roboty určite neodmietne.
badoga
04.08.08,10:31
Určite môžeš požiadať o úver v štádiu rozostavaného domu. Dokonca tak ľahšie splníš podmienku dokončiť stavbu do 2 rokov (neviem či to ešte žiadajú).
Je jedno či máte 1 alebo 2 príjmy, musíš však splnikť ich požiadavky, pokieľ viem je tam aj dolná aj horná hranica príjmu. pozri na stránkach...
Nie je to až také tažké vybaviť, ale ak nemáš čas a máš na to, nech to vybaví niekto za teba:)
Monika V.
04.08.08,10:36
Určite môžeš požiadať o úver v štádiu rozostavaného domu. Dokonca tak ľahšie splníš podmienku dokončiť stavbu do 2 rokov (neviem či to ešte žiadajú).
Je jedno či máte 1 alebo 2 príjmy, musíš však splnikť ich požiadavky, pokieľ viem je tam aj dolná aj horná hranica príjmu. pozri na stránkach...
Nie je to až také tažké vybaviť, ale ak nemáš čas a máš na to, nech to vybaví niekto za teba:)
Súhlasím a mám pocit, že do úvahy berú aj rodičovský príspevok, ak sa to nezmenilo.