mackova
24.04.05,22:07
Chcela by som sa poradit ohladom sponzorstva.

Mam dceru, ktora tancuje v subore a nabuduci tyzden idu do Japonska na vystupenie. Veduci suboru mi povedal, ze mozem to spravit formou sponzorstva, ze zaplatim dcere cely pobyt 15.000,- Sk a on mi vystaví PPD ako príjem sponzorského daru.
Myslite si, ze je to dobry napad? Neviem ako je to teraz s vplyvom na dan.
Som zivnostnicka a uctujem si JU.
Poradte mi prosim.
andrej_rv
24.04.05,20:16
Za momentálneho právneho stavu to bohužiaľ nemá žiadny zmysel, nie je to ani daňový náklad ani odpočítateľná položka zo základu dane, tak ako to bolo v minulosti. Ak to aj chceš dcére zaplatiť, ja by som tú sumu v účtovníctve vôbec neuvádzal, ani ako sponzorský príspevok. Možno by sa to dalo riešiť skôr formou nejakej reklamy.
anto
25.04.05,04:48
Stačí, keď bude mať na kufri nalepenú nálepku firmy a nejaké propagačné materiály, ktoré dosiahnú sumu 15000,00 Sk a potom je to možné vložiť do nákladov. Samozrejme by bolo, keby bola uzatvorená nejaká zmluva o reklame a propagácií .
tibor
25.04.05,05:06
ako píše anto: nemusí to byť v súčinnosti s tým zájazdom - stačí ak sa urobí reklamný panel či výkres väčší a vystaví sa v sále, kde tancuje súbor - priložte fotku toho ku zmluve a daňový to v pohode prehltne.
poruba
25.04.05,07:15
Tibor a Anto majú pravdu. My sme teraz takto "zasponzorovali" jedného motokárového závodníka. Oblepil si motokáru nálepkami s logom našej firmy a my sme mu dali 20000,-.
A odobrila nám to aj daňováčka.
majernikova
15.12.05,07:07
Ako je to potom s daňovím priznaním toho, kto príjme tie peniaze za "reklamu"?
Oni ich potom nemusia priznať? Nerozumiem tomu a možno, že sa pýtam hlúpo.
Mám tiež podobný problém ako "mackova", aj naša spoločnosť by rada poskytla "sponzorský dar" športovcom, ale vzhľadom na to, že by to boli vyhodené poniaze tak rozmýšľame o reklame.
S pozdravom Monika
machuľa
20.07.06,04:14
Neviem či som to zardila správne, ale skúsim:
Máme pojazdnú predajňu s ručným náradím. Sme plátcami DPH. Chcem sa spýtať takúto záležitosť. Môžeme my vystaviť výdajku zo skladu na tovar, následne faktúru na ten tovar a na tej faktúre v rámci sponzorského daru autodielni ktorá propaguje náš tovar poskytnúť 100% zľavu?
Ako je to po daňovej stránke. Keďže sme plátcami DPH?
Skúsi mi niekdo poradiť?

Alebo druhý príklad náš obchoďák predal nejaký tovar takzv."bez papiera"(aby klient neplati DPH - špekulant jeden) ako to teraz odúčtujem zo skladu?

A ako s mankom pri inventarizácií?


Je toho veľa, ale keď už píšem ....
Ďakujem
Vladimír Ozimý
20.07.06,06:21
no neviem ci by som daval stopercentnu zlavu ale ked tak...skor vzorka alebo reklamne predmety...
no a ked predal bez papiera tak to nemate predsa ako vydat zo skladu

takze:
1. bud to do skladu ani nedavajte
2. vyskladnite to ako osobnu spotrebu (dph dajte zaplatit chlapovi)
3. vyskladnite to ako vzorku alebo reklamny predmet...(hm)
Vladimír Ozimý
20.07.06,06:23
Ako je to potom s daňovím priznaním toho, kto príjme tie peniaze za "reklamu"?
Oni ich potom nemusia priznať? Nerozumiem tomu a možno, že sa pýtam hlúpo.
Mám tiež podobný problém ako "mackova", aj naša spoločnosť by rada poskytla "sponzorský dar" športovcom, ale vzhľadom na to, že by to boli vyhodené poniaze tak rozmýšľame o reklame.
S pozdravom Monika

no jednoducho pre nich je to prijem z reklamy - to jest danovy naklad pokial su neziskovkou tak do 300000 Sk je prijem z podnikatelskych aktivit oslobodeny od dane z prijmov
Yvvetta
20.07.06,09:08
Stačí, keď bude mať na kufri nalepenú nálepku firmy a nejaké propagačné materiály, ktoré dosiahnú sumu 15000,00 Sk a potom je to možné vložiť do nákladov. Samozrejme by bolo, keby bola uzatvorená nejaká zmluva o reklame a propagácií .


Tá suma 15 000,00 Sk je podmienkou, aby bola daňovo uznaná reklama ?
My sme mali zmluvu o reklame iba vo výške 10 000,00 Sk
machuľa
20.07.06,09:13
no neviem ci by som daval stopercentnu zlavu ale ked tak...skor vzorka alebo reklamne predmety...
no a ked predal bez papiera tak to nemate predsa ako vydat zo skladu

takze:
1. bud to do skladu ani nedavajte
2. vyskladnite to ako osobnu spotrebu (dph dajte zaplatit chlapovi)
3. vyskladnite to ako vzorku alebo reklamny predmet...(hm)

NO KEĎŽE SOM V TOM NOVÁ
1) Ako mám urobiť vydajky zo skladu ako vzorku, alebo reklamný predmet?
2) Treba k tomu nejakú zmluvu?
3) Ako je to potom s DPH

Je toho veľa vôbec neviem ako to urobiť!
machuľa
21.07.06,05:44
NO KEĎŽE SOM V TOM NOVÁ
1) Ako mám urobiť vydajky zo skladu ako vzorku, alebo reklamný predmet?
2) Treba k tomu nejakú zmluvu?
3) Ako je to potom s DPH

Je toho veľa vôbec neviem ako to urobiť!


Poradí mi niekdo???????
machuľa
21.07.06,18:24
Poradí mi niekdo???????



Haló haló je tu niekdo?