AnitaMartinska
04.08.08,10:23
Zamestnanec sa u svojho zamestnavatela ohradil, ze je nespravne zaradeni uz od 5/2005.Ked nepomahalo ustne dozadovanie opravy, obratil sa na zamestnavatela pisomne v 8/2007.
Zamestnavatel znova nereagoval , preto sa obratil na inspektorat prace,ktory zistil, ze ma zamestnanec pravdu a ze mu musi zamestnavatel spatne doplatit mzdu - vraj za 3 roky.
Chcela by som poradit, ci je to spatne od datumu, ked sa na zamestnavatela obratil zamestnanec pisomne, t.j. od 8/07, alebo az od datumu, kedy rozhodol inspektorat prace?
Dakujem, pekny den.
Tweety
04.08.08,08:25
Zamestnanec sa u svojho zamestnavatela ohradil, ze je nespravne zaradeni uz od 5/2005.Ked nepomahalo ustne dozadovanie opravy, obratil sa na zamestnavatela pisomne v 8/2007.
Zamestnavatel znova nereagoval , preto sa obratil na inspektorat prace,ktory zistil, ze ma zamestnanec pravdu a ze mu musi zamestnavatel spatne doplatit mzdu - vraj za 3 roky.
Chcela by som poradit, ci je to spatne od datumu, ked sa na zamestnavatela obratil zamestnanec pisomne, t.j. od 8/07, alebo az od datumu, kedy rozhodol inspektorat prace?
Dakujem, pekny den.
Ten list by mal byť podkladom na doplatenie rozdielu, a ten by mal byť od dátumu nesprávneho zaradenia. Myslela som to tak, že ak s tým listom od IP zamestnáv. súhlasí, a súhlasí aj doplatením.
veronikasad
04.08.08,08:29
Ten list by mal byť podkladom na doplatenie rozdielu, a ten by mal byť od dátumu nesprávneho zaradenia.
A je Inšpektorát práce kompetentný na takéto rozhodnutie ? /myslím tým doplatenie mzdy, nie posúdenie zaradenia/ Nemal by o tom rozhodnúť súd ?
AnitaMartinska
05.08.08,04:31
Dakujem za odpovede, teraz musi uz len cakat, ci mu to zamestnavatel doplati. Urcite by zamestnanec nerad riesil tento dlhodobo vlecuci sa spor na sude.
Ale ingnorancia zamestnavatela ho ku tomu mozno aj prinuti, aby si vybojoval to , na co ma pravo.
Vdaka