unitvp
04.08.08,11:29
V aute mám CD menič (Sony), ktorý prehráva len originálky hudobné CD.
Dá sa a čím zmeniť formát mp3 na taký ako je na originálkach hudobných CD ?
Ďakujem všetkým ktorí poradia.
:)
unitvp@gmail.com
bobino38
04.08.08,09:42
...slúžia na to konvertory mp3 na wma alebo cda formát., stačí vygoogliť nejaký konvertor.
Chobot
04.08.08,09:55
V aute mám CD menič (Sony), ktorý prehráva len originálky hudobné CD.
Dá sa a čím zmeniť formát mp3 na taký ako je na originálkach hudobných CD ?
Ďakujem všetkým ktorí poradia.
:)
unitvp@gmail.com

Je to veľmi ľahké. Stačí na to nejaký lepší napaľovací soft, kde si dáš vytvoriť CD audio disk, nasekáš tam tie uložené MP3 skladby, hneď ti to ukáže, koľko sa tam toho vojde (spolu 80 minút hudby) a dáš napáliť.

Ja to bežne robím v Nero.

Existuje kopec voľných napaľovacích softov, ktoré to tiež dokážu, napr. len tak námatkovo som ti našiel:

http://www.nch.com.au/burn/

http://www.burn4free.com/

http://www.download.com/CDBurnerXP/3000-2646_4-10409086.html?tag=lst-0-6&cdlPid=10859164

Dôležité je dať vytvoriť CD audio alebo audio CD!
unitvp
04.08.08,09:56
...slúžia na to konvertory mp3 na wma alebo cda formát., stačí vygoogliť nejaký konvertor.
Dakujem za odpoveď.
WMA som skúšal, nenačíta.
Skúsim ešte cda formát.
Stefan2005
04.08.08,09:56
Funkciu vytvorenia zvukového (audio) CD majú v sebe integrovanú aj vypaľovacie programy - napr. Nero Burning ROM. Stačí do novej kompilácie pridať súbory z ktorých sa má vytvoriť AudioCD - podporuje ich dosť - napr. mp3, ogg, wav, ape, flac, .... - a o ostatné (teda samotnú konverziu) sa postará Nero sám...
Chobot
04.08.08,10:01
...slúžia na to konvertory mp3 na wma alebo cda formát., stačí vygoogliť nejaký konvertor.

Toto nestačí (teda nestačí to len skonvertovať). Treba dať vytvoriť to Audio CD.
unitvp
04.08.08,12:20
Toto nestačí (teda nestačí to len skonvertovať). Treba dať vytvoriť to Audio CD.
Dík chalani, spravil som to cez NERO (vytvoriť audio CD ), ale v prípade môjho CD meniča bolo dôležité použitie správneho nosiča.
MUSÍ TO BYŤ LEN AUDIO CD.
No a ja som samozrejme najskôr napálil DVD-RW, potom CD-RW a CD menič mal z toho guláš.
Až keď som napálil cez NERO Audio CD začalo to fachčiť.
Ešte raz dík.
Chobot
04.08.08,12:35
Dík chalani, spravil som to cez NERO (vytvoriť audio CD ), ale v prípade môjho CD meniča bolo dôležité použitie správneho nosiča.
MUSÍ TO BYŤ LEN AUDIO CD.
No a ja som samozrejme najskôr napálil DVD-RW, potom CD-RW a CD menič mal z toho guláš.
Až keď som napálil cez NERO Audio CD začalo to fachčiť.
Ešte raz dík.

Tak som rád, že sa ti to podarilo, tak len ako dovetok, aby si v tom nemal guláš aj ty - je rozdiel medzi nosičom a formou dát na ňom.

To tvoje rádio dokáže čítať z nosiča - CD (to môže byť originál lisované, napaľované CD-R alebo CD-RW). DVD nosič asi neprečíta.

Na to CD je možné uložiť dáta vo formáte DATA (keď tam napáliš skladbu v .mp3 formáte), čo ale nedokáže spracovať CD prehrávač. Alebo ako si to urobil vo formáte AudioCD, čo už funguje. Nevýhodou je, že kým na AudioCD sa zmestí nejakých cca 12-15 skladieb, vo formáte .mp3 ich tam nasekáš možno aj 120. To by si ale musel mať MP3 AUDIO.

Takže AudioCD môžeš vytvoriť z nosičov CD-R aj z nosičov CD-RW.
Stefan2005
04.08.08,15:55
... To tvoje rádio dokáže čítať z nosiča - CD (to môže byť originál lisované, napaľované CD-R alebo CD-RW). DVD nosič asi neprečíta.
....Takže AudioCD môžeš vytvoriť z nosičov CD-R aj z nosičov CD-RW.

Tibor, mám dojem, že unitvp chcel povedať niečo iné - práveže jeho cd-menič (rádio) nedokáže (alebo naopak má zabudovanú ochranu) čítať audio-cd vytvorené na obyčajný nosič CD-R - ale musí to byť CD Audio (CD-DA) - má inú štruktúru - fyzicky plus bit v zavádzacom sektore - mechaniky (najmä tie staršie) ju podľa toho rozlíšia, že ide o AudioCD (logo v prílohe.)
Viac napr. na http://www.cdr.cz/a/7839
kergulaan
04.08.08,16:00
Jedna otazocka, ked uz tu vidim take pekne odpovede.
Co znamena to oznacenie - / + na CD a DVD (-R alebo +R, -RW alebo +RW). Ma to nejaky vyznam pre mna ako laickeho uzivatela, ktory si sem tam zalohuje fotky na CD/DVD.
Mam napalovacky na CD aj na DVD ale ich charakteristiky neviem. Ta DVD je nova - funguje aj ako DVD-ROM, takze co je na tych cd-dvd lepsie / vhodnejsie, ktore na co?
Stevo5
04.08.08,16:38
Kergulaan - skúsim to trochu popísať.
1.- Cd sú delené len -CD a CD-RW. Rozdiel je len v tom, že na CD sa dajú údaje zapísať raz (do zaplnenia kapacity) a CD-RW sa po zapísaní dá vymazať a opakovane použiť na zápis. CD-RW by malo vydržať viac ako 1000 cyklov zápis/mazanie. Pre používateľa je dôležité - ak CD (nie CD-RW) používaš na archiváciu, aby si si vybral značkového výrobcu, vyskúšaj si ktorý ti (mechanike) najviac vyhovuje. Ale myslím že Cd je už na ústupe a plne ho nahradilo DVD - minimálny cenový rozdiel a výrazne vyššia kapacita DVD.
CD = 700MB a DVD = 4500MB.

2.- DVD sa vyrábajú vo formáte "-" a "+" a v každom ešte RW (prepisovateľné). Pre bežné použitie myslím že nemá význam medzi nimi rozlišovať, tie formáty vznikali behom vývoja (každý má iný spôsob uloženia dát) a pokiaľ tvoj prehrávač alebo mechanika v PC nemá s niektorým formátom problémy, tak si vyber podľa chuti.
Význam má skôr - ako aj pri CD - výber podľa výrobcu média, t.j. aby to bolo kvalitné médium a vyhni sa najlacnejším, tzv. "noname" výrobkom. Pri nich je doba po ktorej sa dáta už nedajú prečítať výrazne nižšia.

3.- CD-RW alebo DVD+/-RW nie sú vhodné na odkladanie údajov, slúžia skôr na prenesenie dát z/do PC.

4.- Vyrábajú sa aj médiá priamo určené na archiváciu, napr s pozlátenou aktívnou vrstvou, ale ich cena je hodne vyššia ako pri kvalitných médiách. Napr. Emtec CD-R Digital photo - 24 carat gold technology.
MirkaT
28.10.08,12:01
Dobrý deň, chcela by som mojim deťom nahrať nejaké detské pesničky na CD z internetu. Je to niekde možné a je to legálne? Napríklad som im chcela nahrať zvučku z rozprávky Gumkáči, tak som si dala do hľadáčika názov "Gumkáči" a našlo mi stránku www.youtube.com (http://www.youtube.com). Táto pesnička sa tu dá spustiť, ale neviem ju skopírovať na CD. Viete mi niekto poradiť, ako mám postupovať. Tiež som chcela stiahnuť iné pesničky z večerníčkov ako Pa a Pi, Žabčo a Žabinka alebo pesničku Mandarinka Darinka ... Deťom sa tieto pesničky veľmi páčia. Predom ďakujem.
poisonkatka
28.10.08,12:04
no z youtube sa da stahovat pomocou programu vdownloader...s tym to stiahnete do pocitaca a potom v pocitaci pomocou nejakeho napalovacieho softwaru napalite na cd
Chobot
28.10.08,12:55
Dobrý deň, chcela by som mojim deťom nahrať nejaké detské pesničky na CD z internetu. Je to niekde možné a je to legálne? Napríklad som im chcela nahrať zvučku z rozprávky Gumkáči, tak som si dala do hľadáčika názov "Gumkáči" a našlo mi stránku www.youtube.com (http://www.youtube.com). Táto pesnička sa tu dá spustiť, ale neviem ju skopírovať na CD. Viete mi niekto poradiť, ako mám postupovať. Tiež som chcela stiahnuť iné pesničky z večerníčkov ako Pa a Pi, Žabčo a Žabinka alebo pesničku Mandarinka Darinka ... Deťom sa tieto pesničky veľmi páčia. Predom ďakujem.

Prečítaj si túto diskusiu, je tam celý návod.

http://www.porada.sk/t87499-ako-zmenit-mp3-na-format-ako-na-original-cd.html

Alebo radšej spojím tieto témy dohromady...

A ešte k tomu sťahovaniu z YouTube - ak by sa ti to aj podarilo, tak z toho získaš súbor v nejakom flashovom (.flv) formáte, ktorý neviem, či dokážeš pretočiť na CD audio. Pre teba by bolo najlepšie, keby si si tie pesničky našla priamo v .mp3 formáte, napr. cez aplikáciu Morpheus.

Dá sa aj to, čo stiahneš z YouTube skonvertovať do mp3 formátu, pomocou Total Video Converter, ale neviem, či to dokážeš. Treba najprv pochopiť čo je to formát súbor a potom sa naučiť konvertovať tieto súbory....

Môžeš si k tomu prečítať pár starších tém, kde to bolo viacmenej vysvetlené...
MirkaT
30.10.08,13:00
Prečítaj si túto diskusiu, je tam celý návod.

http://www.porada.sk/t87499-ako-zmenit-mp3-na-format-ako-na-original-cd.html

Alebo radšej spojím tieto témy dohromady...

A ešte k tomu sťahovaniu z YouTube - ak by sa ti to aj podarilo, tak z toho získaš súbor v nejakom flashovom (.flv) formáte, ktorý neviem, či dokážeš pretočiť na CD audio. Pre teba by bolo najlepšie, keby si si tie pesničky našla priamo v .mp3 formáte, napr. cez aplikáciu Morpheus.

Dá sa aj to, čo stiahneš z YouTube skonvertovať do mp3 formátu, pomocou Total Video Converter, ale neviem, či to dokážeš. Treba najprv pochopiť čo je to formát súbor a potom sa naučiť konvertovať tieto súbory....

Môžeš si k tomu prečítať pár starších tém, kde to bolo viacmenej vysvetlené...
Pomohli ste mi. Už viem, ako mám sťahovať pesničky, ktoré chcem, ale mám ešte jeden problém. Totiž niektoré príspevky sú dlhšie ako ja chcem stiahnuť. Dá sa to nejako skrátiť, aby mi stiahlo, resp. napálilo na CD len tú časť, ktorú chcem. Konkrétne napaľujem detské pesničky - zvučky z večerníčkov, ale niekde je uvedená zvučka + celá rozrávka a ja chcem len tú zvučku, nie rozprávku.
Chobot
30.10.08,14:43
Pomohli ste mi. Už viem, ako mám sťahovať pesničky, ktoré chcem, ale mám ešte jeden problém. Totiž niektoré príspevky sú dlhšie ako ja chcem stiahnuť. Dá sa to nejako skrátiť, aby mi stiahlo, resp. napálilo na CD len tú časť, ktorú chcem. Konkrétne napaľujem detské pesničky - zvučky z večerníčkov, ale niekde je uvedená zvučka + celá rozrávka a ja chcem len tú zvučku, nie rozprávku.

Áno, potrebuješ na to nejaký editovací softvér, ja používam Nero Wave Editor. Ale existuje kopec iných, aj free softov. Treba si zadať do vyhľadávača niečo ako Download mp3 editor, alebo Download Wav editor. Napr. tento som našiel, čo je bezplatný a vyzerá mať jednoduché užívateľské rozhranie.

http://www.sharewareconnection.com/free-audio-editor.htm


Tam si otvoríš ten mp3 súbor a jednoducho vystrihneš tie časti, ktoré nechceš. Zvyšok uložíš vo formáte mp3. Okrem toho má veľa iných funkcií - môžeš pridávať rôzne efekty či upravovať zvuk.
seat
01.11.08,14:13
tie plus a minus su iba na DVD ale neviem či je v tom nejaký rozdiel u CD nie sú takto členené
Stevo5
02.11.08,11:28
tie plus a minus su iba na DVD ale neviem či je v tom nejaký rozdiel u CD nie sú takto členené

Ano, pri CD je rozdiel len v tom v akej kvalite je "kotúčik" a to sa dá posúdiť podľa toho akej je CD značky (Verbatim, Sony ...)

Pri DVD je kvalitu tiež možné posudzovať podľa výrobcu.
Rozdiel medzi DVD+ a DVD- pri použití na PC nie je dnes takmer žiadny, na každom formáte je iný spôsob uloženia dát. Pre mechaniku v počítači žiadny problém.
Či DVD+ alebo DVD- to je treba brať do úvahy len ak predpokladám použitie s niektorými typmi stolných prehrávačov ktoré podporujú len niektorý z týchto formátov.
duves
02.11.08,12:13
Značkia na CD, či DVD raz prepisovatelnom medii neznamena nič. Kolkokrat bola jedna varka s farbivom od TY a druha varka ako noname a nedalo sa na to zapisať nič.
Stevo5
02.11.08,14:20
Značkia na CD, či DVD raz prepisovatelnom medii neznamena nič. Kolkokrat bola jedna varka s farbivom od TY a druha varka ako noname a nedalo sa na to zapisať nič.

Trochu sa divím - ty chceš doporučiť aby si niekto archivoval na noname CD/DVD? Nebol by lepší napr. Verbatim?
A Taiyo Yuden by ma sklamal ak by CD vydané pod jeho značkou bolo nekvalitné. Myslím že ak to tak aj bolo, bola to skôr výnimka, veď vadné môže byť hocičo a od hocikoho.
Ja osobne noname už nikdy, a hlavne nie na niečo čo si chcem odložiť na dlhší čas (foto, video).
Hoci dnes sa to už tak jednoznačne nedá povedať. Raz som kúpil v AG**E CD na ktorých nebola žiadna potlač ani z jednej strany (100ks bal.), vyzeralo to ako noname disky. Predávali to ale ako SONY. Doma som to vyskúšal a v pohode sa dalo na ne zapisovať 32x, aj keď mi boli predané ako 20x. Toto bol ten lepší prípad.
Ale vyslovene kupovať noname to už nemienim. Ani nikomu doporučovať.
duves
02.11.08,16:16
Trochu sa divím - ty chceš doporučiť aby si niekto archivoval na noname CD/DVD? Nebol by lepší napr. Verbatim?
Myslim, že sa nerozumieme.
Okrem toho Verbatim používa vlastne farbivo.

Co som spominal su uplne ine priklady. Pozri napr. http://www.cdr.cz/a/hardware/media/dvd/seznam?typ=DVD-R
a značku emgeton. Jedna varka bola s farbivom TY, a ine rozne zahady, potom s tym maju ludia problemy, lebo tam nejde nič napalit: http://www.pc.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9398
Chcel som iba napisat, že ak kupite DVD media znacky "Truľo", to neznamena, že to tam aj vyrobili. Fuji media tiez nerobia vlastne media, vyrobca je uplne niekto iny ...atd. Je v tom bordel.
kamowski
09.11.08,09:26
V aute mám CD menič (Sony), ktorý prehráva len originálky hudobné CD.
Dá sa a čím zmeniť formát mp3 na taký ako je na originálkach hudobných CD ?
Ďakujem všetkým ktorí poradia.
:)
unitvp@gmail.com



Predpokladám,
že máš windows (nie linux....),
že tam máš Windows media player (WMP),
že ti prehráva mp3 (čo by mal),
...tak to urob pekne v ňom
Ako?
1) otvor súbor, kde máš mp3 - ky
2) vyber (pomocou ctrl) všetky, ktoré chceš napáliť (ak ich bude veľa, to ti WMP potom povie)
3) v ponuke vľavo vyber "zkopírovat na hudobný disk CD"
4) vo WMP stlač "zápis na disk"
5) nahoď úsmev :o a počkaj, kým ti napalovačka vysunie hotový disk :)