caucico
04.08.08,12:42
Ahojte poraďáci,
potrebujem info.. Keď sa posielaju výkazy preddavkov na poistné do poisťovní, je na to nejaká lehota, či sa to má poslať do určitého dňa po vyplatení mzdy a odvodov,alebo to treba doručiť pred úhradou odvodov. Alebo je to úplne jedno,len aby sa to doručilo do konca mesiaca?
Ďakujem.
Muška
04.08.08,10:46
Ahojte poraďáci,
potrebujem info.. Keď sa posielaju výkazy preddavkov na poistné do poisťovní, je na to nejaká lehota, či sa to má poslať do určitého dňa po vyplatení mzdy a odvodov,alebo to treba doručiť pred úhradou odvodov. Alebo je to úplne jedno,len aby sa to doručilo do konca mesiaca?
Ďakujem.
SP:
f) predkladať pobočke výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie1) za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie1) v členení na jednotlivých zamestnancov a na nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, 1) invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity a predkladať na výzvu organizačnej zložky Sociálnej poisťovne podklady na zistenie správnej sumy poistného a príspevku na starobné dôchodkové sporenie, 1)
Monika V.
04.08.08,10:48
Ahojte poraďáci,
potrebujem info.. Keď sa posielaju výkazy preddavkov na poistné do poisťovní, je na to nejaká lehota, či sa to má poslať do určitého dňa po vyplatení mzdy a odvodov,alebo to treba doručiť pred úhradou odvodov. Alebo je to úplne jedno,len aby sa to doručilo do konca mesiaca?
Ďakujem.
Termín predkladania
Zamestnávateľ je povinný doručiť pobočke ZP výkaz preddavku na poistné za príslušný kalendárny mesiac do troch dní od dňa splatnosti ním odvádzaného preddavku poistného. :)
Muška
04.08.08,10:48
Pri prihlasovaní zamestnávateľa do SP si určuješ dátum výplatného termínu......a tento deň je deň splatnosti poistného a taktiež deň odoslania výkazov
caucico
04.08.08,10:59
a čo keď odovzdám výkazy skôr ako je uhradená výplata a odvody?
Monika V.
04.08.08,11:01
a čo keď odovzdám výkazy skôr ako je uhradená výplata a odvody?
Výkazy môžeš spraviť len na základe údajov z výplaty. Ak sa pýtaš na to, že čo ak výplaty spravíš skôr a odovzdáš aj výkazy, nič sa nedeje - je to v poriadku. Aj ja mám výkazy odovzdať do konca nasledujúceho mesiaca a keď sa mi podarí odovzdám skôr.
caucico
04.08.08,11:02
Výkazy môžeš spraviť len na základe údajov z výplaty. Ak sa pýtaš na to, že čo ak výplaty spravíš skôr a odovzdáš aj výkazy, nič sa nedeje - je to v poriadku. Aj ja mám výkazy odovzdať do konca nasledujúceho mesiaca a keď sa mi podarí odovzdám skôr.
pretože výplaty sú hotové, vytlačené potrebné výkazy a samotná úhrada ostáva len na šéfovi,ktorý to má uhradiť..