stefania71
04.08.08,13:52
Dobrý deň všetkým. Dostala som hru pre svojho syna od kamarátky, pri inštalovaní by som mala "cracknúť", čo som doteraz nerobila. Vedel by to niekto opísať, aby som to pochopila.
Napr. mám hru A, kde mám určitý súbor prepísať crackom, naozaj crack má vždy príponu exe a cez aký program sa to robí.
Zasväte ma do týchto vecí, v práci mám okolo seba samé úradníčky ako ja, takže chápete, že nemám koho sa opýtať.
Ďakujem.
Zoltán Kovács
04.08.08,11:58
Vyberám z Etikety porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.



Autorský zákon nie je len tak?
stefania71
04.08.08,12:15
Ja viem, že je to porušenie zákona. Ale ja som dostala originál hru, ktorá sa nedala pustiť. Náš sused tvrdil, že aj jemu sa to stalo a pomol crackom.
Chcela som to skúsiť cez linku technickej podpory, ale bolo to v angličtine, čo ja na takej vysokej úrovni neovládam.
Ďakujem
Chobot
04.08.08,12:18
Ja viem, že je to porušenie zákona. Ale ja som dostala originál hru, ktorá sa nedala pustiť. Náš sused tvrdil, že aj jemu sa to stalo a pomol crackom.
Chcela som to skúsiť cez linku technickej podpory, ale bolo to v angličtine, čo ja na takej vysokej úrovni neovládam.
Ďakujem

Ježišmária :eek::eek::eek:!!!!! Snáď si nechcela poradiť od linky technickej podpory, ako kra(ck/d)núť ich hru?

To je ako keby som sa k tebe vlámal do bytu a zavolal ti z bytu na mobil, že kde máš schované peniaze, lebo ich neviem nájsť!!

Za chvíľu celú tému zmažem, len toto je perla, ktorá sa oplatí vidieť!!:D:D:D


Originál hry musí ísť spustiť! Ak nie (napr. vadné médium) teba reklamovať u predajcu, dá inú krabicu. A ako vieš, že je to originál? Je to originál CD s inštalačným kódom?
stefania71
04.08.08,12:33
Nie. Z linky technickej podpory som chcela zistiť, z akého dôvodu hra sa nedá pustiť. Potom sused dobrák poradil ten "crack". Mám originál krabicu, len neviem kamarátka kde tú hru kúpila.
Chobot
04.08.08,12:40
Nie. Z linky technickej podpory som chcela zistiť, z akého dôvodu hra sa nedá pustiť. Potom sused dobrák poradil ten "crack". Mám originál krabicu, len neviem kamarátka kde tú hru kúpila.

No dobre, originál krabica nezaručuje, že máš originál CD. A si si istá, že je to originál krabica? Je na nej ten lesklý hologram vydavateľa? Lebo aj kopírované hry, ktoré sa predávajú načierno majú rovnako peknú krabicu ako originálne. Na farebnej tlačiarni nie je problém vytlačiť obal.

Ak je to originál hra a bola riadne nainštalovaná, tak so spustením by na 98% nemal byť problém. Keby to neišlo ani nainštalovať, tak to by bolo iné....

Vieš s istotou povedať, že je to originál?

A keď hru spustíš, čo ti to vypíše? Akú chybu PC zahlási?
Fero11
04.08.08,18:50
Je vela druhov crackov pri cracku by mal byt aj readme, ale vacsinou sa prepisuje original (ak sa ten subor vola rovnako ako original, tak staci ho prepisat)