claudia11
04.08.08,14:07
Ahojte, firma v ktorej som pracovala je v konkurze dňom zverejnenia v Obchodnom vestníku a to 30.6.2008.
K tomuto dňu prenajímateľ priestorov, ktoré mala firma prenajaté tieto uzamkol a takto nám znemožnil vstup na naše pracovisko.
Poštou sme koncom júla dostali všetci výpovede od správcu konkurznej podstaty k 15.7.2008.
Mzdu za jún a júl a za nevyčerpané dovolenky ani žiadne odstupné sme nedostali.
Podľa Zákona o konkurze a reštrukturalizácii máme podať "Prihlášku pohľadávky" na nevyplatenú mzdu za jún a zvlášť na ďaľšie mzdové nároky druhú. Idem to vypisovať, pretože do 14.8.2008 tieto prihlášky musia byť doručené správcovi a súdu. Lenže v tomto milom zákone sa píše, že veriteľ zodpovedá za nesprávnosť údajov uvedených v prihláške.

Prosím vás, vie mi niekto poradiť, či mám do prihášky napísať mzdu brutto alebo netto ?

A keďže na výplatnej páske za júl, je vyrátaná mzda len do 15.7. pričom podľa Zákonníka práce výpovedná doba začína plynúť od 1. dňa nasledujúceho mesiaca a má byť dva mesiace, pričom máme nárok aj na dvojmesačné odstupné a preplatenie nevyčerpaných dovoleniek, môžem si to vyrátať sama a do prihlášky číslo dva túto sumu uviesť ? Ďakujem :D
norikas
26.08.08,11:14
Mám podobný problém, podarilo sa Ti už vypísať prihlášku pohľadávky.Ak môžeš prosím poraď.

Ďakujem a prajem pekný deň.
Norika