Bambulka1981
04.08.08,16:37
Ahojte Poraďáci....

obraciam sa na vás s otázkou, ako ste si získali klientelu v začiatkoch podnikania...Ja mám živnosť na vedenie účtovníctva a podnikateľské poradenstvo...Som na MD, tak som chcela využiť čas na plno, aby som nevyšla "z cviku"...mám len jednu s.r.o-čku, ktorá sa zatiaľ len rozbieha a tak stále premýšľam, ako by som "našla" ďalších klientov...už mám kúpený aj software...aj na JÚ a aj na PÚ...neviete mi, prosím, poradiť?? Vopred ďakujem
Paula
04.08.08,15:05
Ahojte Poraďáci....

obraciam sa na vás s otázkou, ako ste si získali klientelu v začiatkoch podnikania


Tak, že na prvého slušného sa nabalili ďalší slušní...spravidla sa ten slušný kamaráti so "seberovným" v slušnosti a zodpovednosti, hľadajúcim účtovníka:). Takže pomohla dobrá chodiaca reklama...... Ale to bolo kúštik neskôr ako v začiatkoch, tam som urobila najprv pokus cez inzerát, čo som rýchlo zrušila, pretože páni podnikatelia túžili platiť 500,- Sk (slovom: päťstokorúnslovenských) za akýkoľvek počet spracovania dokladov a za nekonečnú moju zodpovednosť .

P.S.: Na začiatok Ti stačí jeden slušný (dušou i ohodnotením Tvojej práce). Držím palce:)
DanielaSL
04.08.08,15:21
Začiatky sú ťažké...rozbieha sa to pomaly, ale ako Paula písala ...nájdeš jedného slušného, ten sa zmieni inému a už to frčí...že pomaly nebudeš stíhať žiť. Tiež som mala inzerát, ale to volali len tí, ktorí sa chceli uistiť, že niekto robí za menej peňazí ako robí ich momentálna účtovníčka. Držím palce.:)
Fred666
04.08.08,16:04
Mozno by si mohla skusit nejaky osobny kontakt. Ked navstivis XY firiem niekto sa casom urcite ozve.
Paula
04.08.08,17:16
Mozno by si mohla skusit nejaky osobny kontakt. Ked navstivis XY firiem niekto sa casom urcite ozve.


To akože myslíš, že sa má vybrať po uliciach a uličkách našich miest a obcí, zaklopať na dvere "šéfovi" a opýtať sa ho, či nepotrebuje niekoho na vedenie účtovníctva, resp. vymeniť účtovníka? Alebo aký osobný kontakt máš na mysli?
rickman
04.08.08,18:32
To akože myslíš, že sa má vybrať po uliciach a uličkách našich miest a obcí, zaklopať na dvere "šéfovi" a opýtať sa ho, či nepotrebuje niekoho na vedenie účtovníctva, resp. vymeniť účtovníka? Alebo aký osobný kontakt máš na mysli?

Jednoducho pride rano do prace k niekomu do firmy a uctuje :D...