luigi72
04.08.08,17:56
Poprosil by som Vás, ktorí máte väčšie skúsenosti s platbami do/zo zahraničia (konkrétne Česká a Maďarská republika), ohľadom toho, cez ktorú banku sa najviac oplatí posielať a dostávať úhradu za služby - hlavne z hľadiska poplatkov. Ja mám učty v SlSp a.s. a VÚB a.s.

Počul som, že vraj Erste banka (čiže aj SlSp) má relatívne nízke poplatky a ešte ČSOB.

Veľakrát sa jedná len o smiešne malé sumy v prepočte okolo 500 Sk.

Ďakujem vopred.
rickman
04.08.08,18:28
Skus presadit u svojho dodavatela/odberatela platbu kartou a na poplatky sa ... (teda ak sa platba kartou hodi)...
linko1
05.08.08,10:18
ja platím cez pay pay ale len súkromné platby a som spokojná poplatok do zahraničia je cca 6korún
luigi72
05.08.08,10:57
Skus presadit u svojho dodavatela/odberatela platbu kartou a na poplatky sa ... (teda ak sa platba kartou hodi)...

Ako myslíš tú platbu kartou?
Jedná sa o drobné služby, ktoré sa fakturujú.
luigi72
05.08.08,10:58
ja platím cez pay pay ale len súkromné platby a som spokojná poplatok do zahraničia je cca 6korún

Velmi drobné platby do zahraničia som súkromne zvykol cez PayPal, ale firemne to nemôžem... :(
linko1
05.08.08,11:14
tuším ešte ČSOB má nízke poplatky, ale to len asi do Čiech...
Milan Benka
05.08.08,11:16
tuším ešte ČSOB má nízke poplatky, ale to len asi do Čiech...

Pokiaľ viem tak iba v rámci CSOB - SR/CR. Do inej českej banky sú aj tam poplatky.
linko1
05.08.08,11:19
áno tak som to myslela, len v rámci ČSOB slovenskej a českej
Maronni
05.08.08,13:48
Ja mam skusenost iba s VUB, lebo SLSP je drahsia. Internet banking je lacnejsi ako fyzicka ucast v banke asi o 30%. Prepokladam, ze cena rastie aj od sumy ktoru platis a zaroven su tu este poplatky za sprostredkovanie tychto platieb v oboch bankach na tarchu klientov a otazka ako si tieto naklady medzi sebou rozdelia.
rickman
05.08.08,13:59
Ako myslíš tú platbu kartou?
Jedná sa o drobné služby, ktoré sa fakturujú.

Ako si spominal - napr cez PayPal. Preco by si ho nemohol pouzivat? Pokial uctujes v PÚ, tak si sprav analyticky ucet 221/00x alebo to preuctovavaj. Skus ho nahlasit na danovy urad a mas vybavene. Ako cislo uctu by som uviedol e-mailovu adresu cez kt sa prihlasujes, dopisal tam sidlo a kontaktne udaje na PP. Nech si riesia a kontroluju co chcu... Ved aj PP ucty sa delia na personal, premier a business s tym, ze aj premier je na business...

Pri PP mas potom 3,4% + 0,35E poplatky. S tym, ze 3,4% moze byt za urcitych okolnosti nizsie. Za akych - to neviem :).

Nedavno vznikla aj sluzba Google Checkout. Malo by to byt presne o tom istom co PP, neviem neskusal som to - no casom to moze byt (pokial uz nie je) aj v slovencine...

Potom su este sluzby site na mieru pri tej platbe kartou. Na tie som sa pytal teraz nedavno, no odpoved este neprisla.. Takze neviem ako je to s poplatkami v tomto pripade.
Filip Glasa
05.08.08,16:58
Erste má nízke poplatky v rámci svojej skupiny, rovnako ako iné banky. Záleží teda na krajine a na tom akú má partner banku. Najlepšie je ale "súkromný účet" na pay pal. Ten je zadarmo a je jedno či je to aj na podnikanie pokiaľ nepresiahneš určitú hranicu platieb a ich výšku.
luigi72
05.08.08,18:55
Mám JÚ.

Mám jednu čisto hypotetickú otázku:
Čo by sa stalo, keby som neuvádzal PayPal účet ako svoj, len by som preúčtovával cez ten účet platby.
Príklad: zahraničný zákazník pošle úhradu na PayPal účet, prevediem na svoj a zaúčtujem ako platbu , úhradu od zákazníka.
Taktiež opačne: úhradu faktúry do zahraničia by som poslal na PayPal a odtiaľ na účet zahraničného partnera.
Problém by mohol nastať vtedy, keby skontrolovali, čí je ten PayPal účet. :(

Takže asi do Čiech budem cez ČSOB a do Maďarska cez SlSP (Erste bank). Asi to bude najlepšie.

Čo hovoríte na mBank?
rickman
06.08.08,04:52
No rob ako chces.. :)