Kosatka accountant
04.08.08,20:50
ahojte mate niekto skusenosti s paragrafom 55 zakona 222/2004 o DPH? je to tam tak napisane ze ak sa neplatca dph stane platcom dph mooze si "pozadu" na majetok uplatnit dph-cku - na odpisovany majetok (pocula som aj od danovakov ze do vysky 100tis ale to neviem co je na tom pravdy...). Moj klient ma v majetku len auto ktore nie je uzitkove cize tam sa dph neda uplatnit potom ma PC v sume menej ako 30tis. citala som ze v podstate aj takyto majetok sa da odpisovat len musi mat daku firemnu smernicu a odpisovat ho klasicky 4 roky ze potom sa da vratit dph...platca je teraz v 3Q2008 a pc kupoval predtym ako sa stal platca nemam ho zatial evidovany ani na ziadnom 5xx ucte ani na 042 ucte...ale naco je to vlastne dobre toto nie je to jedno ci si uplatni tu dph na majetok pozadu? lebo podla mna je lepsie si dat do nakladov celu sumu pc v danom roku ako vytvarat smernicu a vracat dph ked v konecnom dosledku pre dan z prijmov je lepsie dat si cely pc do nakladov..no snad som to napisala zrozumitelne alebo mimotemy? diiiky a snad bude mat so mnou dakto strpenie :D
Zoltán Kovács
04.08.08,18:55