popoka34
04.08.08,20:11
Dobrý večer.....chcem zamestnať na pracovnú zmluvu dôchodcu. Po udaní všetkých údajov do programu MRP - Mzdy mi vypisuje všetky odvody do sociálnej poisťovne ako u bežného zamestnanca, hoci viem, že za dôchodcu sa určité odvody neodvádzajú. Kde a ako treba nahodiť vstupné údaje, aby bolo všetko v poriadku?

Ďakujem
Zoltán Kovács
04.08.08,18:16
Dobrý večer.....chcem zamestnať na pracovnú zmluvu dôchodcu. Po udaní všetkých údajov do programu MRP - Mzdy mi vypisuje všetky odvody do sociálnej poisťovne ako u bežného zamestnanca, hoci viem, že za dôchodcu sa určité odvody neodvádzajú. Kde a ako treba nahodiť vstupné údaje, aby bolo všetko v poriadku?

Ďakujem

Pracovné pomerny - > Mzdové údaje - Invalidita - Dôchodok - a vybrať druh dôchodku.
popoka34
04.08.08,18:19
Ďakujem Smith, spravila som to presne tak isto, ako druh dôchodku som dala "starobný". Ibaže po fiktívnom nahodení mzdy mi vo výplatnej páske odratúva všetky odvody.
adinka55
05.08.08,20:26
Skus si este pozriet aj Historiu obdobi v jednotlivych poisteniach.
pingino
06.08.08,11:49
druh dôchodku som dala "starobný". Ibaže po fiktívnom nahodení mzdy mi vo výplatnej páske odratúva všetky odvody.

V oprave pracovneho pomeru, v zalozke poistne skontroluj nastavenie jednotlivych poistnych. Pri vypnuti/zapnuti dochodku program nastavenie poistnych nezmeni.
Ingrid Ondruskova
07.08.08,07:28
Dala som si nainštalovať ďalšiu verziu pre mzdy-MRP-v pondelok robím mzdy, čo je v zásade nové s účinnosťou od 1.7.2008? Chcem to vedieť pre " ISTOTU" !
m.hladka
07.08.08,07:37
Zvýšený DB o 27,- Sk, t.j. na 582,- Sk.
pingino
07.08.08,17:53
čo je v zásade nové s účinnosťou od 1.7.2008?

DB a tiez maximalne vymeriavacie zaklady na socialne poistne. Od 1.8. je tiez zmeneny mesacny vykaz a registracne listy.