jholubok
25.04.05,09:59
Ako mám sparávne postupovať, do 28.2 sme fungovali ako FO od 1.3 sme začali fungovať ako PO, zamestnanec mi odovzdal PN s dátumom začiatku 28.2, ako mu mám správne vyplatiť nemocenské dávky?
qwerty
25.04.05,08:24
a PO prevzala po FO vsetky prava a povinnosti - cize ide o nastupnicku organizaciu ? Zamestnanec dostal od FO vypoved alebo sa mu oznamil "prestup" dohodou o zmene pracovnych podmienok k pracovnej zmluve?
jholubok
25.04.05,08:49
áno PO prebrala všetko po FO, akurát jednu PO založili doteraz fungujúce 2 FO. Zamestnanec dostal od FO výpoveď k 28.2 a od 1.3 podpísal novú pracovnú zmluvu s PO. Zamestnanec mi PN za mesiac 2,3/05 odovzdal 15.4.2005
Jara
25.04.05,09:09
Môj názor je, že za 28.2. by si mu mala vyplatiť náhradu príjmu a od 01.03. už vlastne FO neexistovala,ale zamestnanec bol v ochrannej lehote, tak by som mu odniesla PN-ku do SP i keď to malo byť dávno urobené. PN je vystavená zrejme na FO, ale myslím že bude problém v SP prečo až teraz? Ja by som ho poslala s tou PN-kou samého s tým, že PP je ukončený a nech si vysvetľuje, že kde bol doteraz... Vedel, že sa firma mení, keď podpísal novú PZ a určite sa to dalo riešiť inak... Pekný deň
qwerty
25.04.05,10:12
Ano, suhlasim s Jarou.

A este je zarazujuce, ze PN podpise novu pracovnu zmluvu ...???
KON-EKON
25.04.05,12:19
Ak má v pracovnej zmluve uvedené, že je na PN, ktorá trvá, a je tam aj uvedené kto mu túto PN vyplatí, je to vlastne jedno. Mal by to vyplatiť pôvodný zamestnávateľ FO a medzi sebou s PO si PN-ku refundujú podľa dohody.Faktúra, či zmluva ako daňový doklad o prevzatí záväzkov. Isto tam bude aj stará dovolenka. Sociálka by to vyplatila ako od pôvodného zamestnávateľa, bude tam pedsa aj zápočet rokov. Nuž a nová organizácia tieto dni, čiže 9 dní preplatí pôvodnej FO.Len nemôže mať odpracované dni v novej firme, až po tom 15.4., keď nastúpi do práce, čo je asi samozrejmé, v mzde by mal mať ospravedlnené volno.Nemôže mať zápočet na obidvoch firmách,rok má len 365 dní. Zdravím.
Bionda
25.04.05,12:41
Všimnite si,že zamestnanec podpisoval novú pracovnú zmluvu a predchádzajúcej organizácii dostal výpoveď. Ja si myslím, že ak mal PN od 28.2., kedy bol fakticky zamestnancom FO, PN mu likviduje ona!
SilviaS
11.05.05,11:30
Dobrý deň!!!!Prosím prosím pekne o radu!!!!!
Mám kamarátku,ktorá ma zamestnanca,ktorý ochorel a bol na PN a cez ten
čas išiel na dovolenku do zahraničia!Ako to má vyriešiť keď prvých 10 dní PN
platí zamestnávateľ ako ma postuvať!!Ďakujem pekne.. :) :D Silvia
vladan
11.05.05,11:36
Dobrý deň!!!!Prosím prosím pekne o radu!!!!!
Mám kamarátku,ktorá ma zamestnanca,ktorý ochorel a bol na PN a cez ten
čas išiel na dovolenku do zahraničia!Ako to má vyriešiť keď prvých 10 dní PN
platí zamestnávateľ ako ma postuvať!!Ďakujem pekne.. :) :D Silviaako kamarátka zistila, že je v zahraničí? bola u ňho doma na kontrole? má o tom nejaký zápis, že nebol doma? ... bližšie pozri zákon o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca § 9 a následne § 5 ods. 1c)
SilviaS
11.05.05,11:41
Ďakujem ti pekne za odoveď!!!
Pozriem ti ten §§§§§.
Pekný deň.
Silvia :) :D
Jura
11.05.05,12:12
V zmysle ZP porušenie liečebného režimu znamená porušenie pracovnej disciplíny,
z čoho vyplýva aj možnosť zamestnávateľa dať zamestnancovi výpoveď. S tým
sa viaže aj povinnosť zamestnávateľa písomne upozorniť zamestnanca na možnosť
výpovede v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s menej závažným poruše-
ním pracovnej disciplíny.
Zita5
11.05.05,13:49
ako kamarátka zistila, že je v zahraničí? bola u ňho doma na kontrole? má o tom nejaký zápis, že nebol doma? ... bližšie pozri zákon o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca § 9 a následne § 5 ods. 1c)
A keď prídu na kontrolu zo SP , tak ako dokážu , že som nebola doma ? Neviem ešte som to nezažila , ale predpokladám , že zanechajú nejaký oznam , že boli na kontrole , alebo si kontrolovaného predvolajú . Tak teda aj zamestnávateľ pokiaľ má môžnosť kontroly a zákon mu to umožňuje to musí dokázať a potom aj patrične zákonne konať . To je môj názor .