1.Lucy
05.08.08,08:17
Dobry den, poprosim o pomoc s nasledovnym pripadom.
Zamestnanec bol od 18.12.2007 na PN, ktora sa skoncila úmrtím v júli 2008. Ak som dobre citala zakon, nema narok na preplatenie, resp. kratenie dovolenky z dovodu neodpracovania 60 dni v tomto roku?
a druha otazka: odhlasila som ho z poistovni (ZP,SP), pripojila umrtny list. Treba este nieco mimo tychto odhlasok? Dakujem.
mandula
05.08.08,06:29
1.Lucy
05.08.08,07:23
Dakujem za presmerovanie na odkazy, ale tam neriesia moj pripad, kedze on tento rok neodpracoval ani den.
hemaja
19.11.08,10:19
Prosím o radu. Máme zamestnanca na dohodu uzatvorenú na jeden rok od 1.1.08 do 31.12.08. Pracuje pre nás cca 2 dni za mesiac, vždy podľa potreby. Dnes sme sa dozvedeli, že pred týždňom zomrel. Čo s odhláškou do Sociálnej poisťovne. Neviem sa v zákone dopátrať, čo v takom prípade. Ak ho odhlásim s dnešným dňom, bude to ok? Vopred ďakujem.
Stina
19.11.08,10:28
Odhlásiš ho dňom, keď si sa o úmrtí dozvedela.
Tony1
13.05.09,19:59
No ja si nie som istá, či sa odhlasuje zamestnanec dňom,kedy som sa o úmrtí dozvedela. Nám zomrel minulý týždeň zamestnanec, zatiaľ som ho neodhlásila zo sociálky. Myslím,že by som mala mať úmrtný list, no zatial mi ho nikto nepriniesol. Neviem totiz isto dátum úmrtia. A podla zákonníka práce končí PP úmrtím zamestnanca a nie dňom, keď sa o tom dozviem.
Tak ja si asi počkám, kým doručia ten úmrtný list /deň doručenia úmrtného listu bude na ňom poznačený/ a dňom úmrtia ho odhlásim. Doplním ešte, že pracoval na dohodu.
Je to správne?
ďakujem
mzdarka renca
13.05.09,21:02
Na RLFO označíš, že sa jedná o dohodu.
gabriela2579
14.05.09,05:21
Súhlasím s Renčou, ak má uzatvorenú dohodu, môžeš ho odhlásiť, pretože rozdiel je v tom, že ak má dohodu, predpokladám, že nevykonáva svoju prácu každý deň. Ak by si mala riadny pracovný pomer, to by bolo iné, tam potrebuješ mať presne deň, kedy umrel, nakoľko sa mu podľa tohto dátumu - do ktorého u vás pracoval - vypočítava aj plat a vymeriavací základ na ELDP.

a ešte dopĺňam
§ 226 odsek 5 ZP:

Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa
súčasťou dedičstva.





Nečakaj na úmrtný list - kto vie kedy ti ho doručia - veď predsa dohodárov musíš odhlásiť nasledujúci deň po skončení dohody a skončení práce.