bbbbb
05.08.08,08:51
Dobrý deň! Sme platcovia DPH. Zákazníkovi posielame tovar na dobierku. Okrem predajnej ceny účtujeme aj poštovné a balné. Máme k poštovnému pripočítať aj DPH? Ako mám zaúčtovať faktúru. Ďakujem.
Tweety
05.08.08,06:53
Dobrý deň! Sme platcovia DPH. Zákazníkovi posielame tovar na dobierku. Okrem predajnej ceny účtujeme aj poštovné a balné. Máme k poštovnému pripočítať aj DPH? Ako mám zaúčtovať faktúru. Ďakujem.
Áno, tieto náklady vstupujú do ceny tovaru, a teda rovnako podliehajú dph.
betka
05.08.08,16:27
§ 22
Základ dane pri dodaní
tovaru a služby

(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.

(2) Do základu dane podľa odseku 1 sa zahŕňajú aj

a) iné dane, clá a poplatky vzťahujúce sa na tovar alebo službu,
b) súvisiace náklady (výdavky), ako napríklad provízia, náklady na balenie, náklady na prepravu a náklady poistenia požadované dodávateľom od kupujúceho alebo zákazníka.
redie
20.08.08,16:37
Otazka:

Zo zahranicia (napr nemecko) je vyrazne lacnejsie postovne do ciech ako na slovensko.

vie mi niekto poradit, ako by som si mohla nechat zasielat veci na dobierku z nemecka do ciech? zevraj sa to kedysi dalo...

dakujem
redie
05.09.08,12:42
posuvam otazku

dakujem
Chobot
05.09.08,12:52
Otazka:

Zo zahranicia (napr nemecko) je vyrazne lacnejsie postovne do ciech ako na slovensko.

vie mi niekto poradit, ako by som si mohla nechat zasielat veci na dobierku z nemecka do ciech? zevraj sa to kedysi dalo...

dakujem

Dosť o tom pochybujem, že je možné zaslať dobierku z Nemecka do Čiech či na Slovensko. Samotnú poštovú zásielku je možné poslať, aj je možné že sú lacnejšie do ČR (neviem, neoveroval som si to), ale v prípade zasielania peňazí (teda dobierka) to nie je možné, lebo to je cezhraničný platobný styk a to pošta určite nerobí.

Takže dobierka z Nemecka - myslím, že nie. Kde si videl, že to je/bolo možné? Ja som to raz zisťoval a neoblo to možné (niečo som chcle kúpiť cez ebay). Dokonca na SK ani neposielali vydražené veci.
Ester plus
25.06.09,07:59
Ako postupovať v prípade, keď sa zaslala dobierka zákazníkovi na 500 EUR na túto sumu bola vystavená aj faktúru. Do faktúry sa ale neazapočítalo poštovné. Keď sa dobierka na pošte zasilala zaplatilo sa aj poštovné a to sa zahrunulo aj do ceny na sprievodke, takže teraz zákazník zaplatil viac ako je na faktúre. Je potrebné túto sumu poštovného dodaniť?
Ester plus
25.06.09,08:18
Alebo je možné túto sumu považovať za prechodnú položku?
babi2
28.06.09,11:14
Ako postupovať v prípade, keď sa zaslala dobierka zákazníkovi na 500 EUR na túto sumu bola vystavená aj faktúru. Do faktúry sa ale neazapočítalo poštovné. Keď sa dobierka na pošte zasilala zaplatilo sa aj poštovné a to sa zahrunulo aj do ceny na sprievodke, takže teraz zákazník zaplatil viac ako je na faktúre. Je potrebné túto sumu poštovného dodaniť?
Na faktúre malo byť uvedené aj poštovné s DPH, určite sa to nedá považovať za prechodnú položku
Ester plus
29.06.09,05:17
Ďakujem.