AlaNR
05.08.08,09:56
Ahojte, mám taký problémik.
Trošku som a pustila do rekonštrukcie domu a mám teraz "v merku" opravu vstavanej skrine v rozmere cca 2,40 x 1,90m.
Nakoľko je korpus skrine zachovalý aj dispozične dobre riešený (robená bola na mieru), chcela by som vymeniť len predné dvere. Teraz je na nej celkovo 12 dvierok a 4 šuflíky.
Tieto by som chcela odmontovať a dať spraviť len dvoje veľké posuvné dvere.
Podľa toho, čo som pozerala na internete by mi úplne stačili v oceľovom ráme s drevotrieskovými výplňami.
Neviete mi poradiť v okolí Nitry nejakú firmu, ktorá by to spravila?
Neviete si zároveň tipnúť cenu?
Počula som, že síce aj Rolldor to robí, ale je vraj veľmi drahý...
kukučka
05.08.08,18:36
Počula som, že síce aj Rolldor to robí, ale je vraj veľmi drahý...
Záleží na koho trafíš, moja kamoška si dala robiť komplet na celú stenu a zjednala cenu na polovicu. Skúšaj, držím palce.
mareko
05.08.08,18:44
V NR je myslim aj Indeco (ale urobi to takmer kazdy stolar). Ja mam presne tak vyuzite jestvujuce korpusy z dvoch starych skrin (mali 4 x 2 zasuvacie dvierka). Skrina je 2,7 m dlha a 2,45 vysoka. Teraz ma troje zasuvaciek, jedny su zrkadlove, dvoje drevotrieskove a stalo to cca 13 000.- Sk. Este mi tam dorabali do stredu jednu malicku policku. Bola to jedna z lacnejsich (ak nie najlacnejsich), co sa tyka list a tak). ;) ;) ;)
AlaNR
06.08.08,05:00
Diky moc. To Indeco pozriem, skôr sa mi to spája s oknami, nevedela som, že robia aj takéto veci.
Vraj aj u nás jednen stolár by to spravil, včera som sa dozvedela...
Budem pátrať. Ak sa mi niečo podarí, dám vedieť.
charonme
12.08.08,12:37
Rolldor ... je vraj veľmi drahý Ked porovnavas hlinikove ramy s odpruzenymi odhlucnenymi viacloziskovymi kolieckami s vyplnou z bezpecnostneho foliovaneho zrkadla vertikalne predelovaneho s nejakym fajnym lakovanym drevom od roldoru oproti ocelovym ramom s najobycajnejsimi kolieckami a vyplnou, tak ano, roldor je drahy.
.
Odporucam zobrat 2-3 reklamne casopisy + pozriet sa do zlatych stranok na stolarov, povyberat si z nich zodesat takych ktori maju uvedenu e-mailovu adresu, napisat im presne poziadavky (rozmery, materialy) a vypytat si od nich pribliznu cenu. Nebol by som prekvapeny keby ti roldor poslal ponuku v podpriemernej cene pri pouziti rovnakych materialov.
krater
29.01.10,14:52
Prosim vas vie mi niekto poradit nejaku firmu na posuvne dvere nemyslim na stavane skrine ale do interieru kedy nechceme pouzit klasicke dvere ale posuvne.
Viem o firme sapeli ale chcela by som najst nejako cenovo prijatelnejsiu firmu.
Dakujem!
Laco-monter
30.01.10,22:18
Nevolať firmu,

pokupiť potrebné diely a spraviť to svojpomocne.
malyklaun
31.01.10,17:30
nuz ja som dal vyrezat v baumaxe dvere z drevotriesky, na karticku baumaxu to robia zdarma, takze plati sa len za m2 a v naceva (to je obchod s kovanim, uchytmi madlami a pod) som kupil kolajnice (zial len 2m kus) pozostavali zo spodnej kolajnice, vrchnej kolajnice a jednej sady koliesok, kupil som madla na drevotriesku (rozumej hrany, ktore sa nasunu po dlhsej strane) a dorazove stetinky, a zo spodu som dvere opaskoval, material vysiel na cca 40 € plus 60 € za dvere (2 ks 2,6x0,7m) takze material do stovky a zbytok za robotu, nie som nejaky extra sikovny a tak mi to trvalo asi 3 hodiny
liduska
31.01.10,18:27
nuz ja som dal vyrezat v baumaxe dvere z drevotriesky, na karticku baumaxu to robia zdarma, takze plati sa len za m2 a v naceva (to je obchod s kovanim, uchytmi madlami a pod) som kupil kolajnice (zial len 2m kus) pozostavali zo spodnej kolajnice, vrchnej kolajnice a jednej sady koliesok, kupil som madla na drevotriesku (rozumej hrany, ktore sa nasunu po dlhsej strane) a dorazove stetinky, a zo spodu som dvere opaskoval, material vysiel na cca 40 € plus 60 € za dvere (2 ks 2,6x0,7m) takze material do stovky a zbytok za robotu, nie som nejaky extra sikovny a tak mi to trvalo asi 3 hodiny
Môžeš prosím, pridať foto hotových dvier?Vďaka.
malyklaun
21.03.10,18:00
nuz ak zistim ako sa to robi, tak ano :o)
malyklaun
27.03.10,04:18
myslel som, ze sa da do temy vlozit obrazok ako priloha, a toto som nevedel
ale vytvoril som si album, tak si to tam mozte pozriet
mk
dodo g
27.03.10,04:41
milan t
20.12.10,20:59
Ahojte mne robila posuvne dvere na skrinu firma MOSTOL z Brezna do 7 dni som ich mal aj zamontovane, su dobre a idu potichu. Aj cele skrine robia v dobrych cenach.Robia pre cele SK. Odporučam
dobremag
07.04.11,18:45
dobrou pomocou je aj služba drevotrieska.com