Libi
25.04.05,07:57
Vyskočil mi jeden problém: Zrazu sa najvyšší dohodli, že navyšujú cenu od 1.1.2005 a ja to mám dofaktúrovať a som v keli. Služby poskytujeme mesačné a aké dať na faktúru zdaniteľné plnenie? Jedná sa o 0,5 ml DPH-áčku, takže mi to stojí za premyslenie.
Múdrejší poraďte
petra:-)
25.04.05,08:13
Podľa môjho názoru môžte postupovať podľa § 25 ods.1 písm.c). Potom rozdiel medzi pôvodným a opraveným základom dane a daňou uvediete v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane. Faktúru vystavíte podľa § 75 ods. 7.
účtovník 007
25.04.05,11:57
Súhlasím s Petrou.
Libi
26.04.05,05:19
ďakujem, ozrejmili ste mi to.