vlaka0
05.08.08,12:37
Ahoj Poradáci, potrebujem poradiť.

Prišla nám refakturácia služieb od neplatcu DPH, čiže faktúra neobsahovala DPH. Môžme alebo nemôžme si odpočítať DPH ak pôvodná faktúra bola s DPH?

Za odpovede vopred ďakujem.
evina
05.08.08,10:46
Ahoj Poradáci, potrebujem poradiť.

Prišla nám refakturácia služieb od neplatcu DPH, čiže faktúra neobsahovala DPH. Môžme alebo nemôžme si odpočítať DPH ak pôvodná faktúra bola s DPH?

Za odpovede vopred ďakujem.

Predpokladám, že pôvodná faktúr bola na daného neplatiteľa, takže Vás sa to netýka ...

Vy máte doklad bez DPH, tak nemáte čo odpočítavať...
azla
05.08.08,10:47
Ahoj Poradáci, potrebujem poradiť.

Prišla nám refakturácia služieb od neplatcu DPH, čiže faktúra neobsahovala DPH. Môžme alebo nemôžme si odpočítať DPH ak pôvodná faktúra bola s DPH?

Za odpovede vopred ďakujem.

Pre teba je dokladom na účtovanie faktúra od neplatcu Dph.

Keďže neplatca na svojej fa dph neuvádza, nemáš si ani čo odpočítať.

Ak by si bola nakúpila priamo od platcu, vtedy by si mohla uvažovať o odpočítaní Dph.
vlaka0
12.08.08,11:52
Ďakujem
fizzy
21.08.08,08:54
nechcem zakladat novu temu.
mame prijmovy pokladnicny doklad od platcu DPH ale nieje na nom rozdelena suma na bez DHP, DPH a spolu. Je tam iba spolu. (nejedna sa o uhradu faktury ani nic podobne, klasicky PPD) Takyto doklad si nemozem uplatnit pri DPHcke?
Zoltán Kovács
21.08.08,10:04
nechcem zakladat novu temu.
mame prijmovy pokladnicny doklad od platcu DPH ale nieje na nom rozdelena suma na bez DHP, DPH a spolu. Je tam iba spolu. (nejedna sa o uhradu faktury ani nic podobne, klasicky PPD) Takyto doklad si nemozem uplatnit pri DPHcke?

Ak nesplňa náležitosti podľa §71 zákona o DPH, tak nie.
slavka1881
21.08.08,13:28
Tiež mám otázku k refakturácii. Zahraničný partner nám faktúruje opravu stroja, ktorý sme mu dodali, ja to faktúrujem ďalej nášmu dodávateľovi. Pri faktúre zo zahraničia urobím samozdanenie a ďalej prefaktúrujem s DPH keďže to je slovenský dodávateľ?
pavol54
21.08.08,19:11
Tomu nerozumiem PPD spravidla k ničomu priraďujem podľa mňa len k faktúre, lebo ak predávate tovar cez ERP tak k tomu PPD nemusí byť, a ako inak chce prísť firma k peniazom, ovšem ak si ich nepožičia potom je však otázka dph irelevantná
ondrejvla
21.08.08,19:36
Tiež mám otázku k refakturácii. Zahraničný partner nám faktúruje opravu stroja, ktorý sme mu dodali, ja to faktúrujem ďalej nášmu dodávateľovi. Pri faktúre zo zahraničia urobím samozdanenie a ďalej prefaktúrujem s DPH keďže to je slovenský dodávateľ?

Ty to fakturuješ ďalej vášmu odberateľovi s DPH, pre teba je to odberateľská faktúra. No a samozrejme že s DPH, veď si si ju predsa samozdanila pri zahraničnej DF z EÚ - aspoň predpokladám, lebo inak by sa muselo jednať ododanie tovaru z tretích krajín, teda s JCD.
Dúšava
29.09.08,12:20
Dobrý deň, mám otázku k refakturácii. Jedná sa o strážnu službu.
Klient je česká firma, stráži sa objekt na Slovensku, ktorý zabezpečuje slovenská firma ako subdodávku pre moju českú. Každý je registrovaný v svojej krajine.
Fakturácia bude asi takto:
Slovenský subdodávateľ vyfaktúruje českej firme so slovenskou daňou, t.j. česká nemá nárok na odpočet.
Česká prenesie daňovú povinnosť na slovenského odberateľa,
alebo ?
Neviem či je to služba podľa par. 15, mám v tom chaos.
Vopred ďakujem za vaše názory.
krina
30.09.08,07:45
Dobrý deň,
poprosila by som o radu,
neviem či sa dá uhradiť DPH v hotovosti, na aký účet, akou formou. Za odpoved dakujem vopred.
vikinka
30.09.08,07:47
Dobrý deň,
poprosila by som o radu,
neviem či sa dá uhradiť DPH v hotovosti, na aký účet, akou formou. Za odpoved dakujem vopred.
Nie,DPH sa uhrádza prevodom cez banku,na účet svojho príslušného DÚ,kde je daňovník registrovaný.
rodina1
30.09.08,12:32
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať (možno pre niekoho banálna otázka), ak 25.10. pripadá na sobotu, posledným dňom na podanie daňového priznania k DPH a zaplatenie DPH je pondelok 27.10.?Ďakujem.
Anja111
30.09.08,12:55
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať (možno pre niekoho banálna otázka), ak 25.10. pripadá na sobotu, posledným dňom na podanie daňového priznania k DPH a zaplatenie DPH je pondelok 27.10.?Ďakujem.
Áno.
rodina1
30.09.08,13:25
Áno.
Ďakujem.
Dúšava
03.10.08,10:47
Dobrý deň, mám otázku k refakturácii. Jedná sa o strážnu službu.
Klient je česká firma, stráži sa objekt na Slovensku, ktorý zabezpečuje slovenská firma ako subdodávku pre moju českú. Každý je registrovaný v svojej krajine.
Fakturácia bude asi takto:
Slovenský subdodávateľ vyfaktúruje českej firme so slovenskou daňou, t.j. česká nemá nárok na odpočet.
Česká prenesie daňovú povinnosť na slovenského odberateľa,
alebo ?
Neviem či je to služba podľa par. 15, mám v tom chaos.
Vopred ďakujem za vaše názory.

Nikto mi nevie odpovedať ?
Dúšava
06.10.08,10:32
Nikto mi nevie odpovedať ?
Posúvam .......
Táňa2008
06.10.08,11:11
Nikto mi nevie odpovedať ?
Podla mna je to § 15/1 - teda miesto dodania sluzby je miesto kde ma dodavatel sluzby svoje sidlo. To znamena, ze slov. firma vyfakturuje so slov. danou. Ceska firma si potom moze ziadat dan podla § 56.
atka4
06.10.08,11:30
nechcem zakladat novu temu.
mame prijmovy pokladnicny doklad od platcu DPH ale nieje na nom rozdelena suma na bez DHP, DPH a spolu. Je tam iba spolu. (nejedna sa o uhradu faktury ani nic podobne, klasicky PPD) Takyto doklad si nemozem uplatnit pri DPHcke?
Pýtajte si k tomu PPD daňový doklad - faktúru alebo dodací list, ktorý bude spĺňať náležitosti daň. dokladu podľa § 71 Zákona o DPH.