ichromekova
05.08.08,11:41
Ahojte poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Kúpili sme v spoločnosti nákladné vozidlo a ako som zistila, chceme ho používať aj na prevoz iným subjektom,
čiže budeme prevádzať prepravné služby.
Na čo všetko nesmieme zabudnúť, nemám s tým skúsenosť, a nemáme ani v živnosti prepravné služby.
Ako máme pokračovať, aby sme niečo neporušili?
Ak niekto má s týmto skúsenosť, poprosila by som, keby
mi poradil, veľmi by mi pomohol. Díky.
Ivetasp
05.08.08,11:28
na prepravu potrebujete koncesiu, a na koncesiu niekoho - zodpovedného zástupcu, kto má dopravnú školu alebo pracoval v doprave alebo má odbornú spôsobilosť. A keď budete mať vybavenú koncesiu, môžete začať a dopravou pre cudzie firmy
zalobaba
05.08.08,11:38
na prepravu potrebujete koncesiu, a na koncesiu niekoho - zodpovedného zástupcu, kto má dopravnú školu alebo pracoval v doprave alebo má odbornú spôsobilosť. A keď budete mať vybavenú koncesiu, môžete začať a dopravou pre cudzie firmy

NESÚHLASÍM, táto RADA nie je kompletná...... Najprv je potrebné vedieť, či spomenuté nákladné vozidlo má hmotnosť do 3,5 t alebo viac.....

Navrhujem ADMINOVI pridať pod každý príspevok nielen možnosť SÚHLASÍM ale aj NESÚHLASÍM.
Ivetasp
05.08.08,12:36
A sory, zabudla som vlastne, že nákladné vozidlo môže byť aj vozidlo do 3,5 tony, to som si neuvedomila. Ale aj tak musia byť v živnosti uvedené prepravné služby, alebo sa mýlim? Teda ak to chcú prepravu robiť aj pre iné subjekty, nie iba pre seba.
Maronni
05.08.08,13:34
Aspon pokial viem ja v pripade ako je dodavka do 3,5t je potrebne mat na to iba zivnost a neviem o ziadnej koncesii ani o odbornej osobe... Vodocsky preukaz, Evidencia kilometrov do tlaciv atd...