j.durinova
25.04.05,10:04
zdravím všetkých,
chcela by som Vás poprosiť, či máte niekto už informácie o elektronickom zasielaní výkazov a príloh k výkazom do zdravotných poisťovní,ako sa treba prihlásiť ako firma, ako to treba odosielať a či si treba nachystať aj pevné nervy, podľa vzoru sociálnej poisťovne. Ak viete napíšte prosím, kde sa tieto
informácie dajú nájsť. ďakujem
Livia2
25.04.05,08:24
Neviem ako pri ostatných poisťovniach, ale Všeobecná na to ešte nenabehla.
DanielaSL
26.04.05,05:39
Mne povedala kamarátka , čo pracuje na Všeobecnej , že sa posunul dátum a malo by sa to robiť od 1.7. , ale aj tento dátum sa im zdá , že to ešte nebude.
endrju
26.04.05,07:12
Z "dobre informovaných zdrojov" mám informáciu o tom, že je pravdepodobný posun termínu elektronického odosielania výkazov do zdravtných poisťovní na 2. polrok tohoto roku. Okrem toho sa údajne pracuje na zjednotení "rozhraní" pre podávanie elektronických hlásení a ak sa to podarí, bude stačiť jedna GRID karta pre sociálku a všetky zdravotné poisťovne. Zatiaľ však neverím tomu, že niečo také sa podarí v dohľadnom čase.
Na internete na túto tému je možné nájsť nejaké informácie na stránkach:
1. úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou:
www.udzs.sk
2. zdravotné poisťovne:
- www.vszp.sk (Všeobecná)
- www.sideria.sk
- www.vzpd.sk (Dôvera)
- www.apollo.sk
- www.szp.sk (Spoločná)
Stránky zobrazuje spoľahlivo Internet Explorer. Ostatné internetové prezerače majú so zobrazovaním údajov dosť často problémy.
endrju
26.04.05,14:54
Jeden doplnok k predchádzajúcim informáciam.

Dnes som si našiel chvíľu času na prelistovanie stránok poisťovní a úradu.
Úrad má od 31.3.2005 zverejnený nový vestník s pravidlami pre elektronický formát hlásenia a dokonca aj vzor jednotného tlačiva "papierového" hlásenia.

Zo zdravotných poisťovní má niečo urobené len Sideria, ale k podrobným informáciam sa bez zaregistrovania v poisťovni "bežný smrteľník" nedostane. Možno počas najbližšieho víkendu niečo "vyhodia" poisťovne na internet, aby od pondelka mohli začať "buzerovať" platiteľov. Cez víkend totiž uplynie termín, ku ktorému mali mať poisťovne pripravené elektronické zasielanie hlásení. To, že na prípravu potrebujú nejaký čas aj softvérové firmy, to nikoho nezaujíma ani na úrade a ani v poisťovniach...
medulina
26.04.05,16:19
Práve dnes som dostala odpoveď na môj dotaz zo SIDERIE.

Prikladám :

Od 16. febrára 2005 môžu platitelia podávať cez našu internetovú stránku
www.sideria.sk (http://www.sideria.sk) elektronické výkazy o preddavkoch na poistné podľa pravidiel
platných od 1. januára 2005.
Elektronické výkazy sú prijímané podľa nového dátového rozhrania, ktoré
nájdete taktiež na našej internetovej stránke.

Pre podanie elektronickej verzie výkazu o preddavkoch na poistné musí mať
platiteľ vystavenú GRID KARTU. Pomocou prideleného mena, hesla a grid karty
sa môže platiteľ prihlásiť do Privátnej zóny a výkaz odoslať.

Privátna zóna je dostupná aj cez hlavné menu našej internetovej stránky Pre
platiteľov / Privátna zóna.

Grid karty pre prihlásenie do Privátnej si zóny môžete požiadať na pobočke
zdravotnej poisťovne, pod ktorú patríte alebo si ju objednať na bezplatnej
telefónnej linke 0800 150150.
Potrebujeme k tomu Vaše identifikačné údaje (IČO, názov firmy). Prevziať GK
môže konateľ firmy alebo poverená osoba, ktorá prinesie splnomocnenie.


Prajeme Vám pekný deň.
Asistenčná služba
Sideria - Istota, zzp
Zita4
09.08.05,08:14
Chcem sa Vás opýtať, aké máte skúsenosti s elektronickým zasielaním výkazov do zdravotných poisťovní. :confused: Mne funguje "normálne" len Spoločná ZP (odošlem cez e-portál, vytlačím krycí list, dám na podpis a pošlem na poisťovňu). Apollo mám odoslané, asi aj akceptované, ale krycí list nikde. Dôvera mi ešte nezaslala PIN kód, mám od nich len alfanumerický kód, takže som nič memohla zaslať.
Zita4
23.08.05,06:09
Mohol by mi niekto napísať, aký má názov súboru na elektronické zasielanie výkazov do ZP Dôvera? Nechce mi akceptovať názov v tvare, aký je požadovaný (x514rrmm.nnn). Neviem, kde robím chybu. Názov za júl som dala: N5140507.001
endrju
24.08.05,10:52
Mohol by mi niekto napísať, aký má názov súboru na elektronické zasielanie výkazov do ZP Dôvera? Nechce mi akceptovať názov v tvare, aký je požadovaný (x514rrmm.nnn). Neviem, kde robím chybu. Názov za júl som dala: N5140507.001
Údajne bude akceptovaný už len názov v tvare x514rrrrmm.nnn (N514200507.001).
Rovnaký problém sme zaregistrovali aj vo VšZP. Z trenčianskej pobočky VšZP sa nám včera vrátila disketa s rovnakým "chybovým hlásením". Okrem toho nám tento týždeň telefonujú zákazníci "ako diví", že im zdravotné poisťovne vracajú diskety s rovnakými "chybovými hláseniami".

Takže chybu robíš jedine v tom, že iniciatívne nechodíš denne "leštiť kľučky" v zdravotných poisťovniach, aby si zistila najaktuálnejšie informácie o výmysloch, ktoré si svojvoľne zavádzajú zdravotné poisťovne v rozpore s pokynmi ÚDZS. O vydaní nového pokynu nie sú známe žiadne informácie, ale napriek tomu "ľudová tvorivosť" poisťovní nepozná hraníc. :mee:
Zita4
24.08.05,11:23
Ďakujem Andrej, som rada, že si sa mi ozval. Hneď to idem skúsiť. Nebyť porady, tak neviem ... :o
SilviaS
24.08.05,11:26
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!!!!
Musí zamestnávateľ oznamovať niečo poisťovni ked zamestnanec sám
zmení poisťovnu na inú!!!!!!!!!!!!!:D :p

Ďakujem Silvia:)
Martina80
24.08.05,11:29
Myslím si, že ho musí odhlásiť zo starej a prihlásiť do novej .
Zita4
24.08.05,11:30
Nie, Silvia, od 1.1.2005 do 31.8.2005 zamestnanec si musí sám vybaviť všetky záležitosti ohľadom prihlasovania a odhlasovania na ZP. Od 1.9.2005 to bude znovu musieť robiť zamestnávateľ za svojich zamestnancov.
SilviaS
24.08.05,11:31
Ďakujem pekne za odpoved!!!:p

Prajem príjemný den!!!!!;)

Silvia:)
Zita4
24.08.05,11:34
Údajne bude akceptovaný už len názov v tvare x514rrrrmm.nnn (N514200507.001).
Rovnaký problém sme zaregistrovali aj vo VšZP. Z trenčianskej pobočky VšZP sa nám včera vrátila disketa s rovnakým "chybovým hlásením". Okrem toho nám tento týždeň telefonujú zákazníci "ako diví", že im zdravotné poisťovne vracajú diskety s rovnakými "chybovými hláseniami".

Takže chybu robíš jedine v tom, že iniciatívne nechodíš denne "leštiť kľučky" v zdravotných poisťovniach, aby si zistila najaktuálnejšie informácie o výmysloch, ktoré si svojvoľne zavádzajú zdravotné poisťovne v rozpore s pokynmi ÚDZS. O vydaní nového pokynu nie sú známe žiadne informácie, ale napriek tomu "ľudová tvorivosť" poisťovní nepozná hraníc. :mee:Na e-portáli Dôvery som sa snažila poslať súbor v tvare N514200507.001 a vypísalo mi červenou chybu presne tú istú ako predtým. Ja už teda neviem, čo si mám o tom myslieť. :confused: Ostatné júlové výkazy do ZP mám zatiaľ akceptované, takže nejdem pokúšať osud :D .
endrju
24.08.05,15:05
Na e-portáli Dôvery som sa snažila poslať súbor v tvare N514200507.001 a vypísalo mi červenou chybu presne tú istú ako predtým. Ja už teda neviem, čo si mám o tom myslieť. :confused: Ostatné júlové výkazy do ZP mám zatiaľ akceptované, takže nejdem pokúšať osud :D . Zita, tak tomu "nechňápem". Som veľmi zvedavý, čo to má znamenať. Skúsim ešte "prevetrať" moje známosti v Dôvere. Možno sa niečo dozviem. Ak budem mať nové informácie, ozvem sa. Prajem pevné nervy pri boji s úradníkmi žijúcimi z našich peňazí (úradníci si to však vôbec nechcú uvedomiť :mee: ).
Zita4
24.08.05,18:38
Ďakujem Andrej, cením si, že sa mi snažíš pomôcť. A tým aj ostatným poraďákom. :)
Angela
14.09.05,07:35
Potrebovala by som poradiť ohľadom elektronického zasielania výkazov ZP.
Štruktúra pre výstup je daná . Názov nie?
V našom software sa vytvoria súbory pre poisťovne s nazvom len Dôvere sa názov nepáči.
Mám reklamovať software(neuznajú to) alebo má mzdová účtovníčka súbor premenovávať? (čo sa jej nepáči)

Okrem toho bol problém s jej zeregistrovaním do Apolla
Pri odosielaní výkazu treba aby mala administrátorske práva.

VSZP ešte nemá elektronické zasielanie?

Vďaka.
Magma
14.09.05,10:22
Do Dôvery som ani ja nevedela poslať el.výkaz, tak som ho poslala na diskete som zvedavá na odozvu, podľa mňa ten problém je asi v poisťovni. Do VšZP zatiaľ tiež dávame disketu. Apollo neviem.
endrju
14.09.05,15:48
Najhoršie je, že ani poisťovne poriadne nevedia ako by to chcelo u nich fungovať. :mee:
Mirka D
05.10.05,05:23
Platí, že výkazy el.formou musí predložiť iba zamestnávateľ, ktorý má do 1 zdravotnej poisťovne nad 20 poistencov? Ak mám menej môžem posielať tak ako doteraz - písomne poštou?
ondrejvla
01.06.06,21:22
Prosím Vás máte niekto skúsenosti so zasielaním elektronických výkazov do ZP? Ja sa dnes pokúšam na základe protokolu o registrácii už 9 hodín!!!! postupovať presne tak, ako je je v protokole z VŠZP. Napr. Vydaný certifikát nainštalovať z adresy : www.disig.sk - ale nemám šancu, zabitý deň aj hodiny! No my máme služby, a ja sprostá! - som chcela všetky výkazy posielať elektronicky! To sú služby ako aj predvolebné sľuby! Chcela som byť šikovná a zostala som - no blbá!
Môžem i napriek tomu, že som zaregistrovaná na elektronické podávanie výkazov zasielať tieto naďalej poštou, alebo podaním osobne? Prečo aj zdravotná poisťovňa nemá také jednoduché podávanie výkazov ako Sociálka?
ondrejvla
02.06.06,10:47
Nemá nik prosím skúsenosti, či možno ďalej zasielať výkazy papierovou formou i napriek tomu, že ste zaregistrovaní na elektronické podávanie?
Ďakujem za každú radu.
lenkak
02.06.06,17:18
Vlasta tvoj dotaz som napísala do VŠZP formou otázky, keď mi zodpovedajú odpoveď Ti prepošlem.
ondrejvla
02.06.06,18:02
Lenka, dnes som sa do VŠZP Žilina dovolala, vraj si musím stiahnuť ich program na výkazy, tam si ich vypracovať, k tomu nejakú knižnicu a musím mať PC a softy, ktorú podporujú ten program! No umelci, čo to vymysleli!
V SZP je to ako aj v SP, si zaregistrovaná, vyplníš, potvrdíš GRID kartou a máš po probléme! Keby som bola vedela, že na SP to musia mať aj v papierovej forme a opečiatkované, veru by som nebola taká aktívna a poprihlasovala všetky firmy. Je pravda, že iniciatívny blbec, horší ako triedny nepriateľ !
lenkak
02.06.06,18:05
Vlasta využívaš len technológiu, len škoda, že to nemajú dokonale spracované.
lenkak
02.06.06,18:07
SP - elektronicky musím používať,je to lahoda, ale so ZP sa vôbec nehrniem, radšej si tlačivo vypíšem ručne. Ale v MRP sa dá spraviť export tak ako pre SP aj pre ZP. A tento vygenerovaný súbor treba poslať.
ondrejvla
02.06.06,18:12
SP - elektronicky musím používať,je to lahoda, ale so ZP sa vôbec nehrniem, radšej si tlačivo vypíšem ručne. Ale v MRP sa dá spraviť export tak ako pre SP aj pre ZP. A tento vygenerovaný súbor treba poslať.

Lenka aj v MRP DOS? Nevieš radu? Ak áno daj na Poradu, prosím!
lenkak
02.06.06,18:20
Vlasta Dos verziu som nevidela aj 3 roky.
Skús podľa ísť toho ako robíš výkazy pre SP:

Po spustení programu Mzdy a personalistika za predpokladu, že sú vypočítané poistné organizácie, v menu Mzdy - Tlačové zostavy - Poistné a odvod dane - "T" - Výkaz pre Sociálnu poisťovňu - Tlačová zostava - Pokračovať - Export do XML (CTRL+E) - Pokračovať. Program pripraví názov súboru podľa výplatného obdobia, užívateľ však môže pripravenú cestu a názov zmeniť - najmä cestu v prípade, že užívateľ bude počítať mzdy viacerým firmám.
ondrejvla
02.06.06,18:26
Vlasta Dos verziu som nevidela aj 3 roky.
Skús podľa ísť toho ako robíš výkazy pre SP:

Po spustení programu Mzdy a personalistika za predpokladu, že sú vypočítané poistné organizácie, v menu Mzdy - Tlačové zostavy - Poistné a odvod dane - "T" - Výkaz pre Sociálnu poisťovňu - Tlačová zostava - Pokračovať - Export do XML (CTRL+E) - Pokračovať. Program pripraví názov súboru podľa výplatného obdobia, užívateľ však môže pripravenú cestu a názov zmeniť - najmä cestu v prípade, že užívateľ bude počítať mzdy viacerým firmám.

Lenka, bola som si to vyskúšať, uložilo mi to na disk, ale teraz ešte tak vedieť, ako to tam nájdem, aby sa to dalo použiť pre zaslanie elektronickou formou do SP? Tak taký umelec už nie som!
lenkak
02.06.06,18:31
Ak si nemenila cestu, tak by Ti to malo uložiť do adresára kde máš nainštalované MRP. Zvyčajne to býva: C\mrp\číslo firmy, ak ich mas viac\export
ondrejvla
02.06.06,18:33
Ak si nemenila cestu, tak by Ti to malo uložiť do adresára kde máš nainštalované MRP. Zvyčajne to býva: C\mrp\číslo firmy, ak ich mas viac\export

No tak to teda nemám šancu... Nevadí, budem ďalej klasicky!
lenkak
02.06.06,18:35
No tak to teda nemám šancu... Nevadí, budem ďalej klasicky!
Raz si dáme cez leto také malé rande :D
Malý výlet mi neuškodí.Už minule som sa Ti sľubovala na tú Píseckú, ale ....
ondrejvla
02.06.06,18:40
Raz si dáme cez leto také malé rande :D
Malý výlet mi neuškodí.Už minule som sa Ti sľubovala na tú Píseckú, ale ....

Už teraz sa teším!
litu
10.07.06,05:15
Lenka, ja s posielanim vykazov elektronicky do ZP nemam problem,no s SP ano. Oni chcu to mat aj opeciatkovane. Ked tam nie je peciatka , tak to musim poslat aj rucne. Rozmyslala som o programe kde si vlozim obrazok (peciatku s podpisom) do pdf. Aby som to nemusela poslat klasicky. Ako to posielas na SP po ulozeni suboru???
alušik
10.07.06,05:25
Lenka, ja s posielanim vykazov elektronicky do ZP nemam problem,no s SP ano. Oni chcu to mat aj opeciatkovane. Ked tam nie je peciatka , tak to musim poslat aj rucne. Rozmyslala som o programe kde si vlozim obrazok (peciatku s podpisom) do pdf. Aby som to nemusela poslat klasicky. Ako to posielas na SP po ulozeni suboru???
Tak z toho som dosť prekvapená...:eek: Pôvodne som po odoslaní el. výkazu do SP vytlačila zaslaný súbor - prednú stranu - z internetu, tú som opečiatkovala a zaslala.
Stalo sa nám začiatkom tohto roka, že klient omylom zaniesol aj papierový výkaz do SP, tak ho potom vyzvali, že výkaz nepredložil v el.forme - hoci podaný bol. Len ten, kto nahrával papierovú formu výkazu to stihol nahodiť skôr, ako spracovali elektronický výkaz. Vtedy som volala na SP, aby som na ich výzvu odpovedala, že to tam majú, tak mi bolo povedané, aby sme na sociálku už nič nenosili - ani tie predné opečiatkované strany.
Inak, ak je súbor elektronický, tak v ňom predsa žiadna pečiatka byť nemôže... Ak to pracovníčka vyžaduje, tak by som vytlačila z ich stránky, akú štruktúru má mať súbor a tam pečiatka určite spomenutá nie je.;) Tým by som jej oponovala.
litu
10.07.06,07:51
Tak z toho som dosť prekvapená...:eek: Pôvodne som po odoslaní el. výkazu do SP vytlačila zaslaný súbor - prednú stranu - z internetu, tú som opečiatkovala a zaslala.
Stalo sa nám začiatkom tohto roka, že klient omylom zaniesol aj papierový výkaz do SP, tak ho potom vyzvali, že výkaz nepredložil v el.forme - hoci podaný bol. Len ten, kto nahrával papierovú formu výkazu to stihol nahodiť skôr, ako spracovali elektronický výkaz. Vtedy som volala na SP, aby som na ich výzvu odpovedala, že to tam majú, tak mi bolo povedané, aby sme na sociálku už nič nenosili - ani tie predné opečiatkované strany.
Inak, ak je súbor elektronický, tak v ňom predsa žiadna pečiatka byť nemôže... Ak to pracovníčka vyžaduje, tak by som vytlačila z ich stránky, akú štruktúru má mať súbor a tam pečiatka určite spomenutá nie je.;) Tým by som jej oponovala.

Zo SP chcu posielanie aj elektronicky a prave preto ze tam nie je peciatka, tak aj klasickou postou. Nestaci im to len elektronicky, aspon mne to tak tvrdili. Takto je to dvojaka robota. Ak SP dovoli posielat len elektronicky cez grid kartu a nebude treba klasickou postou tak ako to je v ZP, tak to bude OK.
jankasm
10.07.06,08:08
Zo SP chcu posielanie aj elektronicky a prave preto ze tam nie je peciatka, tak aj klasickou postou. Nestaci im to len elektronicky, aspon mne to tak tvrdili. Takto je to dvojaka robota. Ak SP dovoli posielat len elektronicky cez grid kartu a nebude treba klasickou postou tak ako to je v ZP, tak to bude OK.

U nás to fungovalo rovnako, museli sme nosiť aj vytlačený opečiatkovaný výkaz. Ale myslím, že to bolo už v januári tohto roku, keď mi pani na SP povedala, že už nemusím nosiť nič, že stačí elektronický výkaz.
Magma
10.07.06,08:52
My to nosíme až dodnes a nikto nepovedal že netreba. Pošleme výkaz elektronicky a vytlačenú, opečiatkovanú kopiu odovzdáme v SP. Zase koľko pobočiek, toľko iných názorov, či požiadaviek!
kattka.c
10.07.06,09:08
kazdy mesiac ked nesiem do SP opeciatkovanu 1. stranu vykazu sa pytam ci to treba este stale nosit. Aj minuly tyzden mi bolo povedane, ze treba.
Jana Motyčková
10.07.06,09:57
30.6. bolo stretnutie programátorov so SP, kde som bohužiaľ nebola, ale vraj od 1.8. nebude treba do SP posielať opečiatkovanú stranu, tak isto zaslanie RF bude stačiť elektronicky.
jozefIK
10.07.06,11:58
30.6. bolo stretnutie programátorov so SP, kde som bohužiaľ nebola, ale vraj od 1.8. nebude treba do SP posielať opečiatkovanú stranu, tak isto zaslanie RF bude stačiť elektronicky.
Áno, vyplýva to z novely zákona 461/2003 v znení zákona 310/2006 §293q
Dada
12.07.06,07:58
Posielanie výkazov do Všzp je hotová maturita. Niečo strašné. Podarilo sa nám to odoslať, len teraz neviem, čo treba poslať na zdravotku. Treba vytlačiť nejaký dokument a ten zaslať? Ak áno, tak ktorý?
Posielanie výkazov na sociálku je úplne ľahučké, ale toto, čo Všzp vymyslela je des a hrúza.
Ela222
12.07.06,08:46
Na VSZP netreba už nič nosiť, žiadny papier. Jednoducho sa to len pošle cez elektronickú podatelňu a to je všetko.
Ela222
02.08.06,11:37
Chcem sa spýtať, že kedy je zamestnávateľ povinný zasielať výkaz na ZP elektronicky? Máme cca 130 zamestnancov, vacsina je v VSZP. Len jeden zamestnanec je v inej poistovni (SZP). Aj ked mám v tej poisťovni len jedného zamestnanca, tak aj tak musím zasielať elektronicky?
Dada
02.08.06,11:38
Chcem sa spýtať, že kedy je zamestnávateľ povinný zasielať výkaz na ZP elektronicky? Máme cca 130 zamestnancov, vacsina je v VSZP. Len jeden zamestnanec je v inej poistovni (SZP). Aj ked mám v tej poisťovni len jedného zamestnanca, tak aj tak musím zasielať elektronicky?

Ak máš v danej poisťovni 20 a viac zamestnancov, vtedy si povinná zasielať výkazy a oznámenia elektronicky.
alena11
02.08.06,11:52
Mne povedala kamarátka , čo pracuje na Všeobecnej , že sa posunul dátum a malo by sa to robiť od 1.7. , ale aj tento dátum sa im zdá , že to ešte nebude.

Na Všeobecné aj Apollo zasielam elektronické výkazy od januára 2006
Pezuma
02.08.06,11:55
Pobočka v Galante tiež potvrdzuje, že netreba odovzdávať výkaz v písomnej forme. Stačí elektronickou poštou.
jvp111
02.08.06,13:28
Mohol by mi niekto napísať, aký má názov súboru na elektronické zasielanie výkazov do ZP Dôvera? Nechce mi akceptovať názov v tvare, aký je požadovaný (x514rrmm.nnn). Neviem, kde robím chybu. Názov za júl som dala: N5140507.001

Zita4 skús n5140607.001 na júl, ty tam máš uvedený rok 2005, preto ti to nefunguje
Netka
03.08.06,06:28
Počula som, že výkazy, odhlášky a prihlášky do ZP by sa mali posielať už len elektronicky ak má podnik viac ako 20 zamestnancov.
Je to tak? Neviete niekto o tom viac.
Ďakujem
jankasm
03.08.06,06:56
Počula som, že výkazy, odhlášky a prihlášky do ZP by sa mali posielať už len elektronicky ak má podnik viac ako 20 zamestnancov.
Je to tak? Neviete niekto o tom viac.
Ďakujem

Áno, je to tak. Nad 20 zamestnancov - elektronicky, aj mesačný výkazy aj oznámenie zamestnávateľa o zmenách ..... (prihlášky, odhlášky). Myslím, že je to od 1.8.2006.
Martin Mocko
16.08.06,10:29
Zdravim.
Je mi takmer vsetko jasne. Iba jedna vec mi stale nejde do hlavy. MPRcko negeneruje zostavu (oznamenie zamestnavatela). A nemozem ani nikde najst nejaky soft, pomocou ktoreho mozem vytvorit spominanu zostavu. Nevie mi niekto prosim poradit...
Zita4
16.08.06,10:35
Zdravim.
Je mi takmer vsetko jasne. Iba jedna vec mi stale nejde do hlavy. MPRcko negeneruje zostavu (oznamenie zamestnavatela). A nemozem ani nikde najst nejaky soft, pomocou ktoreho mozem vytvorit spominanu zostavu. Nevie mi niekto prosim poradit...
Ten súbor má vygenerovať program, alebo si ho môžeš pracne vytvoriť v poznámkovom bloku.:D
Zita4
16.08.06,10:44
Zita4 skús n5140607.001 na júl, ty tam máš uvedený rok 2005, preto ti to nefunguje
Ja som ten príspevok (č.8 v tejto téme) písala ešte v roku 2005 ;) .
Už mi to dávno funguje (sa chvastám...:p ).
lenkak
16.08.06,16:56
Zdravim.
Je mi takmer vsetko jasne. Iba jedna vec mi stale nejde do hlavy. MPRcko negeneruje zostavu (oznamenie zamestnavatela). A nemozem ani nikde najst nejaky soft, pomocou ktoreho mozem vytvorit spominanu zostavu. Nevie mi niekto prosim poradit...

myslíš Hromadné oznámenie?
to MRP ani nechystá.
Jana Motyčková
16.08.06,18:48
Zdravim.
Je mi takmer vsetko jasne... To ti závidím.
endrju
16.08.06,19:37
Zdravim.
Je mi takmer vsetko jasne. Iba jedna vec mi stale nejde do hlavy. MPRcko negeneruje zostavu (oznamenie zamestnavatela). A nemozem ani nikde najst nejaky soft, pomocou ktoreho mozem vytvorit spominanu zostavu. Nevie mi niekto prosim poradit...
"Sólo" soft, ktorý by riešil iba generovanie hromadného oznámenia asi nenájdeš.
Zaobstaraj si taký mzdový soft, ktorý má generovanie hromadného oznámenia vyriešené. Názov softu radiť nebudem, dostal by som sa do "konfliktu záujmov" :D :cool: ;) :)
Oci
17.08.06,04:28
Už aj v Žiline v soc.poisťovni mi povedali, že pri elektronickom posielaní výkazov netreba nosiť opečiatkovanú stranu výkazu!
Inštalácia elektronickej podateľne do VŠZP - hotový pôrod. Podotýkam, že prvopôrod (moja prvá dcéra sa predierala na tento svet 15 hodín). Aj po úspešnom nainštalovaní sa mi nepodarilo odoslať výkaz. Spravil som ešte zúfalý pokus a osobný certifikát som preniesol z XP-čiek na počítač, kde mám Windows 98. A tam som to odoslal už bez problémov. Vlasta, obdivujem Tvoju trpezlivosť a vytrvalosť pri inštalácii.
H.B.
18.08.06,09:37
Posielanie výkazov do Všzp je hotová maturita. Niečo strašné. Podarilo sa nám to odoslať, len teraz neviem, čo treba poslať na zdravotku. Treba vytlačiť nejaký dokument a ten zaslať? Ak áno, tak ktorý?
Posielanie výkazov na sociálku je úplne ľahučké, ale toto, čo Všzp vymyslela je des a hrúza.
Úplne s tebou súhlasím...Tiež sa nám to podarilo,až po dlhšej dobe,len neviem, čo si mám vytlačiť z tej elektronickej podateľne.So sociálky si vytlačím výkaz, ale zo VŠZP si neviem vytlačiť výkaz,ktorý som poslala.Ale vraj sa dá vytlačiť,len neviem ako.
Ela222
18.08.06,09:45
Aj mňa by zaujímalo, ako si vytlačím ten výkaz z podatelne zdravotnej poistovne. Neviete to niekto náhodou?
Dadena
18.08.06,09:52
Ja odosielam elektronicky mesačné výkazy do Všeobecnej zdravotnej poisťovni už štyri mesiace. Problémy s tým žiadne neboli, trochu viac paprierovania, v prvopočiatku pri podpise zmluvy, oproti Sociálnej poisťovni, ale pracovníčky zo Všeobecnej v BA sú veľmi ochotné a krok za krokom všetko s Vami prejdú. Podľa mňa sa toho len netreba báť a samozrejme pozrieť si Vestník č. 2 Úradu nad dohľadom zdravotnej starostlivosti, aby odosielaný dokument obsahoval presné údaje a počet hláv.
H.B.
22.08.06,06:56
Aj mňa by zaujímalo, ako si vytlačím ten výkaz z podatelne zdravotnej poistovne. Neviete to niekto náhodou?
Fakt to nikto nevie ako sa to vytlačí?
H.B.
24.08.06,04:48
... posúvam
vema
12.08.07,18:10
Prišlo mi zo ZP, že od siedmeho mesiaca musíme výkazy a prílohy podávať elektronicky, ak máme nad 20 zamestnancov.Do teraz som nosila na diskete.Veľmi sa mi do toho nechce.Hlavne to vybavovanie. Aké máte skúsenosti?
szrk
22.08.07,20:41
... a disketa nie je elektronicky??? Ja predkladám disketu s hlásením a žiadna ZP mi neoznámila, že musím zasielať len cez portál. SP a SZP posielame dávno cez portál, ale ostatné ZP podľa počtu poistencov - do 20 papierovo, nad 20 disketa, alebo je to novinka, že elektronicky znamená len portálom?
milanr
03.09.07,06:35
Chcem si overiť, či musím ZP predložiť aj písomne 1. stranu Mesačného výkazu, resp. Hromadné oznámenie (prihláška, odhláška, DPN), ak som ho odoslala už elektronicky prostredníctvom internetového portálu - konkrétne VšZP. Ďakujem
drobeceva
03.09.07,06:40
Chcem si overiť, či musím ZP predložiť aj písomne 1. stranu Mesačného výkazu, resp. Hromadné oznámenie (prihláška, odhláška, DPN), ak som ho odoslala už elektronicky prostredníctvom internetového portálu - konkrétne VšZP. Ďakujem

Nie, v papierovej forme si už nevyžaduje ani SP, ani ZP.
milanr
03.09.07,08:59
Ďakujem za odpoveď. Aspoň trochu nám to zjednoduší prácu.
milanr
04.09.07,07:25
Nie, v papierovej forme si už nevyžaduje ani SP, ani ZP.
Ešte by som chcela poprosiť, či mi vie niekto poradiť, v ktorom § je uvedené, že ak si zamestnávateľ tieto oznamovacvie povinnosti splnil elektronickou formou nie je povinný už príslušnej ZP a SP predkladať papierovú formu. Ja si to niejako nemôžem vybaviť v pamäti, ale zdá sa mi, že to bolo zverejnené vo Vyhláške MZ. Vďaka
Ala
04.09.07,08:01
SP ma to zverejnené na svojej internetovej stránke podatelna.soc.poist.sk - novinky zo dna 14. 2. 2007 - odosielanie RLFO.
Ester plus
05.09.07,05:13
Máme 11 zamestnancov a do SP posielam výkaz elektronicky. To že sa posiela už aj do ZP som nevedala. Tam je ten limit od 20 ľudí?
SilviaS
20.11.07,08:16
Dobrý den poradáci!
Prosím Vás pekne o radu.
Chcela by som zasielať mesačné výkazy elektronicky do Dôvery,VŠZP,Union a neviem aké doklady mi treba, aby som dostala tú Grid kartu a mohla zasielať mesačné výkazy elektronicky.
Poradte mi prosímmmmmmmmm
Vďaka Silvia
brm
20.11.07,11:20
každá zdravotka má na svojej internetovej stránke sekciu Interná zóna alebo tak nejak...ked sa tam nacucneš a začneš vyplňovať začnú sa ti očká pretáčať...hlavne všeobecka a apollo sú dosť divočina ...musíš mať vybavené splnomocnenie od firmy ktorú chceš prihlásiť/overené notárom/...k tomu musíš mať aktuálny obchodný register nie starší ako 3 mesiace...a k tomu strašne veľa voľného zbytočného času kým sa prehryzieš cez prihlasovacie tortúry...ale potom je to balada...dôvera napríklad nemá možnosť manuálne nahaodiť prihlášku či odhlášku zamestnanca, žere to len výstup zo mzdového programu...európska zas nefunguje ak máš windows wista v mašine...všeobecka je strašne ťažkopádna a zúfalo neprehladná...skrátka s chuťou do toho, držím ti palce
heja3
11.10.11,07:23
Teraz som volala na UNION ZP, prečo im nejde portál, a ona mi povedala, že výkazy sa posielajú do 8 v mesiaci. My máme výplatný 10, niečo som prehliadla? Musím posielať do ZP elektronicky do 8 v mesiaci?
vieraaaa
11.10.11,09:19
A ja som volala teraz do Unionu a dievčina na zákazníckej linke mi povedala, že iba dnes robia nejaký reštart stránky a preto im portál nefunguje. Od zajtra je funkčný a v zasielaní mesačných výkazov sa nič nezmenilo. Môžu sa posielať aj 10., 11., 12., ..., skrátka hocikedy.
To bolo asi iba nejaké nedorozumenie.
heja3
11.10.11,09:25
Ďakujem za odpoveď, už som si myslela, že zase je niečo nové. Nemám rada, keď mi pracovníčky daného úradu podajú desinformáciu.... :(
cloe
06.12.11,14:59
Chcem zaregistrovať firmu na elektronické podávanie výkazov do UNION ZP. Neviem, či tomu správne rozumiem, no uvádza sa tu, že takéto podania musia byť podpísané Zaručeným elektronickým podpisom.
Ako sa zaregistrovať a posielať výkazy "bez zaručeného elektron. podpisu".
Prosím, kto máte s týmto skúsenosť, že by ste ma usmernili.
zk24
06.12.11,15:01
Neviem ako je to v Union ale vo VšZP tiež podpisujem akože nejakym el.podpisom. Tento el.podpis mi ale oni sami vygenerovali - podpisovala som žiadosť o vydanie certifikátu.
cloe
06.12.11,15:10
Neviem ako je to v Union ale vo VšZP tiež podpisujem akože nejakym el.podpisom. Tento el.podpis mi ale oni sami vygenerovali - podpisovala som žiadosť o vydanie certifikátu.

Díky za odpoveď. Ja tak isto posielam do VšZP, tiež mám konto vytvorené na seba a zasielam výkazy za všetky firmy. Len u tej Unon ZP, na to zaskočilo, že uvádzajú výslovne "Zaručený elektronický podpis".
Skúsim tam zajtra zavolať, ako postupovať.
Anja111
06.12.11,15:14
Chcem zaregistrovať firmu na elektronické podávanie výkazov do UNION ZP. Neviem, či tomu správne rozumiem, no uvádza sa tu, že takéto podania musia byť podpísané Zaručeným elektronickým podpisom.
Ako sa zaregistrovať a posielať výkazy "bez zaručeného elektron. podpisu".
Prosím, kto máte s týmto skúsenosť, že by ste ma usmernili.
Netreba ZEP... Len oni majú komplikovanú registráciu...
Ak sa dobre pamätám, klikla som na elektronickú podateľňu, potom prihlásenie, ďalej registrácia, pod b) je zamestnávateľ, klikneš na "tu", potom na "ďalej" a už by mal pýtať IČO...
jozka56
06.12.11,15:15
Ja som si včera na stránke Unionu vytlačila Zmluvu o využívaní elektr. služieb pre jednu firmu, pripravila plnú moc na overenie konateľa spoločnosti, že súhlasí, aby som ele. doručovala dokumenty do Unionu a zašlem to dvojmo na ZP. Oni sa ohlásia myslím písomne, aj e-mailom....dúfam, že som pani po telefonicky dobre porozumela, čo mi hovorila.
cloe
06.12.11,15:39
Netreba ZEP... Len oni majú komplikovanú registráciu...
Ak sa dobre pamätám, klikla som na elektronickú podateľňu, potom prihlásenie, ďalej registrácia, pod b) je zamestnávateľ, klikneš na "tu", potom na "ďalej" a už by mal pýtať IČO...

Ďakujem Tebe aj ostatným, idem to ešte skúsiť.
Najjednoduchšie to tuším má Dôvera.
jozka56
11.01.12,15:37
Môže mi niekto poradiť, ako mám zaslať elektronicky mesačný výkaz do Unionu??? ako a kde si ho mám uložiť? Výkaz do VšZP viem zaslať, ale tento sa mi nedarí.
Paula
01.02.12,12:18
Dôvera mi pri odoslaní mes. výkazu vykrikuje, že jednoho poistenca v našom výkaze uvedeného oni neevidujú. To isté mi oznamuje, keď si ho overím v ich systéme. Viem na 100%, že dotyčný zamestnanec ich poistencom je a zmenu posťovne nerobil . Zákaznícku linku majú nonstop nedostupnú. Mali ste taký prípad, kedy zatajili poistenca? Ako ste to riešili? Ďakujem za info.

P.S.: Ponúka možnosť odoslať napriek akože chybe...tak to nechcem riskovať.
drobeceva
01.02.12,12:25
Dôvera mi pri odoslaní mes. výkazu vykrikuje, že jednoho poistenca v našom výkaze uvedeného oni neevidujú. To isté mi oznamuje, keď si ho overím v ich systéme. Viem na 100%, že dotyčný zamestnanec ich poistencom je a zmenu posťovne nerobil . Zákaznícku linku majú nonstop nedostupnú. Mali ste taký prípad, kedy zatajili poistenca? Ako ste to riešili? Ďakujem za info.

P.S.: Ponúka možnosť odoslať napriek akože chybe...tak to nechcem riskovať.

zamestnanec sa nemusel prepoistiť, urobil to niekto "šikovný" zaňho.
Mala som takýto prípad, dokonca toho istého z-ca 2x rok po roku prepoistili bez jeho vedomia - získali jeho údaje a sfalšovali podpis.
Z-c sa odvolal, že ide o podvod, myslím sa to riešilo cez úrad pre dohľad ....ak sa spätne pôjde na prihlášku, dá sa zistiť "podnikavec", ktorý ho prepoistil
Paula
01.02.12,12:37
Hm, z nedostatku inej činnosti mám konečne čo robiť .
Nazrela som na portál UDZS...potvrdilo mi, že je registrovaný v Dôvere. Tak nech ma nepreháňajúúúúúú.
Tamila
01.02.12,12:55
Mala som vlani ten istý prípad. Zamestnanec nevedel o ničom a bol v inej poisťovni. Aj mu povedali meno, kto ho prehásil.
Musela som dávať oznámennia o zmene platiteľa v obidvoch poisťovniach a opraviť obidva výkazy. Zamestnanec samozrejme nechcel meniť poisťovňu, museli mu to stornovať, to samozrejme istý čas trvalo - tuším som poslala dva mesačné výkazy, potom som musela znova dávať storno oznámení a samozrejme opravné výkazy.
Paula
01.02.12,13:03
Odoslala som to napriek ich vykrikovaniu a prešlo aj s konštatovaním, že bez chýb. Nuž, na takéto srandičky si netúžim zvyknúť. Uvidím, čo napíšu v mailiku o výsledku spracovania.
vieraaaa
01.02.12,13:23
Mne takto Dôvera protestovala minulý mesiac pri zasielaní mesačného výkazu a súčasne som posielala aj HOZ. Dôvod bol v tom, že jeden pracovník bol na PN a v HOZ mal ukončenie PN-ky, t.j. mal aj príjem a oni mali nahlásený iba začiatok PN-ky z predošlého mesiaca, a tak bol zradený u nich ako "poistenec štátu". El. podateľňa mi vypisovala chybu, ale výkaz prešiel. Keď som tam volala, povedali mi, že je lepšie poslať HOZ skôr a až potom MV. Teraz posielam HOZ aspoň o 2 dni skôr ako MV. Celkom to síce nechápem, vo VŠZP sa mi takéto niečo ešte nestalo, ale čo už.
Paula
01.02.12,14:38
Tak toto je už asi moja neschopnosť či chyba v softe . Po obdržaní chybového protokolu som volala múdreho človeka na zák. linku. Zrada je v tom , že mi dôchodcu, ktorý má za lomítkom iba 3 číslice, v odoslanej dávke uvádza s nulou na konci. Pritom v údajoch zamestnanca tú nulu zadanú nemám a nie je tam ani pri náhľade na výkaz na obrazovke. Takže preto mi ho ako poistenca u nich neevidujú. Stalo sa mi prvý krát také čudo.

Poposlala som problémik dodávateľovi softíka.
ondrejvla
01.02.12,19:17
Ja osobne nemôžem chváliť elektronické odosielanie výkazov pre Dôveru, lepšie sa mi robí s VŠZP. Dnes som posielala elektronicky do Dôvery MV za 01/2012, stále ma odkazovalo na link, ročný výkaz, alebo mesačný výkaz. Voľačo som neustriehla, či...? Už sa budú podávať v Dôvere aj ročné výkazy?
Mila123
01.02.12,19:19
Ja osobne nemôžem chváliť elektronické odosielanie výkazov pre Dôveru, lepšie sa mi robí s VŠZP. Dnes som posielala elektronicky do Dôvery MV za 01/2012, stále ma odkazovalo na link, ročný výkaz, alebo mesačný výkaz. Voľačo som neustriehla, či...? Už sa budú podávať v Dôvere aj ročné výkazy?
jasne, nielen dôvere, ale aj ostatným ZP, termín je 28.02. 2012.....Olymp už má v novom upgrade zapracovaný výkaz.....
Paula
02.02.12,08:04
Tak toto je už asi moja neschopnosť či chyba v softe . Po obdržaní chybového protokolu som volala múdreho človeka na zák. linku. Zrada je v tom , že mi dôchodcu, ktorý má za lomítkom iba 3 číslice, v odoslanej dávke uvádza s nulou na konci. Pritom v údajoch zamestnanca tú nulu zadanú nemám a nie je tam ani pri náhľade na výkaz na obrazovke. Takže preto mi ho ako poistenca u nich neevidujú. Stalo sa mi prvý krát také čudo.

Poposlala som problémik dodávateľovi softíka.


Pre tých, ktorí majú ten istý problém s Dôverou, dovoľujem si posunúť návod poskytnutý mi dnes mailikom z KROSu.

o uvedenej skutočnosti vieme a opravíme ju do najbližšej verzie 12.11. Zatiaľ Vám odporúčame, aby ste si vyexportovaný súbor pre Dôveru otvorili v programe WordPad alebo v Poznámkovom bloku a nulu z rodného čísla vymazali. Takto upravený export už bude na stránke zdravotnej poisťovne akceptovaný.
Paula
06.02.12,11:56
Zrada s nulou u dôchodcov vyskočí aj pri zasielaní do VšZP - takže pred odoslaním mes. výkazu a Výkazu preddavkov si to opravte vo všetkých ZP, ktoré máte na starosti.

Už je nová verzia 12.11 , v ktorej by to malo byť opravené.
Betina2
14.02.12,14:08
a neviem, čo sa deje, ale ja nemôžem dnes nič poslať do Všeobecnej ZP. Po načítaní súboru a potvrdení podpisu mi hlási, že sa nenašiel správny certifikát......nonsens. V januári som podávala normálne a bez problémov na tomto istom PC, rovnakýmm postupom a dnes nič, ani výka ani hromadné oznámenie ani tipovanie a odoslanie....neviem čo sa deje, ale na PC pokial viem sa nič nemenilo.....ako keby som nemala certifikát od Disigu, ale ten v PC mám a je na tom rovnako ako predtým.....na nervy.
Paula
14.02.12,14:27
Asi robia veľké upratovanie ich chýb v ich systéme a neunúvajú sa to na svojej stránke oznámiť.
Betina2
14.02.12,15:42
.... skúsim ešte zajtra
Anja111
14.02.12,15:58
a neviem, čo sa deje, ale ja nemôžem dnes nič poslať do Všeobecnej ZP. Po načítaní súboru a potvrdení podpisu mi hlási, že sa nenašiel správny certifikát......nonsens. V januári som podávala normálne a bez problémov na tomto istom PC, rovnakýmm postupom a dnes nič, ani výka ani hromadné oznámenie ani tipovanie a odoslanie....neviem čo sa deje, ale na PC pokial viem sa nič nemenilo.....ako keby som nemala certifikát od Disigu, ale ten v PC mám a je na tom rovnako ako predtým.....na nervy.
Ja, našťastie, s VšZP nemám žiadne problémy. Aj dnes som posielala MV aj SV RZZP bez problémov. To Dôvera mi teda dala zabrať a UNION tiež. Ale už mám poslané všetko...
Betina2
14.02.12,16:19
ja neviem, môže byť že mám niečo prestavené na pc? NO muž tvrdí, že nič neprestavoval .... a ja tiež nie...a ked ten disig tam je, tak potom už fakt neviem, že čo....
vieraaaa
14.02.12,16:39
certifikát máš platný?
Ninna
14.02.12,16:43
Certifikáty majú vo VsZP obmedzenu platnost, ale to by si bola spravou upozornená
rennka
14.02.12,16:44
Ja, našťastie, s VšZP nemám žiadne problémy. Aj dnes som posielala MV aj SV RZZP bez problémov. To Dôvera mi teda dala zabrať a UNION tiež. Ale už mám poslané všetko...

Anja, to podanie RZZP do VsZP si ako dokazala??? Ja tam klikam cely den a davku 580 mi vobec neponuka...
Ninna
14.02.12,16:45
pozor do VsZP sa ide cez explorer, žiadne prehliadace iné zatial nefunguju na podpis cez disig
rennka
14.02.12,16:48
Tak asi tam bude pes zakopany. VsZP robim cez mozillu... co teraz? Mam skusit nainstalovat cert. v IE? Neviem ci to zvladnem:confused:
Paula
14.02.12,16:55
Anja, to podanie RZZP do VsZP si ako dokazala??? Ja tam klikam cely den a davku 580 mi vobec neponuka...


Toto tuším ide cez výkaz a nie ako dávka. Hrozné, nepamätám od 6.2., kedy som posielala :confused:
jess
14.02.12,16:56
ja posielam VšZP, Dôveru aj SP cez Mozillu ...úplne v pohode....a teraz už aj daňovákom ...všetko cez Mozillu
Anja111
14.02.12,16:58
Anja, to podanie RZZP do VsZP si ako dokazala??? Ja tam klikam cely den a davku 580 mi vobec neponuka...
Ja bez problémov a okamžite.
Že by to bolo tým pehliadačom?
Anja111
14.02.12,17:00
Toto tuším ide cez výkaz a nie ako dávka. Hrozné, nepamätám od 6.2., kedy som posielala :confused:
Pauli, ako dávka 580...
Ninna
14.02.12,17:02
Tak asi tam bude pes zakopany. VsZP robim cez mozillu... co teraz? Mam skusit nainstalovat cert. v IE? Neviem ci to zvladnem:confused:
Netreba nic instalovat, len chodte cez explorer a prihlaste sa na VsZP , vyplnte vykaz a podpiste on si sám najde certifikat /v PC/ cez explorer
Paula
14.02.12,17:04
uhm, sa mi teraz marilo, že som klikla na výkazy a tak pripla tu dávku
Ninna
14.02.12,17:08
ja posielam VšZP, Dôveru aj SP cez Mozillu ...úplne v pohode....a teraz už aj daňovákom ...všetko cez Mozillu
Ja som mala s tým problém, u VšZP pani v call centre mi prezradila že mám isť len cez explorer
Rozalka
14.02.12,17:12
Toto tuším ide cez výkaz a nie ako dávka. Hrozné, nepamätám od 6.2., kedy som posielala :confused:
mimotemy
Neboj Pauli, bude to aj horšie .... aj mne ten Nemec všeličo v byte schováva ;)
Paula
14.02.12,17:23
Ja bez problémov a okamžite.



Ja tiež okamžite aj opravný :D...kvôli tej nešťastnej dôchodcovskej nule.
Ninna
14.02.12,17:24
Tak asi tam bude pes zakopany. VsZP robim cez mozillu... co teraz? Mam skusit nainstalovat cert. v IE? Neviem ci to zvladnem:confused:
vyriešil sa problém? či?
rennka
14.02.12,18:20
Dakujem dievcence za vsetky vase rady. Zajtra rano skusim v praci a dam vediet. Ale aj tak ma stale matie, preco to niekomu cez mozillu islo a mne nie...
Betina2
14.02.12,18:44
Dievčence, certifikát mám platný do 9/2012 a nejde mi to ani cez firefox ani cez IE. oboje som skúsila, proste nejde a nejde mi ani nainštalovať nanovo Disig, keby som chcela....vraj zas nemám právo či čo, to mi hlási cez IE....som presvedčená, že je to nastavením. dávali sme Norton Internet Security, či tam nie je pes zakopaný, bo v nastaveniach internetu vo windowse mám aj ten certifikát od Disigu, tak ako tam bol aj vlani a nebol problém, ešte v januári som podávala bez problémov, tak zajtra to poskúšam zistiť....
Betina2
14.02.12,18:46
...doteraz som podávala zp aj sp cez mozilu úplne v pohode, teda jedine drsr robím už cez IE, tam mi to štrajkovalo v mozile s preklopením do tlačovej formy.
rennka
15.02.12,08:37
Takze dnes som to skusala aj cez IE, ale stale to iste: ponuka len mesacny vykaz-514 a oznamenie zamestnavatela-601. Skusala som to dat cez typovanie davky, lebo na podanie MRP negeneruje vystup pre poistovnu, len pre interne potreby. Robim nieco zle???
rennka
15.02.12,08:39
Vsimla som si, ze v prehlade dokumento ten suhrnny rocny-580 ponuka. Som uz z toho nestastna...
Anja111
15.02.12,08:42
Takze dnes som to skusala aj cez IE, ale stale to iste: ponuka len mesacny vykaz-514 a oznamenie zamestnavatela-601. Skusala som to dat cez typovanie davky, lebo na podanie MRP negeneruje vystup pre poistovnu, len pre interne potreby. Robim nieco zle???

Ja mám tiež MRP a podávala som aj na VšZP riadne cez podania. Typ výkazu v MRP RZZP 2011 - export.
rennka
15.02.12,08:56
Anja, dakujem ze si ma "nakopla" asi som sa tym uz vela zaoberala a stale robila tu istu chybu. Mas pravdu, z MRP cez export a VsZP cez podanie. Uz to konecne mam! A teraz mozem ist na RZD a Hlasenie. Este raz vdaka za vsetky rady.
rennka
15.02.12,08:58
Robila som cez mozzilu, IE ma nechcel, zrejme kvoli certif., pustit podpisat.
Stina
15.02.12,09:06
Takze dnes som to skusala aj cez IE, ale stale to iste: ponuka len mesacny vykaz-514 a oznamenie zamestnavatela-601. Skusala som to dat cez typovanie davky, lebo na podanie MRP negeneruje vystup pre poistovnu, len pre interne potreby. Robim nieco zle???

Volala som VšZP a povedali mi , že možnosť typovať 580 by mali spustiť koncom tohto týždňa. Takže treba čakať, kým sa podarí ich problém vyriešiť
Betina2
15.02.12,09:28
Ja som akosi nemala v PC svoj certifikát na moje meno, preto to nešlo....neviem, ako je to možné, lebo nič sme neprestavovali :(...našťastie som našla zálohu z toho môjho certifikátu a podarilo sa to z nej nakopnúť....už som oznámenie poslala :)
Lubaba
15.02.12,11:44
myslela si Alziho? Aj ku mne niekdy zavíta...
Lubaba
15.02.12,11:45
sybila3
18.04.12,12:04
prosím Vás v dôvere vyplním výkaz online formulárom dám odoslať a neodošle, odoslalo mi január a február a marec nie??? neviete mi poradiť? dík
KEJKA
18.04.12,15:56
prosím Vás v dôvere vyplním výkaz online formulárom dám odoslať a neodošle, odoslalo mi január a február a marec nie??? neviete mi poradiť? dík
málo údajov. Ja odosielam dávkou - prečo formulárom?
sybila3
19.04.12,08:58
a ako dávkou, január sa mi odoslal v pohode, teraz vyplním formulár a dám odoslať a nič stále mi tam vyskakuje, že 2/12 a 3/12 neodoslané???
KEJKA
19.04.12,13:12
nepýta si udaj z GRID karty?
sybila3
20.04.12,05:59
nepýta, neviem, kde je chyba, január išiel v pohode a ja som si až teraz všimla, že 2/12 a 3/12 sú neodoslané a už som skúšala asi 5xodoslať a nič ale neviem prečo ani mi nič nevypíše.
Anja111
20.04.12,06:33
prosím Vás v dôvere vyplním výkaz online formulárom dám odoslať a neodošle, odoslalo mi január a február a marec nie??? neviete mi poradiť? dík
Skús im poslať maill. Ja som s nimi komunikovala tak, keď som mala nejaký problém.
sybila3
20.04.12,07:06
poslala som, zatiaľ mi neodpovedali.
nesca
20.04.12,07:15
nepýta, neviem, kde je chyba, január išiel v pohode a ja som si až teraz všimla, že 2/12 a 3/12 sú neodoslané a už som skúšala asi 5xodoslať a nič ale neviem prečo ani mi nič nevypíše.
A nevypisuje Ti pri nich nejakú chybu?
Anja111
20.04.12,07:17
poslala som, zatiaľ mi neodpovedali.
Je fakt, že im odpoveď niekedy trvá aj 3 - 4 dni, ale takto som s nimi vždy všetko vyriešila a ešte to mám aj písomne zdokladované.
korduľa
27.06.12,09:52
chcela by som sa spytat ci nemate problem pri odoslani elektronickeho vykazu do VSZP tak ked dam po podani tlacit /nie tlacit bez tela davky/, tak mi to trva strasne dlho, ze nakoniec to musim zrusit, nemate podobny problem?
tictac7
27.06.12,10:14
chcela by som sa spytat ci nemate problem pri odoslani elektronickeho vykazu do VSZP tak ked dam po podani tlacit /nie tlacit bez tela davky/, tak mi to trva strasne dlho, ze nakoniec to musim zrusit, nemate podobny problem?

popravde - elektronicky podávam už nejaký ten rôčik, ale z VšZP sa mi ešte nikdy nepodarilo vytlačiť ten výkaz kompletný. Tlačím teda len bez tela dávky. Ak sa náhodou niekedy prekliknem a dám tlačiť kompletný výkaz, tiež to zamrzne. Aj pri 1-2 poistencoch sa točí kolečko aj 5 minút, potom stratím nervy a ukončím to. Myslela som si zo začiatku, že to je len nejaký ich technický problém, ktorý časom odstránia, ale napriek mnohým vylepšeniam (v porovnaní zo začiatkami), tento problém ešte stále pretrváva....
Tamila
27.06.12,11:23
popravde - elektronicky podávam už nejaký ten rôčik, ale z VšZP sa mi ešte nikdy nepodarilo vytlačiť ten výkaz kompletný. Tlačím teda len bez tela dávky. Ak sa náhodou niekedy prekliknem a dám tlačiť kompletný výkaz, tiež to zamrzne. Aj pri 1-2 poistencoch sa točí kolečko aj 5 minút, potom stratím nervy a ukončím to. Myslela som si zo začiatku, že to je len nejaký ich technický problém, ktorý časom odstránia, ale napriek mnohým vylepšeniam (v porovnaní zo začiatkami), tento problém ešte stále pretrváva....

Tak presne toto rozčuľovalo aj mňa a nevedela som, kde je problém. Až minulý mesiac som nejako zbadala pod vrchnou lištou,mi vyskočil nejaký nenápadný riadok, kde bolo písané niečo, že nemám povolené nejaké vyskakovacie okná, už si to presne nepamätám, ako to znelo. Dala som povoliť a už mi tlačí aj s telom dávky.
veronikasad
27.06.12,11:26
Tak presne toto rozčuľovalo aj mňa a nevedela som, kde je problém. Až minulý mesiac som nejako zbadala pod vrchnou lištou,mi vyskočil nejaký nenápadný riadok, kde bolo písané niečo, že nemám povolené nejaké vyskakovacie okná, už si to presne nepamätám, ako to znelo. Dala som povoliť a už mi tlačí aj s telom dávky.
Výkazy posielam elektronicky od februára, nikdy som problém s tlačou nemala. Nastavenie PC som ale nerobila sama, dosť sa pri tom natrápili, kým im to prestalo "pišťať".
tictac7
27.06.12,11:32
Tak presne toto rozčuľovalo aj mňa a nevedela som, kde je problém. Až minulý mesiac som nejako zbadala pod vrchnou lištou,mi vyskočil nejaký nenápadný riadok, kde bolo písané niečo, že nemám povolené nejaké vyskakovacie okná, už si to presne nepamätám, ako to znelo. Dala som povoliť a už mi tlačí aj s telom dávky.

mimotemy SUPER rada - vyskakovcie okná povolené a ono to fakt tlačí ;) úžasné:)
Tamila
27.06.12,11:36
Som rada, že ti to pomohlo
Uhrinova Maria
11.10.12,06:44
AKý je postup pri zasielaní požiadavky o stornovanie výkazu preddavkov.- poistovna Dovera. Ďakujem
KEJKA
11.10.12,08:09
pošli opravné...........o stornovaní neviem.
yvica
18.01.13,09:36
vedeli by ste mi poradiť v dôvere nemám problém ale vo všzp neviem ako, prihlásila som sa cez el. podateľňu, naištalovala certifikát ale ke´d som ho kontrolovala na karte tak ho nemám v zložke osobné. a neviem nájsť cez čo natiahnem mesačný výkaz? dík
msa
25.01.13,05:55
ahojte vedeli by ste mi prosím poradiť? Zaslala som MV do VŠZP, za 12/2012 zaslali mi späť , že ho nespracovali , pretože vo výkaze nebol 1 zamestnanec, ktorého majú v registri. Zistila som, že naozaj k 30.11.2012 mi končila pracovníčka PP, ktorá bola na rodičovskej dovolenke, ja som zaslala ukončenie, ale len ako ukončenie RD, ale nie aj PP. Tak som teda síce neskoro zaslala odhlášku a ja sa chcem spýtať, či teraz MV mám zaslať nanovo, alebo si to oni spárujú? asi skôr nanovo však? ďakujem
JM1968
25.01.13,06:12
ja by som zaslala opravné oznámenie aj mes.výkaz, ale skús im zavolať a popýtať sa, obvykle sú ochotní poradiť
msa
25.01.13,06:19
diky
mondes
20.03.13,12:48
Prosím Vás, idem prvýkrát posielať mesačný výkaz do VšZP. Ale nechce mi ho zobrať. Aj som volala do ZP, ale mi povedali, že to bude asi chyba v mzdovom softe, že nemám ho v takom tvare, ako má byť, či čo. Robím v Olympe. Prosím Vás, pomôžete mi s tým? Vďaka.
mondes
20.03.13,14:02
Prosím Vás, idem prvýkrát posielať mesačný výkaz do VšZP. Ale nechce mi ho zobrať. Aj som volala do ZP, ale mi povedali, že to bude asi chyba v mzdovom softe, že nemám ho v takom tvare, ako má byť, či čo. Robím v Olympe. Prosím Vás, pomôžete mi s tým? Vďaka.

Nikto neporadí? Skúsim sama. Takže:

cez Prihlásenie sa prihlásim
kliknem na podacie miesto, potom na podanie, dám prehľadávať, potom vložiť, a tu mi píše toto

Upozornenie



Typ el. dokumentu sa nepodarilo identifikovať! Ide o nepodporovaný typ dávky alebo súbor nezodpovedá požadovanému formátu! Povolené typy dávok pre platiteľa D514, D601, D580, D590, . Čo to znamená?
Aljok
20.03.13,15:03
Keď dáš exportovať mesačný výkaz z Olympu, ktorý vkladáš na stránke VšZP musí mať názov :
názovfirmy_25n5141302.001. Máš to tak? Vkladáš správny export? Ak áno, volaj podporu Olympu....
mondes
20.03.13,15:14
Keď dáš exportovať mesačný výkaz z Olympu, ktorý vkladáš na stránke VšZP musí mať názov :
názovfirmy_25n5141302.001. Máš to tak? Vkladáš správny export? Ak áno, volaj podporu Olympu....

Ďakujem veľmi pekne. Áno, už to tak mám, to bola chyba, že som to nemala. Ale teraz mi vypisuje, že nemám číslo platiteľa poistného. Ako ho vložím, aby sa mi dostalo do výkazu?
Aljok
20.03.13,16:01
Nie som si istá. Myslím, že program ho berie z v.s., ktorý nastavíš v bankovom účte VšZP.
mondes
20.03.13,20:23
Ahojte, prosím Vás, ako zistím, či mi výkaz do VšZP prešiel, alebo či som ho správne poslala? Ďakujem pekne.
mondes
20.03.13,20:40
Jooj ľudkovia mojí zlatí, pomôžte mi s tým, lebo ma klepne. Celé poobedie posielam jeden výkaz do ZP a už mi dochádza trpezlivosť. Furt čosi pýta odomňa, nejaký certifikát či čo, potom, ak si to nainštalujem, nejaké podpisy a keď sa mi to konečne podarí, tak mám pocit, že som to poslala 2x a neviem zistiť, či je to pravda. Ako si prosím Vás zistím, či som správne podala ten výkaz do VšZP? Ďakujem.
Melnick
20.03.13,20:42
Klik na Podacie miesto - Prehľad E- dokumentov
Evidované od: urči si rozsah dátumov
Stav odpovede : daj všetky
a vľavo hore klikni na : Vyhľadať

vyrolujú sa Ti všetky dávky aj stav v EZU - či sú spracované, správne, alebo Ti ukáže chybový protokol. :)
mondes
20.03.13,20:46
Klik na Podacie miesto - Prehľad E- dokumentov
Evidované od: urči si rozsah dátumov
Stav odpovede : daj všetky
a vľavo hore klikni na : Vyhľadať

vyrolujú sa Ti všetky dávky aj stav v EZU - či sú spracované, správne, alebo Ti ukáže chybový protokol. :)

No a je to tam a ako som tušila 2x. Dá sa prosím Vás ešte nejak tá kópia odstrániť ?
Melnick
20.03.13,20:48
Netráp sa, oni si ju odstránia, hlavne aby bola v poriadku. :)
mondes
20.03.13,20:49
..... a ešte ak kliknem na jeden z tých dvoch nájdených riadkov na detail, tak mám prevziať nejakú potvrdenku?
KEJKA
27.04.13,05:13
Klik na Podacie miesto - Prehľad E- dokumentov
Evidované od: urči si rozsah dátumov
Stav odpovede : daj všetky
a vľavo hore klikni na : Vyhľadať

vyrolujú sa Ti všetky dávky aj stav v EZU - či sú spracované, správne, alebo Ti ukáže chybový protokol. :)
s identifikáciou, ktorý protokol patrí ku ktorému podaniu mám problém. Po podaní si uchovám pdf-formát podania, ale neviem ho neskôr spárovať s číslom, ktoré dáva VšZP - tu je príklad s troma číslami, ktoré sa týkajú jedného dokumentu.

Správa číslo 1776948446 12.03.2013 02:51 Protokol o úspešnom spracovaní e-dokumentu s ev. číslom 13698733
Na podacom mieste si na konte dmbrano môžete prevziať eletronický dokument s evidenčným číslom 13725785 (https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/ep/autorizovany.p/redirectByRole.jsp?evcislo=13725785).============= ak si dokument 13725785 (https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/ep/autorizovany.p/redirectByRole.jsp?evcislo=13725785) preberiem, je tam len vetička, že to bolo spracované - ale čo, za ktorú firmu už nenapíšu.

a ak je moje podanie chybné, tak sa po hláške o úspešnom spracovaní ešte objaví znova správa o sémantických chybách, takže úspešné spracovanie neznačí, že moje podanie je v poriadku, naopak, musí podať opravné. Doteraz sa mi to nestalo, ale teraz sa trápim s jednou chybou už týždeň.
Ako si tie podania párujete vy?
KEJKA
10.05.13,10:13
na môj mail ohladne neprehľadnosti podaní mi napísali z VSZP, že sa pracuje na vylepšení. V inej téme som našla, že sprístupnili prehlady a saldokontá, ešte som to nevyskúšala, potrebujem k tomu gridkartu. Ale vyzerá, že sa polepšili.
písala o mojich podaniach a pokusoch o opravu - možno v inej téme, teraz to neviem nájsť. Volali mi a na základe môjho opravného podania prihlášky z januára dali do poriadku databazu poistencov. Tým sú aj mesačné výkazy /pôvodne so sémantickými chybami/ v poriadku. Pani po telefone mi povedala, že netreba posielať opravné výkazy, ak je chyba v registrácii zam-ca..
srska
10.05.13,19:03
na môj mail ohladne neprehľadnosti podaní mi napísali z VSZP, že sa pracuje na vylepšení. V inej téme som našla, že sprístupnili prehlady a saldokontá, ešte som to nevyskúšala, potrebujem k tomu gridkartu. Ale vyzerá, že sa polepšili.
písala o mojich podaniach a pokusoch o opravu - možno v inej téme, teraz to neviem nájsť. Volali mi a na základe môjho opravného podania prihlášky z januára dali do poriadku databazu poistencov. Tým sú aj mesačné výkazy /pôvodne so sémantickými chybami/ v poriadku. Pani po telefone mi povedala, že netreba posielať opravné výkazy, ak je chyba v registrácii zam-ca..vo všzp sú možnosti zobrazenia:
- prehľad predpisov
- prehľad platieb
- prehľad saldokonta
- prehľad saldokonta rz - aj podrobne podľa zamestnancov
KEJKA
10.05.13,19:23
ano, dakujem, ved som o tom písala, že to existuje, už som to aj pozrela, len som nemala pri sebe gridkartu.
Richard
26.06.13,09:41
Nezadávajte nové otázky do starých debát. Tému uzatváram, založte novú otázku.