jaja444
05.08.08,13:37
Ahojte, mám jednu otázočku
Dodávateľ nám vystavil faktúru. Normálne som ju nahodila, faktúra sa uhradila. Ale vznikol jeden problém a to ten, že pracovník, ktorý fak. vystavoval, omylom spravil storno tej faktúry. Takže mi dnes doniesol novú faktúru /iné číslo fak./ a storno tej faktúry
No a teraz neviem či si to nemám všímať - však fak. je uhradená, všetko je ok, len my budeme mať v účtovníctve iné číslo f. a oni iné
KEJKA
05.08.08,11:40
Založ tie doklady k sebe pre prípad miestneho zisťovania. Nemôžete za chybu v inej firme. Nemáte dôvod akceptovať formálne "druhé" plnenie. Pre dobré vzťahy, kedže teraz viete o čo ide, navrhla som to, čo píšem na začiatku.
jaja444
06.08.08,08:51
už žiadny iný názor???
sykorka1
11.08.08,10:21
Ahoj,
ja to robím tak, že zaúčtujem aj to storno (resp.dobropis) aj novú faktúru. Tú pôvodnú započítame so stornom a novú uhradíme dodávateľovi s novým VS. Keďže tú prvnú máte už zaevidovanú.

Takto predídem tomu, že sa mi dodávateľ ozve tak za pol roka, že prečo som mu neuhradila faktúru? ....:rolleyes:

Ak doklad prišiel, mal by byť zaevidovaný.

Zoltán Kovács
11.08.08,10:36
Ahoj,
ja to robím tak, že zaúčtujem aj to storno (resp.dobropis) aj novú faktúru. Tú pôvodnú započítame so stornom a novú uhradíme dodávateľovi s novým VS. Keďže tú prvnú máte už zaevidovanú.

Takto predídem tomu, že sa mi dodávateľ ozve tak za pol roka, že prečo som mu neuhradila faktúru? ....:rolleyes:

Ak doklad prišiel, mal by byť zaevidovaný.


Nie celkom. Ak doklad nezodpovedá skutočnostiam, a mám výhrady tak neúčtujem. Maximálne zapíšem do knihy prijatej pošty s komentárom.

Tebou uvedené účtovanie nezodpovedá princípom Postupov účtovania. Chyba v účtovníctve dodávateľa sa nemá prečo premietať aj u teba.