VeronikaT
05.08.08,13:00
pekný deň,
dostali sme ponuku na stavebný pozemok, kde ale nie sú žiadne siete. bude rozparcelovaný na štyri pozemky, teda aj náklady sa budú delit štyrmi. Káble bude treba tahat cca 50 metrov.
chcela by som vediet, čo to cca asi bude stát? elektrina, plyn /napríek tomu, že mi nechceme, zvyšný traja však áno, čo sa dá robit) a voda.

ďakujem za odpoveď.
ROMBOR
05.08.08,11:09
ahoj

rata sa priblizne od 1800,-Sk do 2500,-Sk (cena zavisi od firiem) za 1m sieti ... ak vsak pojde elektrika + voda + plyn zvlast, tak pre kazde medium to musis ratat samostatne ...
a teda 3x50mx2500,-Sk = 375 000,-Sk ...

niekedy je mozne dat do jedneho vykopu vodu a plyn, vtedy sa usetri na vykopovych pracach

ber to ako odhad, realne by som ti videl na cca 300 litrov

r
VeronikaT
05.08.08,11:12
no takže dost, na jeden pozemok okolo 80 tisíc..

ešte ma napadá, je možné to realizovat tak, že výkop si zabezpečíme sami a oni len prídu a natiahnu?
určite by sme vedeli zohnat partičku chlapov, čo by nám to vykopali za pár korún.
ROMBOR
05.08.08,11:15
samozrejme sa to da - je treba sa dohdonut s dodavatelmi medii ... niekedy to vedia zabezpecit vsetko sami, inokedy dodaju len material a ostatne je na vas ... niekedy si spravite vsetko a oni vam na zaklade faktury vratia peniaze ...
kazdopadne by sa vam mali naklady (aj ked nie 100% ) vratit ...

my planujeme natiahnutie sieti (asi pre 18 RD) a predpokladame vratenie nakladov vo vyske cca 70% ...

r
VeronikaT
05.08.08,17:14
neberte ma v zlom, len v tomto sa veľmi nevyznám, to skôr manžel, ale toho doma nemám...
takže mám tomu chápať tak, že najprv musím mať na siete projekt, potom stavebné povolenie a potom sa na spôsobe natiahnutia dohodnúť. a v prípade, že to budem realizovať sama, teda výkop aj materiál ako káble a trubky a potom predložím faktúry príslušným tak mi čast mojich vynaložených nákladov vrátia???
Gabi03
06.08.08,05:22
:rolleyes: U nás to bolo tak....

Mali sme projekt na celý dom vrátane IS, ale ešte nie stavebné povolenie.
Na elektrinu sme zaplatili určitý poplatok (okolo 4 tis. SK). Svojpomocne sme pri stĺp zaviedli káble, zasadili (správne slovo?) skrinku (za materiál okolo 2-3 tis. Sk, cca 10m káblov), po zaplatený poplatku a potvrdení od revízneho technika nám napojili elektrinu.
Na plyn sme museli podať žiadosť, poskytnúť im situáciu domu na pozemku a prípojky, zaplatili okolo 6,5 tis. Sk, a potiahnutie od hlavného vedenia až po skrinku (vrátane skrinky) všetko zariadili SPP. Od skrinky po dom si budeme musieť ťahať na vlastné náklady.
Vodu sme už mali na pozemku, takže tam nemôžem poskytnúť info.

PS: Tie sumy sú len zhruba.