koordinatorka
05.08.08,13:25
Podala som žiadosť o rozvod na základe dohody s manželom ktorá sa zmenila s jeho strany...rozvod mám o týždeň, dá sa to pozastaviť alebo zrušiť?Ak áno tak akým spôsobom, ďakujem, Eva
Ajuška
05.08.08,13:47
Podala som žiadosť o rozvod na základe dohody s manželom ktorá sa zmenila s jeho strany...rozvod mám o týždeň, dá sa to pozastaviť alebo zrušiť?Ak áno tak akým spôsobom, ďakujem, Eva

Doručením písomného oznámenia príslušnému súdu (s presným označením spisu) - že ako navrhovateľka berieš svoj návrh späť...:rolleyes:...
...veľa šťastia...:---...
koordinatorka
05.08.08,14:31
môžem tak urobiť týždeň pred termínom?ďakujem za odpoveď
Ajuška
05.08.08,14:42
môžem tak urobiť týždeň pred termínom?ďakujem za odpoveď

Môžeš... dokonca aj na prvom pojednávaní. Ak si správne a definitívne rozhodnutá už teraz - urob tak čím skôr. Ušetríš im čas a zbytočné náklady. Ak svoje podanie odovzdáš priamo v podateľni (potvrdia Ti prevzatie) stihnú ho včas spracovať...
Luna
05.08.08,15:09
Zrušiť žiadosť o rozvod môžeš aj na prvom pojednávaní. Dokonca Ti vrátia aj poplatok. (teda dakedy vracali).
m.hladka
05.08.08,15:19
Radšej si to poriadne premyslí, neunáhli sa, aby si neľutovala. A skús to len pozastaviť, požiadať súd o predlženie termínu, trebars o rok.
Ajuška
05.08.08,15:25
Radšej si to poriadne premyslí, neunáhli sa, aby si neľutovala. A skús to len pozastaviť, požiadať súd o predlženie termínu, trebars o rok.

Môže to byť vlastne predmetom prvého pojednávania... že to spolu skúsite v dobrom...
koordinatorka
06.08.08,03:39
Žiaľ tu nejde o to či to skúsime po dobrom, ide tu o to, že už nič z toho čo sme sa dohodli a čo som udala do žiadosti s jeho súhlasom, už nič nie je z toho pravda, zmenil to úplne a každým dňom blížiacim sa k rozvodu to pritvrďuje, a úplne sa menia podmienky, možno sa to pozastavením zmení..ale bojím sa že možno len zhorší
Barbara
06.08.08,04:03
Prepáč prosím ťa, ale dobre tomu rozumiem, že to si potrebovala od neho súhlas, že čo máš uviesť do toho návrhu??? musím sa ti priznať, že nechápem to. neviem ako to mám chápať, v dobrom, alebo v zlom. keď to mám chápať v zlom, tak rozhodne tebou manipuluje a asi aj vidí na tebe, že nie si rozhodnutá. Keď píšeš, že """ žiaľ """" tak asi to nebude niečo dobré.
keď sa bojíš, že čo bude po zrušení toho návrhu, tak predsa nie si si istá, že urobíš dobre keď stiahneš, premysli si to veľmi dobre, aby si to potom neoľutovala, že si si stiahla ten návrh. nenechaj sa od neho zdeptať a nesmieš pred ním dať najavo, že si nerozhodná, lebo to využije a furt tebou bude len manipulovať.
a prečo vlastne ON určuje podmienky? práveže Ty by si mala určiť podmienky.
alebo, že by sa ti vyhrážal, a preto chceš cúvnuť?
veľmi dobre si to premysli, je pravda, že rozvod je stresujúcí, ale po tom všetkom sa človeku uľaví. vlastná skúsenosť.
neviem či ti pomôže môj príspevok, lebo hovorím, že moc dobre nechápem tie tvoje príspevky. dá sa to chápať aj tak aj tak.
ludmila12
06.08.08,04:19
Tiež som sa rozvádzala a pritvrdzovanie podmienok znamená, že to spolužitie asi bude ťažké.Spoločný život je o porozumení a nie o podmienkach a diktátorstve u nás o alkoholizme partnera a vyškieraní sa na mňa aj tak bezo mňa nevyžiješ.Treba si to dobre premyslieť pretože ak sa rozhodneš nabudúce podať žiadosť bude to ešte horšie obdobie. Ja som to napriek všetkým tvrdeniam bývalého zvládla s podporou dcér. Teraz som 4 a pol roka od rozvodu mám úžasného partnera /čo sa mi ani nesnívalo že ešte niekedy budem niekomu dôverovať/ žijem spokojne a je to jedno z najkrajších období môjho života. Rozvod nie je nič proti tomu čo človeka čaká potom.Rozvod bol pre mňa len potvrdenie toho, že človek ktorý vedľa mňa žije mi je už úplne cudzí a cesty sa nám dávno rozdelili. Potom nastávajú špinavosti o tom čo komu pripadne zo spoločného majetku, človeka to stojí straaaašne veľa síl. Ale v tomto období som pochopila,že naozaj čo ma nezabije to ma posilní. Keby som zostala v manželstve všetky tie stresy ktoré som prežívala a následne vďaka tomu spústa chorôb by ma dávno zabili a moje dievčatá by boli tiež nešťastné, zničila by som im život aj ja. Odkedy som sa rozviedla preskákali sme to najhoršie obdobie delenia majetku a teraz ši žijeme kľudne vedia, že sa majú vždy kam vrátiť, majú znova DOMOV kde ich čaká kľud a pohoda. A to sa nedá zaplatiť ničím na svete. Môj ex si myslel, že svojím herectvom čo mi predviedol aj na rozvode všetko stiahnem a budeme ďalej spolu žiť, našťastie som žiadosť podala až keď som bola definitívne rozhodnutá a to čo ma brzdilo predtým/ spomienky na to čo bolo v minulosti krásne/ je nenávratne preč. Rozvod sa nedá podať ako výstraha alebo zastrašovanie istotne sa to minie účinku tento krok treba spraviť vtedy, keď si istotne rozhodnutá o tomto kroku. Prajem veľmi veľa šťastia ktoré iste príde len sa netreba báť zmeniť to čo nás ničí. A zabudla som spomenúť, že v najhoršom období mi pomohlo množstvo známich a cudzích ľudí, priateľov o ktorích som ani nevedela, že mi pomôžu v takúto chvílu, ale pomohli mi až vtedy, keď som začala o problémoch otvorene hovoriť.Dovtedy som sa hanbila za to, čo sa u nás doma deje a tvárila som sa vonku že je všetko v poriadku. Prajem ešte raz veľa veľa šťastia Ludka
koordinatorka
06.08.08,06:58
No bola som o tom presvedčená, že sa s ním dá dohodnúť, takže skôr ako som podala žiadosť sme sa jasne dohodli, že mu vyplatím polovicu z domu, že dieťa bude v mojej opatere, že on sa odsťahuje,,,a zrazu že mi dá len polovicu nie z domu ale zo sumy ktorú sme splácali aj napriek tomu že tá hodnota je teraz omnoho vyššia,,,,už nesúhlasí s tým aby dieťa bolo v mojej opatere ale chce aby bolo v jeho a už nesúhlasí že sa odsťahuje ale že aj naďalej bude s nami bývať.....tak, bojím sa že by som si napokon tým rozvodom len pohoršila a stratila akúkoľvek istotu, najmä bývanie, na základe pôvodnej dohody som tú žiadosť podala...takto akoby v podstate strácala na význame
koordinatorka
06.08.08,07:02
Tiež som sa rozvádzala a pritvrdzovanie podmienok znamená, že to spolužitie asi bude ťažké.Spoločný život je o porozumení a nie o podmienkach a diktátorstve u nás o alkoholizme partnera a vyškieraní sa na mňa aj tak bezo mňa nevyžiješ.Treba si to dobre premyslieť pretože ak sa rozhodneš nabudúce podať žiadosť bude to ešte horšie obdobie. Ja som to napriek všetkým tvrdeniam bývalého zvládla s podporou dcér. Teraz som 4 a pol roka od rozvodu mám úžasného partnera /čo sa mi ani nesnívalo že ešte niekedy budem niekomu dôverovať/ žijem spokojne a je to jedno z najkrajších období môjho života. Rozvod nie je nič proti tomu čo človeka čaká potom.Rozvod bol pre mňa len potvrdenie toho, že človek ktorý vedľa mňa žije mi je už úplne cudzí a cesty sa nám dávno rozdelili. Potom nastávajú špinavosti o tom čo komu pripadne zo spoločného majetku, človeka to stojí straaaašne veľa síl. Ale v tomto období som pochopila,že naozaj čo ma nezabije to ma posilní. Keby som zostala v manželstve všetky tie stresy ktoré som prežívala a následne vďaka tomu spústa chorôb by ma dávno zabili a moje dievčatá by boli tiež nešťastné, zničila by som im život aj ja. Odkedy som sa rozviedla preskákali sme to najhoršie obdobie delenia majetku a teraz ši žijeme kľudne vedia, že sa majú vždy kam vrátiť, majú znova DOMOV kde ich čaká kľud a pohoda. A to sa nedá zaplatiť ničím na svete. Môj ex si myslel, že svojím herectvom čo mi predviedol aj na rozvode všetko stiahnem a budeme ďalej spolu žiť, našťastie som žiadosť podala až keď som bola definitívne rozhodnutá a to čo ma brzdilo predtým/ spomienky na to čo bolo v minulosti krásne/ je nenávratne preč. Rozvod sa nedá podať ako výstraha alebo zastrašovanie istotne sa to minie účinku tento krok treba spraviť vtedy, keď si istotne rozhodnutá o tomto kroku. Prajem veľmi veľa šťastia ktoré iste príde len sa netreba báť zmeniť to čo nás ničí. A zabudla som spomenúť, že v najhoršom období mi pomohlo množstvo známich a cudzích ľudí, priateľov o ktorích som ani nevedela, že mi pomôžu v takúto chvílu, ale pomohli mi až vtedy, keď som začala o problémoch otvorene hovoriť.Dovtedy som sa hanbila za to, čo sa u nás doma deje a tvárila som sa vonku že je všetko v poriadku. Prajem ešte raz veľa veľa šťastia Ludka
Ide o to že fungovali sme doteraz ako dvaja plne inteligentní a veci chápajúci ľudia, bez akýchkoľvek stresov, výčitiek, nadáviek,,,ale zrazu akoby pomsta za môj nový vzťah je to, že chce nekalým spôsobom ma pripraviť o strechu nad hlavou,,,,finančne na ňom závislá nie som..ale aby mi z domu, ktorý predá dal 150 000,-Sk zo sumy 1 500 000, je naozaj smiešne...že?
koordinatorka
06.08.08,07:05
Prepáč prosím ťa, ale dobre tomu rozumiem, že to si potrebovala od neho súhlas, že čo máš uviesť do toho návrhu??? musím sa ti priznať, že nechápem to. neviem ako to mám chápať, v dobrom, alebo v zlom. keď to mám chápať v zlom, tak rozhodne tebou manipuluje a asi aj vidí na tebe, že nie si rozhodnutá. Keď píšeš, že """ žiaľ """" tak asi to nebude niečo dobré.
keď sa bojíš, že čo bude po zrušení toho návrhu, tak predsa nie si si istá, že urobíš dobre keď stiahneš, premysli si to veľmi dobre, aby si to potom neoľutovala, že si si stiahla ten návrh. nenechaj sa od neho zdeptať a nesmieš pred ním dať najavo, že si nerozhodná, lebo to využije a furt tebou bude len manipulovať.
a prečo vlastne ON určuje podmienky? práveže Ty by si mala určiť podmienky.
alebo, že by sa ti vyhrážal, a preto chceš cúvnuť?
veľmi dobre si to premysli, je pravda, že rozvod je stresujúcí, ale po tom všetkom sa človeku uľaví. vlastná skúsenosť.
neviem či ti pomôže môj príspevok, lebo hovorím, že moc dobre nechápem tie tvoje príspevky. dá sa to chápať aj tak aj tak.
No on kladie podmienky v tom smere, že dom nadobudol pred manželstvom, zobral si naň pôžičku, ktorú sme spoločne splácali 10 rokov, pôžička bola 350 000,- ale teraz je hodnota domu aj 1 500 000, a on mi chce dať polovicu z 350 000,- v podstate ma tým vidiera a aj tým že on chce dieťa
Barbara
06.08.08,07:11
prosím ťa nezľakni sa ho a dotiahni to dokonca. je jasné, že ťa chce zastrašiť a psychicky zničiť, aby si sa nerozvádzala. ale ver mi, že potom by to bolo ešte horšie, lebo by bol na koni a vedel by, že si môže s tebou robiť, čo len chce. sú aj zákony a tie jasne hovoria, čo sa môže a čo nie. aby sme ti mohli trošku viac pomôcť, tak by si mohla napísať, ovšem keď chceš, či ten dom, alebo byt je spoločne nadobudnutý? alebo či je len jeho, alebo bol Vám, alebo jemu darovaný. dieťa keď nie je nato vážny dôvod, tak určite nechajú v tvojej opatere, to sa vôbec neboj.
keď ten byt je nadobudnutý počas manželstva, tak je takisto je aj tvoj. a keď sa nedohodnete, tak o tom rozhodne súd, a ver mi, že súd prisúdi ten byt tebe s dieťaťom. a nariadí aby si ho vyplatila, alebo keby ste sa dohodli, tak predať ten byt a rozdeliť sa .
Barbara
06.08.08,07:13
aha tak kým som napísala môj príspevok, už si napísala, že ten dom je jeho. aj na Liste vlastníctva je len on uvedený?
Barbara
06.08.08,07:28
Koordinátorka, dám ti sem link, prelistuj si to, je tam veľa tém okolo rozvodu,
určite tam nájdeš odpoveď na tvoje obavy.

http://www.porada.sk/search.php?searchid=6163458&pp=25&page=4

držím ti palce, aby si to dokázala dotiahnúť dokonca. a hlavne porozmýšľaj nadtým, že čo to bude za život a aký, či to bude mať význam žiť v takom narušenom manželstve, keď stiahneš ten návrh .
alebo keď sa to dá, tak to manželstvo zachránte a začnite od nuly.;) je dôležitá tá komunikácia. možno ešte sa to manželstvo dá zachrániť. asi ten tvoj muž sa chová tak preto, že nechce Vás stratiť a preto teraz zmenil názor. treba sa porozprávať otvorene. skús:)
držím ti palce
koordinatorka
06.08.08,07:31
aha tak kým som napísala môj príspevok, už si napísala, že ten dom je jeho. aj na Liste vlastníctva je len on uvedený?
Áno, len on...kúpil ho asi tak pred rokom ako sme uzavrel manželstvo, spoločne sme ho dávali dokopy, spoločne ho splácame, viac menej len ja,,,on ma chce vyplatiť zo sumy 350 000, neberie ohľad na jeho terajšiu trhovú hodnotu, dom som chcela kúpiť ja a dať mu polovicu plus ešte navrch nejaké peniaze napr aj celú pôžičku...ale že vraj si najal advokáta..čo dosť pochybujem,,,mam to urobiť aj ja?
koordinatorka
06.08.08,07:34
Tu nejde o komunikáciu ide tu o to že skoro 8 mesiacov sa ma ani nedotkol, že absolútne nemá potrebu, že mu išlo o to mať potomka a potom sa ma ani nedotknúť, tak som sa rozhodla to riešiť, našla som si partnera, ktorého milujem a s ním chcem začať nový život,,,ďakujem za radu....asi to dotiahnem do konca..idem si pozrieť ten link
Barbara
06.08.08,08:02
áno, to bude najlepšie, ísť za advokátom a poradiť sa s ním. on ti vie najodbornejšie poradiť. stojí ti to zato, hádam.
mimochodom za tých 10 rokov všetky príjmy a výdavky sú spoločné, to znamená, že ti nepatrí len z tých 350000 polovica. to čo ste nadobudli a minuli počas manželstva, je všetko na polovicu- pravda z toho je len vyňaté l to, čo si ty alebo on dostal do daru, alebo dedením.
ludmila12
06.08.08,08:12
áno, to bude najlepšie, ísť za advokátom a poradiť sa s ním. on ti vie najodbornejšie poradiť. stojí ti to zato, hádam.
mimochodom za tých 10 rokov všetky príjmy a výdavky sú spoločné, to znamená, že ti nepatrí len z tých 350000 polovica. to čo ste nadobudli a minuli počas manželstva, je všetko na polovicu- pravda z toho je len vyňaté l to, čo si ty alebo on dostal do daru, alebo dedením.

Presne ako napísala Barbara to čo on chce nie je podstatné, treba si dať po rozvode návrh na vysporiadanie majetku na súd a ten rozhoduje o terajšej hodnote domu, predsa pôžička sa dá vydokladovať, že dom síce kúpil on ale splácate ju spolu. Neviem odkiaľ si mám vynikajúcu advokátku v Bratislave. Ludka
diabol4
06.08.08,10:03
Súhlasím so všetkým čo Ti napísali "kočky". Ide mu len o to aby Ťa zastrašil. Ja by som si najala advokáta, ktorý by ma zastupoval na súde, pretože ak si slabšej povahy nebude to pre teba jednoduché. Advokát ho uzemní takými argumentami, ktoré by teba v danú chvíľu ani nenapadli. Keďže píšeš, že máš nového partnera, bude to nepríjemné, pretože pre Tvojho manžela to bude tromf v rukách.Taktiež by som čím skôr podala na súd "Návrh na zverenie dieťaťa do tvojej opatery". Až po rozvode je možné podať návrh na majetkové vysporiadanie. Súd preskúma všetky majetkové pomery a potom rozhodne.V prípade Vášho domu súd rozhodne s najväčšou pravdepodobnosťou v prospech tvojho manžela s tým, že mažel ťa vyplatí polovičnou sumou z 350 000,- Sk, nakoľko dom nadobudol pred uzavretím manželstva.
Prajem veľa šťastia...
koordinatorka
06.08.08,10:21
Presne ako napísala Barbara to čo on chce nie je podstatné, treba si dať po rozvode návrh na vysporiadanie majetku na súd a ten rozhoduje o terajšej hodnote domu, predsa pôžička sa dá vydokladovať, že dom síce kúpil on ale splácate ju spolu. Neviem odkiaľ si mám vynikajúcu advokátku v Bratislave. Ludka
som zo Žiaru, ja som mužovi navrhovala že dám ohodnotiť dom a že z toho mu dam polovicu
ludmila12
06.08.08,10:22
Súhlasím so všetkým čo Ti napísali "kočky". Ide mu len o to aby Ťa zastrašil. Ja by som si najala advokáta, ktorý by ma zastupoval na súde, pretože ak si slabšej povahy nebude to pre teba jednoduché. Advokát ho uzemní takými argumentami, ktoré by teba v danú chvíľu ani nenapadli. Keďže píšeš, že máš nového partnera, bude to nepríjemné, pretože pre Tvojho manžela to bude tromf v rukách.Taktiež by som čím skôr podala na súd "Návrh na zverenie dieťaťa do tvojej opatery". Až po rozvode je možné podať návrh na majetkové vysporiadanie. Súd preskúma všetky majetkové pomery a potom rozhodne.V prípade Vášho domu súd rozhodne s najväčšou pravdepodobnosťou v prospech tvojho manžela s tým, že mažel ťa vyplatí polovičnou sumou z 350 000,- Sk, nakoľko dom nadobudol pred uzavretím manželstva.
Prajem veľa šťastia...
V žiadnom prípade berie sa ak je treba znalec ktorý ohodnotí terajšiu hodnotu, je to oveľa komplikovanejšie ako si to tu zjednodušene vysvetlujete.Tiež sa berú do úvahy úpravy domu počas manželstva,rekonštrukcia. Nie z mojich a tvojich ale zo spoločných peňazí. Počas manželstva sa investovalo spoločne okrem preukázaných darov len jednému manželovi. My sme stavali dom na ktorý sme mali 200.000.-Sk pôžičku.To by bolo aby som v tejto dobe exmanželovi vyplatila polovicu. Berie sa terajšia hodnota. Treba advokáta a v žiadnom prípade nepodpisovať žiadnu dohodu bez porady s odborníkom pretože o veľa môžete prísť. Ludka
ludmila12
06.08.08,10:27
Ale toto všetko sa rieši až po rozvode . Teraz je prvoradé zverenie dieťaťa do výchovy. Moja advokátka je ochotná myslím, že to volá právne poradenstvo, stretnúť sa na jedno stretnutie kde navrhne čo sa dá v danom prípade robiť Platila som okolo 2.000.-SK. Inak ak sa dá aj u vás takto stretnúť s advokátom treba začať takto a nie hneď sa dať zastupovať lebo ide väčšinou o nemalé peniaze. A skúsiť sa poradiť pri výbere advokáta kto má dobrú skúsenosť lebo tiež sú rôzny. Ludka
diabol4
06.08.08,10:30
ludmila12,
na liste vlastníctva je uvedený len manžel. Teda nejde o BSM. Podľa môjho názoru súd bude prihliadať len na spoločne investované peniaze do nehnuteľnosti.
Barbara
06.08.08,10:35
presnetak, ako píše Ludka, nič mu nepodpisuj, žiadnu dohodu a never mu ani slovo, lebo by ťa dostal. to vidieť aj z toho ako sa ti vyhráža. čím skôr zožeň toho advokáta, aby si neprišla o to, čo ti právom patrí, prípadne ty sa s ním ani nebav, daj plnú moc advokátovi, aby všetky veci s ním riešil za teba tvoj advokát .

p.s. už nemáš veľa času, aby si zochnala toho advokáta, lebo v druhej téme píšeš"..... vysporiadanie s nekalým spôsobom""......""", že na druhý týždeň máš to pojednávanie.
ludmila12
06.08.08,10:36
Nie je pravda predsa sa dá dokázať že pôžičku poskytnutú na kúpu domu splácali počas manželstva. Investovali do domu spoločne aj keby bol len na manžela.Ak by dom nedajbože predal keďže je písaný len naňho dá sa to napadnúť žalobou na súde preto treba v každom prípade advokáta.Ak by sa rozviedli alebo mala podozrenie že by manžel zamýšlal dom predať dá sa dať naň plomba úzaver alebo ako to odborne volajú dokiaľ sa majetkovo nvysporiadajú.Teraz má môj terajší partner podobný spor. Dom kupoval za slobodna,je písaný na jeho meno.prerábali ho spoločne a je ochotný dať exmanželke polovicu hodnoty domu ale nej sa to zdá málo preto ho zastupuje tiež advokátka. Ludka
ludmila12
06.08.08,10:40
presnetak, ako píše Ludka, nič mu nepodpisuj, žiadnu dohodu a never mu ani slovo, lebo by ťa dostal. to vidieť aj z toho ako sa ti vyhráža. čím skôr zožeň toho advokáta, aby si neprišla o to, čo ti právom patrí, prípadne ty sa s ním ani nebav, daj plnú moc advokátovi, aby všetky veci s ním riešil za teba tvoj advokát .

p.s. už nemáš veľa času, aby si zochnala toho advokáta, lebo v druhej téme píšeš"..... vysporiadanie s nekalým spôsobom""......""", že na druhý týždeň máš to pojednávanie.
Ale na rozvode sa nebudú s vami baviť o majetku len o rozvode a zverení dieťaťa do výchovy.Tam nikoho váš majetok nezaujíma. preto je to druhoradé a preto to zatiaľ nerieš a hlavne nič mu nepodpisuj a nevyplácaj mohol by v budúcnosti to čo nie je správne právne ošetrené zamlčať. Na rozvodovom konaní ak by ste aj obaja chceli niečo za majetok nebudú sa s vami o tom baviť,sa koná len o rozvode vášho manželstva a zverení dieťaťa, na vysporiadanie majetku musíš podať žiadosť o vysporiadanie BSM na to máš čas 3 roky po právoplatnosti rozvodového rozsudku. Ludka
ludmila12
06.08.08,10:54
Ešte zase ja ale nenávidím zastrašovanie.Stiahnutie si rozmysli dobre ,stále máš čas. Na podaní máš číslo konania napr.13C86/2008 , býva to uvádzané vpravom hornom rohu.To je číslo kancelárie kde je vedený tvoj spor.Ak sa rozhodneš aj deň pred pojednávaním, že ho chceš stiahnuť stačí zavolať na príslušný súd, dať sa prepojiť na uvedenú kanceláriu /to je to číslo vpredu napr.13C a tel.oznámiť,že sa nedostavíš a to z dôvodu, stiahnutia žiadosti /písomne doručíš dodatočne/, zo zdravotných dôvodov /odročí sa pojednávanie na iný termín/, ... Zapíšeš si meno s kým si hovorila, lebo v prípade neospravedlnenia ti hrozí pokuta. Je tam veľa možností nemaj strach máš podporu, rozmysli si čo chceš,nedaj sa zastrašovať a nerob pod tlakom;)
koordinatorka
06.08.08,12:20
V žiadnom prípade berie sa ak je treba znalec ktorý ohodnotí terajšiu hodnotu, je to oveľa komplikovanejšie ako si to tu zjednodušene vysvetlujete.Tiež sa berú do úvahy úpravy domu počas manželstva,rekonštrukcia. Nie z mojich a tvojich ale zo spoločných peňazí. Počas manželstva sa investovalo spoločne okrem preukázaných darov len jednému manželovi. My sme stavali dom na ktorý sme mali 200.000.-Sk pôžičku.To by bolo aby som v tejto dobe exmanželovi vyplatila polovicu. Berie sa terajšia hodnota. Treba advokáta a v žiadnom prípade nepodpisovať žiadnu dohodu bez porady s odborníkom pretože o veľa môžete prísť. Ludka
Ak tomu správne rozumiem nemá právo ma po rozvode poslať so 150 000,-Sk kade ľahšie? Berie sa teda do úvahy terajšia suma domu? To je samozrejme, že nič podobné nepodpíšem, ďakujem za vzácne rady
koordinatorka
06.08.08,12:22
Nie je pravda predsa sa dá dokázať že pôžičku poskytnutú na kúpu domu splácali počas manželstva. Investovali do domu spoločne aj keby bol len na manžela.Ak by dom nedajbože predal keďže je písaný len naňho dá sa to napadnúť žalobou na súde preto treba v každom prípade advokáta.Ak by sa rozviedli alebo mala podozrenie že by manžel zamýšlal dom predať dá sa dať naň plomba úzaver alebo ako to odborne volajú dokiaľ sa majetkovo nvysporiadajú.Teraz má môj terajší partner podobný spor. Dom kupoval za slobodna,je písaný na jeho meno.prerábali ho spoločne a je ochotný dať exmanželke polovicu hodnoty domu ale nej sa to zdá málo preto ho zastupuje tiež advokátka. Ludka
Ja by som skákala radosťou, mne by stačila aj štvrtina:), asi to chce dobrého advokáta, Ďakujem
ludmila12
06.08.08,13:07
Ano Evka treba dobrého advokáta pretože strach je najhorší radca a nevedomosť prináša zo sebou strach. Môj ex mal tiež vplyvné známosti a mala som ooobrovský strach ale bála som sa že zničím deťom život v takom manželstve /tiež bol niekedy v minulosti inteligentný a šikovný, vzdelaný človek/ a to mi dodalo silu. Istotne sa vždy nájdu ľudia ktorí poradia, veľakrát aj odtiaľ odkiaľ to človek najmenej čaká príde pomoc, ale treba hľadať. Ludka
diabol4
07.08.08,11:36
Ak tomu správne rozumiem nemá právo ma po rozvode poslať so 150 000,-Sk kade ľahšie? Berie sa teda do úvahy terajšia suma domu? To je samozrejme, že nič podobné nepodpíšem, ďakujem za vzácne rady

Nerozumieš tomu správne. Tvoj manžel nadobudol dom pred uzatvorením manželstva, to znamená, že je jediným vlastníkom nehnuteľnosti. Ty si prispela len na rekonštrukciu domu, teda svojou čiastkou len 150 000,- Sk.
V tvojom prípade nemáš nárok na polovicu z trhovej ceny domu. Pri majetkovom vysporiadaní manželov sa berie do úvahy len majetok, ktorý nadobudli manželia počas manželstva. Uzatvorením manželstva vznika BSM a rozvodom zaniká.
koordinatorka
08.08.08,07:34
Nerozumieš tomu správne. Tvoj manžel nadobudol dom pred uzatvorením manželstva, to znamená, že je jediným vlastníkom nehnuteľnosti. Ty si prispela len na rekonštrukciu domu, teda svojou čiastkou len 150 000,- Sk.
V tvojom prípade nemáš nárok na polovicu z trhovej ceny domu. Pri majetkovom vysporiadaní manželov sa berie do úvahy len majetok, ktorý nadobudli manželia počas manželstva. Uzatvorením manželstva vznika BSM a rozvodom zaniká.
áno on ho nadobudol pred manželstvom, ale nadobudol ho tak , že si vzal pôzicku ktorá spoločne splácame, takže nemám žiadnu šancu?
diabol4
08.08.08,11:24
Takto:
1. manžel kúpil dom pred manželstvom, na ktorý ste si obidvaja zobrali úver?
alebo 2. manžel kúpil dom pred manželstvom, zo svojích vlastných prostriedkov a až na rekonštrukciu domu ste si brali spoločný úver?

Toto sú dve zasadné otázky. Aby som Ti mohla odpovedať.
koordinatorka
12.08.08,17:28
Takto:
1. manžel kúpil dom pred manželstvom, na ktorý ste si obidvaja zobrali úver?
alebo 2. manžel kúpil dom pred manželstvom, zo svojích vlastných prostriedkov a až na rekonštrukciu domu ste si brali spoločný úver?

Toto sú dve zasadné otázky. Aby som Ti mohla odpovedať.
Manžel si zobral sám úver pred manželstvom...a následne počas manželstva sme ho splácali...nebolo to na rekonštrukciu alebo tak...iba splátky za dom úveru, ktorý si on zobral
diabol4
13.08.08,04:28
Manžel si zobral sám úver pred manželstvom...a následne počas manželstva sme ho splácali...nebolo to na rekonštrukciu alebo tak...iba splátky za dom úveru, ktorý si on zobral

Ak bude mať tvoj manžel advokáta, jednoznačne dom pripadne manželovi. Takže nebudeš mať nárok na polovicu domu. Čo sa týka úveru, budeš musieť dokázať, že ste ho platili spoločne. V tom prípade, súd zaviaže manžela, aby ti uhradil (vrátil) tvoj podiel na úvere, teda to čo si zaplatila ty. Môže sa to skomplikovať. Radím Ti, aby si si našla advokáta, a všetko s ním prekonzultovala. On rozhodne či sa Ti oplatí viesť boj... Verím že som Ti pomohla a držím Ti palce, aby Ti to dobre dopadlo a prajem krásny deň.:)
Gabi03
13.08.08,05:05
Ak bude mať tvoj manžel advokáta, jednoznačne dom pripadne manželovi. Takže nebudeš mať nárok na polovicu domu. Čo sa týka úveru, budeš musieť dokázať, že ste ho platili spoločne. V tom prípade, súd zaviaže manžela, aby ti uhradil (vrátil) tvoj podiel na úvere, teda to čo si zaplatila ty. Môže sa to skomplikovať. Radím Ti, aby si si našla advokáta, a všetko s ním prekonzultovala. On rozhodne či sa Ti oplatí viesť boj... Verím že som Ti pomohla a držím Ti palce, aby Ti to dobre dopadlo a prajem krásny deň.:)

Nie som advokát, ale keď v manželstve sú všetky príjmy spoločné (samozrejme okrem darov a pod.) na základe bezpodielového spoluvlastníctva, tak aj všetky výdaje sú spoločné bez ohľadu na to, či sú na financovanie majetku nadobudnuté pred uzavretím manželstva, alebo po. :rolleyes:
Hádam manžel nemal nejaký "bočák", z ktorého platil úver?! A aj keby mal, zrejme aj to by patrilo do BSM. Či sa mýlim? :)
diabol4
13.08.08,05:25
Nie som advokát, ale keď v manželstve sú všetky príjmy spoločné (samozrejme okrem darov a pod.) na základe bezpodielového spoluvlastníctva, tak aj všetky výdaje sú spoločné bez ohľadu na to, či sú na financovanie majetku nadobudnuté pred uzavretím manželstva, alebo po. :rolleyes:
Hádam manžel nemal nejaký "bočák", z ktorého platil úver?! A aj keby mal, zrejme aj to by patrilo do BSM. Či sa mýlim? :)

Máš pravdu, že v manželstve sú príjmy a výdavky spoločné. Viem o jednom prípade, kedy musela manželka dokladovať súdu, že peniaze na splácanie úveru boli uhrádzané z jej účtu. Vieš v našej republike je to tak, že paragraf sa krúti na dve strany. Kto má peniaze, ten má pravdu a súd mu to aj odobrí. :(
koordinatorka
15.08.08,11:49
Nie som advokát, ale keď v manželstve sú všetky príjmy spoločné (samozrejme okrem darov a pod.) na základe bezpodielového spoluvlastníctva, tak aj všetky výdaje sú spoločné bez ohľadu na to, či sú na financovanie majetku nadobudnuté pred uzavretím manželstva, alebo po. :rolleyes:
Hádam manžel nemal nejaký "bočák", z ktorého platil úver?! A aj keby mal, zrejme aj to by patrilo do BSM. Či sa mýlim? :)
Nie nemal bočák a splácali sme to spoločne....lenže mne nejde o tú sumu čo sme spolu splácali, ten dom mal pred tým omnoho nižšiu hodnotu,,,ja chcem polovicu z domu za akú sa predá teraz a nie 150 000,-Sk, ale min. 700 000,-Sk