chandler
05.08.08,15:43
Mozete mi poradit najlepsiu cestu do dalmacie bez toho aby som musel kupovat slovinsku dialnicnu znamku. Chcel by som ist v rakusku na graz a odtial preist cez slovinsko do zahrebu.. len neviem ako je to najlepsie preist mimo dialnic.... nerad by som si spravil prehliadkovu jazdu Mariborom :)
GABAZ
05.08.08,14:03
My chodíme cez Maďarsko cez hraničný prechod Letenye-Goričan, vtedy prejdeš hranicu priamo z Maďarska do Chorvátska a napojíš sa na diaľnicu Goričan-Zagreb. Vyhneš sa Slovinsku. Keď trváš na tom prechode Rakúska, neviem poradiť, ale skús stránku www.chorvatsko.cz (http://www.chorvatsko.cz) - je tam diskusia o doprave a slovinské diaľničné poplatky tam určite riešili.
chandler
05.08.08,14:14
dakujem,
tej ceste cez madarsko by som sa rad vyhol ... bojim sa ze v piatok vecer to bude dost plne .. predsa len je to normalna cesta cez dediny
jess
05.08.08,14:33
Neviem odkiaľ si, ale od Budapešti až po Goričan je diaľnica v kuse.
Rozalka
05.08.08,17:07
Nie je to celkom pravda, chýba asi 9 km, kvôli ktorým treba absolvovať 19 km. Napriek tomu H prejdeš veľmi rýchlo.

http://motorways-exitlists.com/europe/h/hungary.htm
jess
05.08.08,17:16
Nie je to celkom pravda, chýba asi 9 km, kvôli ktorým treba absolvovať 19 km. Napriek tomu H prejdeš veľmi rýchlo.

http://motorways-exitlists.com/europe/h/hungary.htm

Z tohto som veľa nepochopila :D, ale nevadí. My sme boli vlani a tuším len kúsok pred samotným hraničným prechodom bola tá stará cesta. Žeby to tých 19 km bolo ? :) Alebo sa mýlim ?
Rozalka
05.08.08,18:26
Napísala som to asi nezrozumiteľne. Chýba úsek 9 km. Obchádzka meria 19 km.
chandler
05.08.08,20:12
som z BA takze cez tu budapest by to bolo trocha zachadzka .... este to mozem spravit aj tak ze pojdem na istriu a aspon tu slovinsku znamku poriadne vyuzijem :)
GABAZ
06.08.08,04:24
My sme cestovali cez Maďarsko aj v piatok, premávka bola hustejšia, stretávali sme aj kamióny, ale dalo sa. Nešli sme diaľnicou. Podľa toho čo čítam na internete, tak keď budeš cestovať cez Rakúsko v piatok, môžeš s veľkou pravdepodobnosťou očakávať zápchy. Už aj dosť Čechov chodí cez Maďarsko, aby sa vyhli zápcham v piatok - samozrejme mnohí cestujú cez Maďarsko aj kvôli financiám.
jess
21.08.08,18:39
Najnovšie info !!!

...práve som sa vrátila z Chorvátska. Minulý týždeň sme ešte išli dolu kúsok po tej starej ceste. Dnes od hraníc (Letenye) v kuse po diaľnici až po Budapešť. Neviem, asi len tento týždeň spojazdnili ten nový úsek a tak je to cestou späť na Slovensko po Budapešť kompletné.
8alle
21.08.08,19:25
To je skvelé, síce to už tento rok nevyužijem, ale do budúcna je to už super.
Keby ešte medzi Székesfehérvárom a Komáromom bola diaľnica, tak to by cesta k moru nemala žiadnu chybu.
Apropo, kde si dovolenkovala?
Rozalka
21.08.08,19:31
Najnovšie info !!!

...práve som sa vrátila z Chorvátska. Minulý týždeň sme ešte išli dolu kúsok po tej starej ceste. Dnes od hraníc (Letenye) v kuse po diaľnici až po Budapešť. Neviem, asi len tento týždeň spojazdnili ten nový úsek a tak je to cestou späť na Slovensko po Budapešť kompletné.

Mala si šťastie, tento úsek bol slávnostne otvorený v utorok (19.8.)
jess
22.08.08,04:24
To je skvelé, síce to už tento rok nevyužijem, ale do budúcna je to už super.
Keby ešte medzi Székesfehérvárom a Komáromom bola diaľnica, tak to by cesta k moru nemala žiadnu chybu.
Apropo, kde si dovolenkovala?

Boli sme na ostrove Vir pri Zadare. Boli sme už druhý rok na súkromí. Bohužiaľ, zdravotne sme na tom neboli moc dobre, tak sa to odzrkadlilo na pobyte. Syn už išiel do chorvátska s horúčkou a angínou a dcéra to schytala spolu s horúčkami o pár dní neskôr. No a tiež sme to jeden deň prešvihli s pobytom na slnku o pol hodiny cez obed a dopadlo to tak ako sa dalo čakať - vracanie na druhý deň (opäť deti). Fakt treba dodržiavať na ostrovoch režim pobytu na slnku doobeda od 9,00-11,00 a poobede až po 16,00-tej, inak sú takéto následky.:mee:
jess
22.08.08,04:25
Mala si šťastie, tento úsek bol slávnostne otvorený v utorok (19.8.)
...ešte bol na diaľnici "stavebný prach" :D...aj teta z navigácie bola "mimo ":D:D:D
Jozef Mihál
30.08.08,16:36
Po roku som si zopakoval obľúbenú trasu cez Maďarsko: Letenye - Borsfa - Sojtor - Zalaegerszeg - Vasvar - Rum - Sárvár - Csorna - Hranice SR.

Celkový čas 3 hodiny od hranice HR po hranice SR s jednou pauzou a to v sobotu od 11.30 do 14.30.

Odporúčam.
Rozalka
30.08.08,16:41
Jozef, koľko stíhaš dovoleniek, veď si už bol v júli v Makarskej?!?
Je pravda, aj my chodíme na 2 (striedame miesto), ale jedným vrzom. Nevravím, že by sa mi nepáčilo ísť k moru ešte raz .... bárs aj 4x (stretla som tento rok takého maníka, ešte doplním: chodí stále na to isté miesto).
Jozef Mihál
30.08.08,16:44
Prvú v júni sme z rodinných dôvodov skrátili na jeden týždeň, tak nám to nedalo a vyrazili sme ešte raz. Rozhodne sme urobili dobre a to hlavne výberom miesta - Brela. Ešte pred týždňom som za najkrajšie miesto na dovolenku považoval Makarskú.
Rozalka
30.08.08,16:46
Kým som nenavštívila o. Hvar, tiež som si to myslela...

Už stárnem: ten rušný život, ale najmä preplnené pláže a to techno z každej strany iné, to už nemusím.
Jozef Mihál
30.08.08,16:50
Tuším, že treba vyraziť na ten "dlhý ostrov oproti".
zuhl
30.08.08,17:52
Prvú v júni sme z rodinných dôvodov skrátili na jeden týždeň, tak nám to nedalo a vyrazili sme ešte raz. Rozhodne sme urobili dobre a to hlavne výberom miesta - Brela. Ešte pred týždňom som za najkrajšie miesto na dovolenku považoval Makarskú.
Brela je najkrajšie miesto v Chorvátsku, človek má pocit, že je v Grécku.
Marta V
31.08.08,16:41
Neskúsili ste Drašnice na Makarskej? Tento rok sme tam boli tretíkrát a išla by som tam znovu. Ticho, kľud, maličké pláže, čisté more, proste super.
jess
31.08.08,16:45
Súhlasím, bola som tam pred 7 rokmi :):):)