Rosch
05.08.08,15:56
Dobrý deň všetkým!

Nechcem zakladať novú tému a dopredu sa ospravedlňujem ak som pri hľadaní niečo prehliadol, ale keďže sa mi nepodarilo nájsť nič čo by aspoň čiastočne odpovedalo na moju otázku, rozhodol som sa spýtať na nasledovné:

Som zamestnancom "vo verejnej službe". Zamestnávateľ (štátny orgán..) má sídlo v BA. Pracovnú dohodu mám podpísanú na vykonávanie konkrétnej práce s miestom výkonu práce v zahraničí (EÚ). Mzda je vyplácaná 40% v Skk na účet v SVK a časť 60% je po vynásobení príslušným koeficientom vyplácaná v EUR na účet v zahraničnej banke. Ide o dlhodobý prac. pomer v zahraničí.

Moja otázka znie:

- mám právo na poskytovanie stravného (jedno či formou poskytnutého jedla resp. stravného lístka alebo príslušnej fin. čiastky...).

Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Rosch
06.08.08,08:51
Keďže som to našiel sám, dám sem aspoň príspevok ako je to v právnických osobách v ktorých zamestnávajú "zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme" a pracujú dlhodobo v zahraničí.

Zaujímavá je posledná veta v § 152 ods. 1 Zákonníka práce!

Takže diskriminácia ako šľak, ale čo už! :mad:

§ 152

Stravovanie zamestnancov

(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí. :mee: