rocker
05.08.08,17:53
Dobry den,
nevie niekto nahodou ci a ako je mozne uskutocnovat referencne platby ludom ktori Vam pomahaju s marketingom?

Priklad:
mam produkt X na internete a Jano mi ho pomoze predat tak ze preposle znamemu informacie o nom a ak ten dotycny si ho kupi, tak Jano dostane percento z predaja ktore mu bude vyplatene.

1) Je to vobec legalne na Slovensku. Nieco na styl Adsense od google?
2) Musi na to clovek byt zivnostnik aby bol schopny prijmat taketo platby?
3) Ako by to muselo fungovat aby to bolo legalne co sa tyka slovenskej legislativy a aby ten dotycny referent nemusel byt zivnostnik?

Dakujem :)
dusanpetras
05.08.08,17:22
Priklad:
mam produkt X na internete a Jano mi ho pomoze predat tak ze preposle znamemu informacie o nom a ak ten dotycny si ho kupi, tak Jano dostane percento z predaja ktore mu bude vyplatene.

1) Je to vobec legalne na Slovensku. Nieco na styl Adsense od google?
2) Musi na to clovek byt zivnostnik aby bol schopny prijmat taketo platby?
3) Ako by to muselo fungovat aby to bolo legalne co sa tyka slovenskej legislativy a aby ten dotycny referent nemusel byt zivnostnik?



Jano je v situácii tzv tipéra - je to legálne. Našiel som na webe ponuku nejakej maklérskej firmy, ktorá ponúka prácu a odmenu takýmto tipérom, ale nakoniec, ktorákoľvek firma môže mať tipérov na zháňanie klientov. Keby niečo - tu je link http://www.maklersk.sk/spolupraca.htm. Toto nie je reklama ! A ešte keby niečo, tak v google vygoogliť tipérska zmluva a variácie.
rocker
05.08.08,18:03
Dusan,
dobry napad..este si to prestudujem lebo som nasiel trocha inu informaciu ohladom adsense a vyplacania odmien v CR, kde vela ludi je nazoru akykolvek prijem ci uz zvonku alebo vramci republiky by mal byt zdaneny danou z prijmu viz link.


webtrh.cz/1368-vyplaceni-penez-adsense

Teoreticky tam nevidim rozdiel medzi uvadzanym prikladom, Adsense a tipovanim. Mohlo by to byt klasifikovane ako prijem ktory podla zakona by mal byt zdaneny, alebo? Rad sa necham vyviest z omylu :)

Michal
rocker
05.08.08,18:19
ok nasiel som co to o tiperoch aj ked zmluvu ako taku ziadnu..ak niekto ma nahodou nanu link alebo dokonca aj samotny priklad zmluvy bol by som velmi povdacny.