owecka27
05.08.08,21:54
Zdravim :)

nahodou nepredava niekto azalku japonsku - ruzovej farby, taký malý krík --- chcem na bonsaj...zacinam pestovat bonsaje a azalka ako bonsaj sa mi veelmi pacila,..nema niekto skusenosti z pestovanim azalky ako bonsaju??

Pripadne vie mi niekto povedat, po kolko korun sa azalky predavaju a kde??? Chcela by som asi tak 20 cm...noo niet niekde za normalnu cenu dostat :((

DAKUJEM :---
Ewelinka21
27.08.08,06:48
Ahoj,
azalky mozes kupit v kvetinarstve, ale uz je asi neskoro, skor jun jul, ja som ich kupila asi za 200 sk a teraz su z nich krásne bonsaje. Skus si zohnat semena, na internete je vela e-shopov kde ich zozenies.
Katka29
05.09.08,07:20
Ahoj,
azalky mozes kupit v kvetinarstve, ale uz je asi neskoro, skor jun jul, ja som ich kupila asi za 200 sk a teraz su z nich krásne bonsaje. Skus si zohnat semena, na internete je vela e-shopov kde ich zozenies.
Včera som dostala túto azalku v črepníku. Môžem ju vysadiť do záhradky ešte teraz alebo ju mám prezimovať v izbe a vysadiť až na jar? Ďakujem
rybanka
05.09.08,08:28
Ahojte,
ja som si toho týždňa kúpila japonskú azalku v Tescu, bola posledná, tak sa mi páčila. Nekvitne, ale mala by byť červená podľa obrázka.
Na obrázku je nakreslené, že ju treba zasadiť do zeme von. To som aj urobila, ale bojím sa, či mi náhodou cez zimu nezmrzne. Nevie mi niekto poradiť. Také bežné azalky som držala dnu a vždy mi chúdence skapali. Vraj majú radi chlad, ale neviem, či prežijú mráz. Táto je japonská, mala by sa pestovať vonku. Nemá s tým niekto skúsenosť?
owecka27
27.12.08,15:54
Takže :)

Už mám doma dve azalky ... :D Moje skusenosti:
Dozvedela som sa, že azalky možu byť interierové / exteriérove, ako kríčok, ale i na nôžke sú dostať, Vacsinou maju farby bordove, ruzove biele, a ruzovo - biele

Starostlivost : exterierova - polievat počas kvitnutia tak raz za dva dni a poriadne
interierova - aj kazdy den, len nesmie stat voda na miske

suche kvety, listy odstiknut noznicami

exterierova prezije aj v zime :) netreba sa bat - moze zostat v kvetinaci ( ja ju mam v kvetinaci) ale i v prirode. Trosku ceciny treba pod nu dat :)

Ak mame exterierovu v miske - kludne sa moze dat i do chladnej miestnosti - bude krasne kvitnut :) ale musi byt na svetle!!

Interierove su velmi citlive, treba o nich dbat viacej :) nemaju radi takisto vela tepla..pri radiatori uschynaju, musia byt na svetle...ale tak teplota v izbe 18 stupnov..

cez leto treba dbat na preschnutie substratu!! a polievat viacej !!!

Keby vedel niekto o nejakom dobrom obchode s azalkami, prípadne safrickymi fialkami, alebo by sa chcel podelit s farbami kvetov azaliek...nech píše do tejtotemy :D

Hovorím, azalky su krásne kvety :) fakt milené
:)

owecka
P.S. krásne Sviatky!
alla66
06.01.09,18:59
Ako zistím, ktorá je exteriérová a interiérová? Kúpila som ju v kvetinárstve, zasadila, minulý rok prezimovala vonku a cez leto kvitla, uvidím, či vydrží tento rok. Mám ju v tieni,lebo nemajú radi veľa slnka.Ale teda neviem, či je exteriér alebo interiér .♥
owecka27
09.01.09,12:34
noo, to si sa mala spytat v kvetinarstve, ale podla toho co pises je to exterierova...:)
Interierova by vyhynula...:) keby bola vonku :)
len jej pekne daj trosku ceciny pod pnicek...:) aby nezamrzla
alla66
09.01.09,20:43
Moja chyba bola,že som ju videla v kvetinárstve,chcela darovať kamoške, ale tak sa mi páčila,že som si ju nechala a POTOM som zisťovala detaily na nete ,aký má názov, atď....Vôbec som netušila,že je ich viac druhov.
owecka27
10.01.09,14:05
Urcite to bude exterierova :)
lebo uz by zamrzla :)
exterierove su viacej odolnejsie :) ako interierove
carly18
03.03.09,06:07
Vcera dostali kraaasne azalky za 3€ do Lidla.
DanielaSL
27.03.10,21:04
Mám vlani zasadenú azalku - japonica vonku v záhrade. Teraz po zime má suché listy neopadnuté.Čo s tým treba robiť? Ostrihať alebo nechať tak?
giovanna1
28.03.10,10:28
Mám vlani zasadenú azalku - japonica vonku v záhrade. Teraz po zime má suché listy neopadnuté.Čo s tým treba robiť? Ostrihať alebo nechať tak?
Ja by som nestrihala, aspoň zatiaľ nie. Nie sú tie listy len natmavo sfarbené po zime? Moja také má, ale už vidieť aj niečo nové, mladučké zelené sa tlačia.
DanielaSL
28.03.10,11:54
Jednu som ostrihala a druhú som nechala tak, som zvedavá....vďaka za radu.
halintoa
02.05.12,10:40
Dnes som v stánku kúpila špeciálne číslo Naše krásná zahrada - Rododendron. Je tam samozrejme veľa písané o rododendronoch, ale venujú sa dosť aj azalkám.
bupi
02.05.12,19:11
Ako sa rozmnozuju tieto azalea japonica ? Poradite niekto?
halintoa
02.05.12,19:27
bupi - našla som toto: Rozmnožovanie odrezkami (oddelkami)
Je vhodné pre rozmnožovanie drobnokvetých i veľkokvetých rododendronov a azaliek letnými odrezkami začiatkom júna. Oddelky bez pupeňov so 4 listami odoberieme z dolnej časti kra, ošetríme a v substráte pri T 22 – 24%C zakoreňujeme cca 3 – 4 týždne. Na jeseň vysadíme do kvetináča.
halintoa
02.05.12,19:29
Musím sa pochváliť, podarilo sa mi dnes kúpiť v kvetinárstve dve azalky (každá zložená zo 4ks v črepníku) po 1€, lebo už odkvitajú :D. Jednu som nechala v kope, druhú rozdelila a rozsadila, snáď to prežije, lebo tam už nebol snáď žiaden substrát, len chuchvalec koreňov.
bupi
02.05.12,19:53
To si dobre kupila, snad preziju, ja som dnes bola v zahradkarskych potrebach a vsetko bolo akesi take pofiderne ovadnute, skarede, az ma to znechutilo, nevedela som vybrat ziadny kvitnuci kvet k narodeninam.A ceny neskutocne.