accounte
06.08.08,08:25
zdravým vás všetkých,
chcem sa spýtať na nákup v metre. kto a za akých podmienok môže kupovať tovar v metre bez DPH? je to neplatca dph alebo platca dph, alebo nikto? neviem či sa pýtam správne, ale chcem si to ujasniť.
Ďakujem za odpoveď.
Olgica
06.08.08,06:29
Každá firma či FO ktorá sa tam zaregistruje a dostane metro kartu. Nezáleží či je alebo nie je platca DPH. Pri registrácii treba predložiť výpis z OR, ŽR.
accounte
06.08.08,06:32
ale zaujíma ma či sa ak je niekto neplatca DPH, tak môže nakupovať tovar v metre bez DPH, alebo sa to nedá?
Petra29
06.08.08,06:38
ale zaujíma ma či sa ak je niekto neplatca DPH, tak môže nakupovať tovar v metre bez DPH, alebo sa to nedá?
Každý, platca, či neplatca, musí zaplatiť plnú sumu, vrátane DPH
accounte
06.08.08,06:45
takže je to tak, že:
neplatca od neplatcu bez dph
neplatca od platcu s dph
platca od neplatcu bez dph

asi tak?
jaja1
06.08.08,06:56
každý musí zaplatiť aj DPH, a ak si platca DPH, tak si to dáš do DPH priznania, a takouto formou sa ti vlastne vráti zaplatené DPH za nákup (musí to byť tovar, čo súvisí s tvojou živnosťou a vieš dať do nákladov)
iriska
06.08.08,11:09
V žiadnom obchode ani veľkosklade ani v Metre, ani v Jednote, ani v Libexe, ani v Auparku NIKTO nenakupuje za cenu bez DPH. Len keby si toto prečítali všetci nakupujúci, ktorí si myslia ako na nich strašne malý živnostník zarába, lebo on si nakúpi salámy za 85,-Sk bez DPH a im ich surovo predáva po 120,-.
chandler
02.10.08,08:10
mimotemy co sa vlatne v tom metre oplati nakupovat? som tam bol, alkohol je lacnejsi, ale inac sa mi zdalo, ze nejake veci boli drahsie ako v normalnom obchode. ja moc prehlad o cenach potravin nemam, skor toho alkoholu, ale ako nejako super lacne sa mi to nezdalo.