Zuzina
25.04.05,13:41
Prosím Vás, viete mi poradiť adresu oddelenia DR SR, kde je možné zaslať žiadosť o vyjdrenie k určitému problému?
brm
26.04.05,06:13
skús sa prepracovať na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) k zadávaniu otázok...ja som sa tak tri krát pýtala, zatiaľ vždy odpovedali, len to trvá zúfalo dlho...
anto
26.04.05,06:31
Majú čas na odpoveď, pretože ak by odpovedali skoro, vy by ste neurobili chybu a oni by potom nemali čo penalizovať. Obyčajná taktika
moni112
26.04.05,07:32
Adresa: Daňové riaditeľstvo, Nová 13, 975 04 Banská Bystrica. Na odpoveď sa čaká aj vyše mesiaca, viem podľa vlastnej skúsenosti.
mv66
26.04.05,07:52
Az nejake vyjadrenie od DR SR dostanete, prilepte ho prosim na poradu.
Zuzina
26.04.05,11:25
Ak mi niečo príde, určite to tu zverejním. Zatiaľ všetkým ďakujem.
pyton
26.04.05,11:37
Tak to sa divím, že to trvá dlho, lebo podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám tam je nejaká lehota myslím 10 dní /ak sa mýlim, tak ma opravte/.

Má už niekto skúsenosť, že mu z nejakej inštitúcie na otázku poslanú emailom prišla zmysluplná odpoveď tiež emailom?
Marína
26.04.05,16:48
Najlepšie je obrátiť sa písomne nie na ÚDR ale jednotlivé DR SR a žiadať metodičky daň.riaditeľstva o metodické usmernenie. Ak si nevedia poradiť, obracajú sa na ÚDR a dostanú rýchlejšie odpoveď ako my. Lehota na odpoveď je 30 dní.
Mám dobrú skúsenosť s DR SR v Košiciach. Metodičky na DR obdivujem, lebo sú zavalené neskutočným množstvom žiadostí o metodické usmernenia a môžu sa za to poďakovať tvorcom našich zákonov.
babenko1
26.04.05,16:52
Tak to sa divím, že to trvá dlho, lebo podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám tam je nejaká lehota myslím 10 dní /ak sa mýlim, tak ma opravte/.

Má už niekto skúsenosť, že mu z nejakej inštitúcie na otázku poslanú emailom prišla zmysluplná odpoveď tiež emailom?majlíkom mi nedošla.. ale písomná áno.. ale žeby bola zmysluplná, to teda nie :-(
durisovad
26.04.05,17:50
Dobry večer,
ja mám skúsenosť takú,že UDR ma odkázalo na súd, pretože len súd má právo podávať vysvetlenie k zákonu.
Ale mám aj skúsenosť, že keď som podala námietku voči rozhodnutiu okresného daňového úradu na UDR, tak mi dali za pravdu. Je síce pravda, ze na okresnom riaditeľstve sa na mňa za to pozerali chvíľu dosť divne, ale po čase sa všetko "utriaslo" a teraz s nimi zasa vychádzam dobre. Išlo vtedy o viac ako milion korún a to je veru slušny peniaz. A tak som dospela k názoru, ze ak je človek presvedčeny o svojej pravde, mal by za ňu bojovat.
Vevey
26.04.05,19:45
Nam uz prisla mailom, ale bola to odpoved na trochu inu otazku, nez sme im polozili:-)))
Bolo to velmi specificke, nezaujimalo by vas to (Anglican pracujuci v Nemecku s prijmami aj v SR) a presne dodrzali 30 dnovu lehotu.
pyton
15.05.05,17:27
Pozerala som ten zákon o slobodnom prístupe k informáciám, je tam lehota 10 dní na odpoveď, čo vyzerá celkom fajn:

http://www.changenet.sk/index.stm?section=doc&cat=80696&x=80712

Tiež sa pripájam k tým, čo tu už napísali, že ak máte niekto nejaké metod. usmernenie, tak ho sem pricapnite aj pre nás ostatných...:) Vďaka všetkým ochotným a zároveň môžme podiskutovať.:) :) :)